Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Монтаж електропроводки в дерев’яному будинку

 1. Монтаж електропроводки в дерев’яному будинку
 2. Етапи монтажу електропроводки в дерев’яному будинку

1. Монтаж електропроводки в дерев’яному будинку

Монтаж електропроводки в дерев’яному будинку – це процес, який необхідно здійснювати з особливою відповідальністю та на високому професійному рівні. Так як, неналежне виконання цих робіт може призвести до невідворотних наслідків.

Здійснення монтажу проводки в дерев’яному будинку має ряд особливостей, на які варто звертати увагу. Це пов’язано з такою властивістю дерева як горючість. А це означає, що проведені неналежним чином монтажні роботи електропроводки в будинку з брусу, легко можуть стати причиною пожежі.

Монтаж електропроводки в будинку з бруса має певну специфіку і повинен передбачати використання наступних компонентів:

Гофровані металорукави

Усі кабелі повинні бути схованими у металорукави. Гофрований металорукав захищає стіни будинку від іскроутворення, що може виникнути при короткому замиканні. Також рукав захищає кабель від механічних пошкоджень  (зокрема від тих, що можуть виникнути в процесі усадки), радіо- та електромагнітного шуму, пошкодження гризунами, попадання вологи.

Електрокабеля

Необхідно використовувати лише сертифіковані електрокабелі із двохконтурною ізоляцією. Не допускається використання несертифікованих, зокрема, низької якості виробів. Січення кабеля завжди підбирається таким чином, щоб витримувати перевантаження у випадку їх виникнення.

Дифреле

Окрім якісної автоматики, принципово важливим елементом в електромережі дерев’яного будинку є дифреле, або пристрій захисного відключення (ПЗВ).  ПЗВ –  це швидкодіючий захисний вимикач, що реагує на диференційний (різницевий) струм в провідниках, які підводять електроенергію до електроустановки, що захищається. ПЗВ відключає споживача від живлення мережі, якщо відбудеться витік струму на заземлюючий провідник («землю») або просто витік струму. Це означає, що дифреле миттєво відключить електрострум, якщо будь-яка жива істота торкнеться оголених проводів або поверхні приладу, яку пробиває струмом через ушкодження. Дифреле спрацьовує, у випадку затоплення чи прогорання ізоляції електропроводки. При найменшому пошкодженні ізоляційного покриття на електрокабелі за  частки секунди живлення буде відключено.
!!!

Захисне заземлення

Захисне заземлення — спеціальне електричне сполучення із землею або її еквівалентом струмопровідних елементів обладнання, які не повинні перебувати під напругою, але в процесі експлуатації можуть опинитися під напругою. Наприклад, у разі пошкодження ізоляції, дефектів дугогасних пристроїв, в аварійних випадках тощо. Захисне заземлення є простим, ефективним і поширеним способом захисту людини від ураження електричним струмом при дотику до металевих поверхонь, які виявились під напругою. Це забезпечується зниженням напруги між обладнанням, що виявилось під напругою, і землею до безпечної величини. Конструктивними елементами заземлювального пристрою захисного заземлення є: заземлювачі (металеві провідники, що знаходяться в землі) і заземлювальні провідники. Якісне заземлення служить додатковим заходом з техніки пожежної безпеки.

Прихована розводка електрокабелів

Усі металорукави з кабелями монтуються таким чином, щоб залишатись максимально невидимими. Для цього їх засвердлюють безпосередньо в стінові бруси, там де це можливо – монтують за лиштвою( обналічкою), в створі міжповерхових та надповерхових перекриттів.  Таким чином, вдається повністю приховати (близько 95%) від довжини електромережі.

Що ж стосується безпосереднього процесу монтажу електропроводки в будинку із брусу, то його можна поділити на декілька основних етапів.

2. Етапи монтажу електропроводки в дерев’яному будинку

 • Проектування – монтаж проводки здійснюється за попередньо складеною схемою.
  На цьому етапі особливо важлива технічна грамотність та професійний підхід. Для створення проекту електропроводки використовується план будинку, в якому зазначаються такі дані: схема розташування всіх електроточок, метод і місце прокладання електропроводів. Такий деталізований план надасть можливість підрахувати потужність всього обладнання. Адже, саме правильно складений проект забезпечить належну роботу електромережі, без перебоїв.
 • Підготовка матеріалів, комплектуючих та всіх необхідних інструментів. Визначити скільки комплектуючих потрібно, можна виходячи із проекту монтажу. Серед інструментів, які використовуються: викрутки, молоток, індикатор напруги.
 • Безпосередній підвід електроенергії в будинок.
 • Встановлення пристрою захисного відключення, який використовують для захисту від враження струмом. Пристрій реагує на перепади напруги при витіканні струму внаслідок пошкодження ізоляції.
 • Розводка електрокабелю в будинку, встановлення розеток, вмикачів, вимикачів, освітлювальних приладів. Всередині будинку можливі два способи монтажу: зовнішня і внутрішня проводка. Електропроводка в будинку із брусу закладається ще на етапі складання «коробки» будівлі. Для цього роблять спеціальні пази і в них прокладають кабель – канали. При цьому обов’язково використовується гофрована труба. Після чого в кабель – канал протягують електрокабель. Коли було завершено розводку кабелів, їх підводять до вимикачів, розеток і т. д. Внутрішня електропроводка в будинку повинна бути зроблена з максимально якісних матеріалів.
 • Монтаж системи заземлення – на даному етапі вивчаються характерні властивості грунту, грунтових вод, а також супротивні властивості проводки дерев’яного будинку. Заземлення є вкрай важливим для експлуатації побутових приборів, корпус яких зроблено з металу.
 • Перевірка якості робіт. Після всіх монтажних робіт необхідно перевірити виконану роботу, провести випробування та заміри, виконати перевірку ПЗВ, заземлення тощо.

F5
Варто пам’ятати, що здійснюючи монтаж електропроводки в дерев’яному будинку, потрібно довіряти лише досвідченим фахівцям. Як видно із пунктів перелічених вище, монтаж електромережі в будинку із бруса потребує спеціального обладнання, посилених заходів з техніки безпеки, а також спеціальних комплектуючих, що не використовуються у звичайних будинках. Довіряючи цей процес електрику, який не має відповідного досвіду й обладнання замовник суттєво ризикує.

Якщо кожен з цих етапів прокладання проводки в дерев’яному будинку виконано правильно та з дотриманням усіх норм та правил, то таке  житло буде безпечним і прослужить Вам багато років.

Звичайно, що система монтажу електропроводки є дуже важливою, але разом з тим не потрібно нехтувати елементарними правилами експлуатації електрики в дерев’яному будинку, проводити періодичні огляди стану всієї системи та здійснювати відповідні профілактичні роботи.

Цікавитесь монтажем електропроводки в дерев’яному будинку?

Ми усе Вам детально розповімо

Безкоштовна консультація

Поділитись:

Попередня стаття: Реставрація дерев'яного будинку

Наступна стаття: Фасад дерев’яного будинку

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)