Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Дров’яна піч для лазні

Деревину як паливо використовують ще з давніх часів. Це надійне джерело тепла, тому печі на дровах до сьогодні дуже популярні. Вони здатні забезпечити унікальну атмосферу справжньої лазні, а милозвучне потріскування дров додасть відчуття затишку та гармонії з природою.

Піч на дровах – чудовий варіант для тих, у кого на ділянці перебої з електрикою чи відсутня газифікація. Встановивши її, Ви зекономите час і кошти на підведенні газових труб або електропроводки, а дрова можна без проблем купити чи заготувити самостійно.

Дров'яна піч

Найкращим паливом для дров’яної печі вважають деревину листяних порід. Не рекомендується використовувати хвойні дрова, оскільки в них високий вміст смол, що сприяє утворенню сажі.

Основними елементами дров’яної пічки є топка, куди закладають паливо і кам’янка, що служить нагрівальним елементом парної. Кам’янки бувають відкритими і закриими. Перші швидше прогрівають парну, інші – довше зберігають тепло. Для печі з відкритою кам’янкою характерні високий рівень температури та суха пара. Натомість закрита підійде любителям відносно низьких температур, вологої та м’якої пари.

Важливе значення має кількість каменів, які поміщаються в піч. Чим більший їхній обсяг – тим довше тепло зберігатиметься в лазні.

Якщо Ви прийняли рішення придбати дров’яну піч, зверніть увагу на матеріал, з якого вона виготовлена. Найпопулярніші моделі з багатошаровим металевим корпусом, що повністю захищає від опіків при контакті з поверхнею пічки. Такі конструкції особливо доречні в малогабаритних лазнях. Деякі моделі оздоблені керамічною плиткою чи природнім каменем. Вони рівномірно прогрівають парну і красиво виглядають, однак таке облицювання дорого коштує. Детальніше про матеріал для пічок читайте тут.

Переваги дров’яних пічок:

  • Економічність (відносно дешева вартість дров);
  • Автономність (робота печі не залежить від газу чи електрики. Це особливо актуально для заміських будинків, де є проблеми з комунікаціями);

Недоліки:

  • Складність монтажу;
  • Потреба в будівництві та періодичній чистці димоходу;
  • Габаритність;
  • Потреба в постійному запасі дров;
  • Небезпека чадного газу;
  • Періодично від банних процедур потрібно відволікатися, щоби підтримувати вогонь в печі;

Якщо при виборі пічки для лазні Ви надаєте перевагу більш сучасним рішенням, радимо звернути увагу на газові чи електричні прилади для обігріву парної. Детальніше про них можна прочитати в наших наступних статтях.

Поділитись:

Попередня стаття: Типи пічок для лазні

Наступна стаття: Переваги будинків з оциліндрованого бруса

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)