Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Дерев’яні будинки зі зрубу з мансардою

 1. Дерев’яні будинки зі зрубу з мансардою
 2. Переваги та недоліки конструкції з мансардою

1. Дерев’яні будинки зі зрубу з мансардою

Скільки поверхів зробити в дерев’яному будинку зі зрубу – це важливе питання. Часто проектування будинків з оциліндрованих колод передбачає наявність мансарди, що додає зрубу оригінальності і функціональності. Унікальний екстер’єр стає справжньою окрасою ділянки.

Особливості мансарди

Мансарда – приміщення під покрівлею будинку з дерева або іншого виду будинків, що використовується для житла та господарських цілей

Вперше його облаштував і використовував Франсуа Мансар в 1630 році.

F1

Проектування мансарди в дерев’яному будинку зі зрубу дозволяє змінити екстер’єр будинку до невпізнання. На сьогодні саме проекти зрубів з мансардою користуються неймовірною популярністю. Такого типу споруди поєднують в собі індивідуальний дизайн, унікальність та практичність.

До особливостей дерев’яних будинків з мансардою відносяться наступні:

 • Скошені стелі, вікна, розташовані в покрівлі, видимі декоративні балки;
 • Нестандартні дерев’яні стіни.

Будівництво мансарди в дерев’яному будинку

Перед тим як почати будівельні роботи, в першу чергу, розробляється проект. У ньому вказується кожен етап робіт, їх специфіка, поверховість будівлі, планування, тип мансарди, розташування конструктивних елементів і т. д.

Можна обрати як готовий типовий проект зрубу з мансардним поверхом, так і розробити повністю індивідуальний проект під особисті вимоги та побажання. Мансарду, зазвичай, зводять під час будівництва будинку і лише в окремих випадках, замовляють як добудову до першого поверху.

В процесі спорудження мансарди варто здійснити ряд таких робіт:

F3

   • влаштувати вікна в площину даху для гарного освітлення і захисту від атмосферних опадів та вітру;
   • утеплити стіни і дах, а також зробити їх гідроізоляцію;
   • правильно розташувати комунікації;
   • продумати розстановку меблі, враховуючи схили покрівлі.

Для покриття мансардного поверху найбільш підходить бітумна черепиця.

2. Переваги та недоліки конструкції з мансардою

Зараз з’явилося багато можливостей, щоб зробити Вашу мансарду, більш ніж повноцінною кімнатою, красиво оформленої сучасним дизайном. Зведення цього приміщення несе в собі безліч плюсів.

F2

Першою важливою перевагою зрубів із мансардою є саме збільшення корисної площі будинку. Мансардний поверх під дахом збільшує житлову площу на 50%. Якщо дах дозволяє, то мансарда може мати висоту і розміри повноцінного поверху.

Верхню частину будинку можна використовувати для будь-яких потреб – особистого відпочинку господарів, спортивного залу, робочого кабінету, дитячих кімнат і т.д.

У підсумку ви отримаєте одну, дві або ж ще більше кімнат, з яких відкривається прекрасний вид на навколишній ландшафт. Якщо мансарду доповнити балконом або терасою, то комфортність перебування на другому поверсі набагато підвищиться.

До плюсів конструкції також відносяться такі:

   • Будинок з дерева сам по собі – це довговічність, екологічність, міцність, а в поєднанні з мансардою він стає ще більш оригінальним і функціональним.
   • Подібне житло відрізняється високою теплоізоляцією.
   • За допомогою мансарди можна легко зонувати простір будинку, облаштувавши тиху спальну зону на другому поверсі, а на першому розташувавши вітальню, кухню і санвузли.
   • Будинок з мансардним поверхом дозволяє заощадити площу на території заміської ділянки, адже таким чином ви отримаєте максимум корисного простору при мінімальній площі забудови. Таке рішення ідеально підходить для ділянок невеликого розміру, оскільки дозволяє вмістити в будинку всі необхідні приміщення.
   • Швидкість зведення і прекрасний зовнішній вигляд будівлі – додаткові плюси використання мансарди.

Таке проектування має безліч переваг, але є й незначні мінуси. До них відноситься складність монтажу вікон. Для таких типів будинків передбачені спеціальні мансардні вікна, які дещо вище в ціні.

Також особливу увагу слід приділяти вентиляції цього приміщення, щоб не допустити холоду. Для цього використовують прогресивні матеріали і дифузійні мембрани.

Як бачите, якщо правильно підійти до проектування мансарди і вибору матеріалів для облаштування цього приміщення, то ви легко можете отримати додаткову житлову кімнату, яка буде не менш комфортною і затишною, ніж приміщення на першому поверсі. Таким чином ви зможете вирішити проблему зонування простору будинку, облаштувавши тиху зону на другому поверсі, а також вирішите питання з комфортним проживанням всіх членів сім’ї, адже тепер у вас буде достатньо житлової площі.

Цікавитесь дерев’яним будинком зі зрубу з мансардою?

Ми усе Вам детально розповімо

Безкоштовна консультація

Поділитись:

Попередня стаття: Мансарда в дерев'яному будинку зі зрубу: види та дизайн

Наступна стаття: Дизайн інтер’єру будинку зі зрубу: критерії якісного дизайну

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)