Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Особливості та переваги дерев’яних будинків з еркером

 1. Особливості та переваги дерев’яних будинків з еркером
 2. Проекти будинків з еркером

1. Особливості та переваги дерев’яних будинків з еркером

На сучасному ринку будівництва все більшої популярності набувають проекти дерев’яних будинків з еркером. Еркер є частиною споруди, що виступає за межі  всього його периметру. У перекладі слово «еркер» означає  «виступ в стіні».

Його не можна називати просто прибудовою, адже він є не лише продовженням внутрішнього приміщення, а й частиною кімнати, що опалюється.

Окрім цього, еркер зробить архітектурний вигляд споруди більш привабливим,  а загальну площу будинку дещо більшою.

Як і будь-яке архітектурне рішення, еркер має як свої переваги, так і недоліки. Тому, розглянемо їх більш детально.

F1

Основні переваги будинків з еркером

Основними перевагами дерев’яних будинків зі зрубу з еркером є наступні:

 1. Оригінальний зовнішній вигляд. Такому будинку не потрібна додаткова обробка чи оздоблення, щоб привернути увагу та виглядати незвично.
 2. Велика кількість світла. Еркер можна частково або повністю склити, і таким чином поліпшувати освітленість споруди. У приміщеннях, де є еркер завжди світло та просторо.
 3. Збільшення корисної площі в будинку. Виступаюча частина фасаду, що схожа на балкон подовжує внутрішній простір житла, тим самим збільшуючи площу будинку. Варто відмітити, що еркер є частиною кімнати, а не окремою зовнішньою терасою з перилами.
 4. Красивий панорамний вигляд з вікна. Із великих вікон еркера ви зможе спостерігати чудові навколишні пейзажі.
 5. З’являється можливість створення спеціальної зони у кімнаті. Правильно підібраний дизайн та стиль інтер’єру зроблять цей куточок будинку його вишуканою частиною.

Недоліки будинків з еркером

До основних недоліків такого архітектурного рішення можна віднести наступні:

 1. Здорожує бюджет споруди.
 2. Потребує опалення в процесі експлуатації.

З огляду на особливості будови того чи іншого будинку, еркер може відрізнятися за формою, поверховістю та способом кріплення.

Види еркерів

Еркер може мати просту форму квадрата чи прямокутника або ж складну багатокутну.

На практиці, найчастіше архітектори проектують класичні напівкруглі або ж багатокутні еркери. Тим самим еркер надає об’ємності та оригінальності фасаду будинку.

За способом кріплення еркер буває:

 • Настінний;
 • Вписаний в кут;
 • Кутовий.

В залежності від висоти конструкції та розташування в просторі еркерні споруди можуть бути:

 • Одноповерховими;
 • Багатоповерховими.

Також може розташовуватися не тільки на першому поверсі будівлі, а й іти до даху, що створить ефектний зовнішній вигляд, що нагадують колони або вежі.

????????????????????????????????????

В одному будинку можна використовувати відразу декілька еркерів різних видів. В одній частині будинку це може бути парний еркер, а з іншого – багатогранний одноповерховий.

Еркер фактично завжди є функціонально часиною будівлі і може бути розташований:

 • На кухні – зона, яка знаходиться в безпосередній близькості з ним, може використовуватися в якості їдальні, де можна встановити великий стіл та стільці.
 • У вітальні – цю територію можна задіяти під куточок відпочинку.
 • У спальні – відмінно підійде для облаштування робочої зони.
 • У дитячій – створюються розважальні куточки, в яких дитина буде зберігати свої іграшки та проводити час за цікавим заняттям.

У еркері часто встановлюють досить велику кількість вікон або ж роблять суцільне скління, щоб в кімнату надходила максимальна кількість природнього світла.

Щоб надати класичному дерев’яному будинку зі зрубу більш цікавий та оригінальний вигляд можна доповнити його еркерним елементом, конструкцію якого необхідно продумувати ще  на етапі проектування.

В загальному, наявність еркера в будинку зі зрубу може урізноманітнити екстер’єр будинку, надати йому свіжого вигляду та втілити в життя оригінальні задуми господаря.

Підібрати проект дерев’яного будинку з еркером можна на нашому сайті.

2. Проекти будинків з еркером

Проекти дерев’яних будинків з еркером – це краще рішення для тих, хто цінує оригінальні архітектурні форми та незвичні внутрішні планування.

Компанія «ДеревоДім» пропонує будівництво будинків з еркером, незалежно від особливостей грунту, кліматичних умов чи складності самого проекту.

Завдяки досвіду та професіоналізму наших фахівців, ми готові виконати завдання будь-якої складності. В роботі використовуються будівельні та оздоблювальні матеріали високої якості. На всі архітектурно-будівельні конструкції надається гарантія 15 років.

Цікавить будівництво дерев’яного будинку з еркером?

Ми усе Вам детально розповімо

Безкоштовна консультація

Поділитись:

Попередня стаття: Основні правила опорядження санвузла в дерев'яному будинку

Наступна стаття: Особливості захисту дерев’яного будинку зі зрубу від пожежі

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)