Типи пічок для лазні
22.08.2017 14:46:22
Щоби лазня була комфортною для відвідувачів, приносила лише користь і максимум задоволення, варто уважно поставитися до вибору пічки. На сучасному ринку представлений широкий асортимент приладів для банних процедур. Людина, яка ніколи не стикалася з цим питанням, може легко заплутатися. Аби уникнути прикрих помилок, радимо заздалегідь ознайомитися з основними характеристиками всіх типів пічок. Це допоможе без зайвих труднощів прийняти правильне рішення й створити лазню своєї мрії.
За типом кам’янки:
Порівняно з відкритою, закрита кам’янка потребує більшої кількості каменів, довше нагрівається, проте тепло утримує до двох діб. Вона обладнана спеціальними дверцятами, що розташовані на рівні верхнього ряду каміння. Дверцята залишають зачиненими до тих пір, поки паливо в пічці повністю не згорить. Щоби прогріти парну, дверцята відчиняють за декілька годин до початку банних процедур. Для печі з відкритою кам'янкою характерні високий рівень температури та суха пара. Натомість закрита підійде любителям відносно низьких температур, вологої та м'якої пари. За температурою зовнішніх стінок:
Вбудовану топку розміщують безпосередньо в парній, а виносну монтують у стіновому пройомі. В останньому випадку піч можна розпалювати з сусіднього приміщення. Це дає можливість одночасно обігріти декілька кімнат, зекономити місце в парній, забезпечити більш сприятливий мікроклімат і вищий рівень пожежної безпеки. Виносна топка має вигляд звичайного каміна. Як правило, її розміщують у кімнаті відпочинку й оснащують спеціальним екраном із жаростійкого скла. Таке рішення дозволяє надати пічці привабливого вигляду та спостерігати за красою палаючого полум'я.
Практично жодна з сучасних пічок не обходиться без каменів, застосування яких дозволяє створити найбільш сприятливі умови в парній. Камені для пічок повинні бути стійкими до тривалого впливу високих температур, володіти здатністю накопичувати та поступово віддавати тепло і при цьому не тріскати. Цим характеристикам найбільше відповідає каміння вулканічного походження. Якщо такого немає, можна застосовувати граніт чи базальт. Щоби забезпечити хорошу циркуляцію повітря, камені повинні мати круглу форму і відшліфовану поверхню. Перед використанням, камені обов'язково потрібно промити під проточною водою. Їх укладають шарами: спочатку великі, потім середнього розміру, далі – знову великі. Між рядами варто залишати щілини, щоби нагріте повітря добре проходило. У піч слід завантажувати тільки екологічно чисті камені. Їхня маса на один м2 повинна становити від 2,5 до 6 кілограм.
Хороша піч обов’язково повинна відповідати наступним критеріям:
- Мати високий рівень пожежної безпеки;
- Бути зручною в експлуатації;
- Володіти достатнім рівнем потужності (щоби нагріти потрібну кількість води, повністю опалити парну, а після закінчення банних процедур – висушити приміщення);
- Мати широкий діапазон регулювання потужності;
- Бути виготовленою з якісного матеріалу;
- Мати хороший парогенератор, теплоакумулятор і добре продуману систему регулювання конвекції.
Якими бувають пічки для лазні?
Сучасні пічки поділяють за різними ознаками. Ми пропонуємо розглянути основні класифікації приладів для обігріву парної, щоби зрозуміти яка модель найкраще підійде конкретно Вам.За типом палива:
- Дров’яні;
- Електричні;
- Газові;
- Комбіновані.
За типом матеріалу:
- Цегляні;
- Чавунні;
- Металеві.
За типом кам’янки: 
- Відкриті;
- Закриті.

- Холодні;
- Гарячі.
За принципом роботи:
- Періодичного (прямого) нагріву;
- Безперервного (постійного) нагріву.
Розміщення топки:
- Вбудовані;
- Виносні.

Теплова потужність
Вибір печі з необхідною тепловою потужністю в першу чергу залежить від розміру парної. Щоби прогріти оббиту вагонкою парну площею 22 м2, потрібно 12 кВт. Якщо стіни з бруса, теплової потужності знадобиться дещо більше – 18 кВт. Коли є потреба в прогріві сусідніх приміщень, вибирайте пічку з потужністю 26 кВт. Хоча якщо не шкодувати часу на прогрів, то цю цифру цілком можна зменшити в півтора рази. При достатній тепловій потужності пічки, оптимальний час прогріву парної до 50о становить півгодини влітку, а зимою – годину.Якість пари
Невід'ємна ознака справді хорошої лазні – наявність легкої пари, яку можна отримати при температурі повітря до 85° С. Для забезпечення такого мікроклімату в парній, камені потрібно розігріти до 500 °С і поливати гарячою водою. За таких умов створюється ризик отримання опіків, оскільки підвищується температура повітря в приміщенні. Щоби легко вирішити цю проблему, радимо придбати піч з парогенегатором. Такий прилад нагрівається значно швидше, ніж камені, допоможе досягнути бажаної температури та відповідної якості пари в лазні.Камені для пічок
