Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 822 00 78        Будівництво (097) 22 270 22
банер

Газова піч для лазні

Газові пічки – сучасні та зручні в користуванні прилади для обігріву парної. Хоча за своєю популярністю вони й поступаються електричним і дров’яним, але все ж гідні уваги, оскільки володіють багатьма перевагами: 

  • Висока швидкість прогріву парної;
  • Компактність;
  • Функціональність;
  • Простота в експлуатації;
  • Можливість регулювання заданої температури;
  • Економність.

Головна умова при монтажі газової печі – на ділянці обов’язково повинна бути проведена магістраль газопроводу.

Недоліки:

  • Установкою приладу повинна займатися спеціальна газова служба, а це вимагає додаткових витрат;
  • Якщо лазня не підключена до газової мережі, то придбання балонів обійдеться надто дорого.

Обираючи газову піч, варто звернути увагу на декілька основних моментів.

Пальник

Найважливішим елементом газової пічки є пальник. Від його якості залежить безпечна робота приладу. Пальники бувають двох видів: атмосферні та наддувні.hazova_pich

Атмосферні пальники мають дуже просту конструкцію. Вони працюють завдяки повітрю, яке під дією тяги надходить в камеру згорання печі. Такі прилади безшумні, не потребують електроенергії, здатні функціонувати при низькому тиску газу та підходять для пічок з будь-якого матеріалу. Єдиний момент – при низькій подачі повітря в топку, газ буде спалюватися не повністю. Це призведе до зниження коефіцієнта корисної дії, що є важливим показником ефективної роботи пічки.

Наддувні пальники мають складнішу конструкцію. Порівняно з атмосферними, ці пристрої значно  ефективніші, адже здатні працювати навіть при перепадах тиску газу в магістралі. Завдяки електричному вентилятору, здійснюється примусова подача повітря в камеру згорання.

Наддувні пальники мають свої недоліки, зокрема залежність від електроенергії та шумну роботу вентилятора. Окрім цього, такі пристрої зовсім не підходять для цегляних печей. Для роботи вентилятора потрібна повна герметичність печі і димоходу. Оскільки цегла має хорошу повітропроникність, чадний газ може потрапляти в середину приміщення.

Типи палива для газових пічок

Паливом для газової пічки служить природний або скраплений газ. Але існують так звані комбіновані моделі, які окрім газу, працюють на дровах.

Суттєва перевага комбінованих пічок – універсальність. Вони забезпечать ефективну роботу лазні навіть у випадку неполадок з газопостачанням. Проте, такі прилади складніші в експлуатації, мають більші розміри та нижчий рівень пожежної безпеки, ніж газові.

Детальніше про типи пічок для лазні читайте тут.

Поділитись:

Попередня стаття: Планування лазні з бруса

Наступна стаття: Електрична піч для лазні

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)