Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Комплектації та ціни на дерев’яні будинки з оциліндрованного брусу

 1. Будівництво будинків з натурального дерева
 2. Фактори, від яких залежить ціна будинків з дерева
 3. Три комплектації будинків зі зрубу
 4. Інші фактори, що впливають на кінцеву вартість будівництва

1. Будівництво будинків з натурального дерева

Натуральне дерево – це надійний, довговічний та естетичний матеріал, що на протязі багатьох віків використовується для зведення житлових будівель та інших споруд.

Тому, сьогодні, коли сучасною тенденцією є все екологічне, люди все частіше обирають проекти дерев’яних будинків з оциліндрованого суцільного брусу.

Суцільний оциліндрований брус – це особливо популярний будівельний матеріал, що використовується для зведення дерев’яних котеджів, лазень, відпочинкових будинків. Його відмінна риса – це максимальна наближеність до природньої форми стовбура дерева.

Така форма надає можливість будувати унікальні споруди, які вирізняються своїм привабливим та аутентичним зовнішнім виглядом.

Прийнявши рішення звести дерев’яний будинок, постає об’єктивне запитання: «Яка вартість будівництва зрубу та які фактори впливають на його кінцеву ціну?».

Відповідь на це запитання буде залежати від Ваших уявлень про рівень комфорту та якість готового будинку. Разом з тим, ні для кого не є секретом той факт, що кінцева вартість дерев’яного будівництва є значно нижчою цегляних аналогів.

Компанія “ДеревоДім” володіє повним циклом виробництва дерев’яних пиломатеріалів, що дозволяє гарантувати максимальну якість продукції.

Поняття якісного брусу

Поняття якісного брусу включає в себе наступні складові:


 • Здорова деревина – брус не вражений грибками та комахами. Не допускається будівництво з дерева, що має ознаки загнивання, трухлявини чи враження шкідниками. Варто використовувати сировину лише з екологічно чистих областей.
 • Правильна геометрія – усі бруси мають однакові геометричні характеристики: діаметр, глибину посадочного місця, ширину та глибину компенсаційного прорізу.
 • Індивідуальний підхід до виготовлення кожного брусу – для кожної заготовки в індивідуальному порядку визначається розміщення серцевини відносно центру колоди, підбирається положення компенсаційного пазу та посадочного місця.
 • Належний біозахист – одразу після виготовлення, здійснюється просочування брусів у спеціальних ваннах з антисептиками. Така процедура дозволяє уникнути посиніння деревини в процесі транспортування, зберігання та монтажу.
 • Оптимальна вологість – на момент будівництва оциліндрований брус має вологість 21-24% і не проходить примусової сушки в камері.

Тому, Ви можете бути впевнені в тому, що отримаєте якісно збудоване житло за ціною від виробника.

2. Фактори, від яких залежить ціна будинків з дерева

Основними факторами, які впливають на кінцеву вартість будівництва є наступні:

 1. Рівень готовності будинку на момент його здачі.
 2. Особливості архітектурного рішення.
 3. Якість комплектуючих матеріалів.

Рівень готовності будинку  – означає, що чим вищий ступінь його завершеності, тим вищою відповідно буде ціна будинку з бруса за 1 м2.

Як приклад, можна навести наступний: будинок зданий “під ключ” з усіма зовнішніми та внутрішніми роботами,  змонтованими комунікаціями коштуватиме дорожче від “сирого” будинку без вікон і дверей виконаного за аналогічним проектом.

3. Три комплектації будинків зі зрубу

В залежності від цього критерію можна виділити три основних комплектації, які вирізняються ступенем готовності споруди на момент її здачі замовнику:

Перша можлива комплектація називається «База» – передбачає таку ступінь готовності будинку як «коробка».

«База» включає в себе: ескізний план; підвалини; стіновий матеріал; синтепоновий утеплювач; крокви; лати; контррейки; вагонка для підшивки піддашшя; супердифузійна мембрана; болти; цвяхи; шпильки; гайки; шурупи; базовий антисептик.

«Стандарт» – включає все те, що й «База», а також: металочерепиця; водостічна система; планки металічні; вікна та зовнішні двері; фальш коробки; лиштва; шліфування зовнішніх стін; атмосферостійке покриття для стін; герметизація.

foto 1

«Преміум» – дана комплектація передбачає повну готовність будинку «під ключ». Включає здійснення таких робіт: шліфування та лакування внутрішніх стін; герметизація; опорядження стель та підлоги; міжкімнатні двері; фальш – коробки; лиштва; електропроводка; водопостачання та водовідведення.

Для ознайомлення, на нашому сайті розміщено прайс на будівництво дерев’яних будинків.

Вартість комлектації “БАЗА” – 190 – 200 дол. м2.

Вартість комлектації “СТАНДАРТ” – 300 дол. м2.

Вартість комлектації “ПРЕМІУМ” – 450-500 дол. м2.

В межах кожної комплектації вказана мінімально та максимально можлива ціна метра квадратного загальної площі будинку. Таким чином сформовані межі вартості, в залежності від особливостей архітектурного рішення та набору комплектуючих матеріалів.

 Особливості архітектурного рішення, що використовуються для будинку, тобто авторський задум щодо просторової, планувальної, функціональної організації, специфіки зовнішнього вигляду об’єкту, інженерного та іншого забезпечення його реалізації, викладений в архітектурній частині проекту на всіх стадіях проектування і зафіксований у будь – якій формі.

Загальна конфігурація будинку, діаметр стінового брусу, кількість внутрішніх перестінків, висота першого та мансардного поверхів, форма та складність даху, кількість вікон та дверей, особливості влаштування  декоративних елементів, терас та балконів суттєво коригують кінцеву вартість будівництва.

Як приклад: чотирикутний в плані, півтораповерховий  будинок під  простим двоскатним дахом коштуватиме дешевше ніж аналогічний за площею, “г- подібний” в плані одноповерховий будинок із складним “поламаманим” дахом.

Не менш важливим чиннико є діамерт брусу, це може бути як 200 мм, так і 240 мм. В залежності від цього критерію ціна може змінюватися +-15%.

Якість комплектуючих матеріалів – зазвичай, підвищення якості комплектуючих тягне за собою аналогічне підвищення їх вартості.

Для прикладу: вікна та зовнішні двері можуть бути звичайними столярними, алюмінієвими, виконаними з євробрусу чи металопластиковими. В свою  чергу, металопластикові вікна можуть бути ламінованими або неламінованими, з одинарним або подвійним склопакетом, трьох або п’ятикамерною рамою, з енергозберігаючим напиленням та без нього. Різниця між простим столярним вікном і вікном із алюмінію буде досить значною.

Лакофарбове покриття використане для захисту зовнішніх стін  може мати гарантійний експлуатаційний термін від 2-3 до 15 років. Різниця між найдорожчими та найдешевшими лаками двох-трьохкратна.

Як покрівельний матеріал для даху будинку можна використати металочерепицю, м’яку (бітумну) черепицю, натуральну черепицю, тощо.  Метр квадратний дахового пирога накритого металочерепицею обійдеться майже вдвічі дешевше  аналогічного метра квадратного дахового пирога під бітумною черепицею.

Отже, як бачимо, при виборі в межах кожної окремо взятої групи комплектуючих (вікна і двері; лакофарбове покриття; дахове покриття) існує суттєва різниця в  цінах, що може досягати значних розмірів між найдорожчим та найбюджетнішим варіантом.  В залежності від обраного замовником набору комплектуючих матеріалів змінюватиметься і  ціна дерев’яного будинку.

Це самі основні фактори, що враховуються при будівництві. Але насправді їх набагато більше.

4. Інші фактори, що впливають на кінцеву вартість будівництва

Фундамент – чим складніша конструкція фундаменту, тим він глибше залягає та відповідно дорожче коштує.

Зведення дерев’яного житла дає можливість зекономити на фундаменті, оскільки сама конструкція по собі не є важка та стрічкового типу фундаменту повністю достатньо. Стіна фундаменту повинна бути шириною 30см і залягати на глибину промерзання – 1м. Рів під фундамент – глибиною 1,1м ( 10 см потрібно для влаштування піщаної подушки. Для міцності фундамент потрібно проармувати (мінімум два пояси арматури діаметром 12мм).

Проте, наведені рекомендації не завжди є оптимальними і економічно доцільним рішенням. В зв’язку з особливостями ділянки, на якій планується будівництво, а також вимогами до експлуатаційних характеристик майбутньої будівлі, можуть бути застосовані інші типи фундаменту.

У випадку з складними грунтами – вартість фундаменту може істотно збільшитися. Те ж саме стосується цокольного поверху, де ціна будинку з бруса також виросте.

Якщо замовник хоче підібрати оптимальне рішення по фундаментах,  йому слід замовити висотну вертикальну топозйомку ділянки, геологічне дослідження грунтів, на основі якого кваліфікований інженер зможе розрахувати оптимальний варіант виконання фундаментів – виходячи з особливостей ділянки та проекту будівлі.

Транспортування – у вартість споруди необхідно включати витрати на логістику будівельних матеріалів на земельну ділянку замовника. Це є невід’ємна частина будь – якого процесу будівництва.

foto na sayt

Отже, варто зазначити, що вартість будівництва, в будь – якому разі буде залежати від усіх вище перелічених факторів. Щоб прорахувати вартість будівництва в основі має бути готовий проект.

Визначити ціну будівництва дозволяє кошторис – документ, який складається з розрахунку вартості робіт по будівництву та розрахунку  кількості та вартості необхідних матеріалів.

Кошторис обов’язково включає в себе детальну розбивку  по всіх роботах та прорахунок вартості матеріалів, визначення всіх комплектуючих, які будуть використовуватися. Маючи відповідний проект, можна спробувати скласти кошторис.

Кінцева вартість зрубу може змінюватися в залежності від обраних матеріалів, розмірів будинку та інших параметрів.

Будинки зі зрубу – популярні у всьому світі і можуть зводитися як в місті, так і за його межами.

Такі споруди є найбільш органічними для життя. Вони чудово гармоніюють з природою.

Вартість будівництва кожного зрубу є індивідуальною та залежить від багатьох факторів.

Спеціалісти компанії «ДеревоДім» розробили безліч варіантів готових типових проектів, розрахованих на різний достаток та смак.

Тому, кожен зможе підібрати ідеальний для себе варіант!

Дізнатись більше про ціни на дерев’яні будинки з оциліндрованого брусу можна тут.

 

Цікавитесь ціною на будівництво дерев’яного будинку?

Ми усе Вам детально розповімо

Безкоштовна консультація

Поділитись:

Попередня стаття: Як правильно обрати площу у дерев’яному будинку?

Наступна стаття: Дизайн проекту будинку з бруса

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)