Особливості та переваги одноповерхових будинків зі зрубу
- Особливості та переваги одноповерхових будинків зі зрубу
- Що дешевше будувати: одно або двоповерховий будинок?
1. Особливості та переваги одноповерхових будинків зі зрубу
Розглядаючи проекти заміських котеджів, часто замовники зупиняють свій вибір на лаконічних і елегантних одноповерхових будинках. Звичайно ж існує величезна кількість суб’єктивних факторів при виборі того чи іншого проекту.
І сьогодні ми більш детально розглянемо усі особливості вибору саме одноповерхових будинків зі зрубу.
Невеликий одноповерховий дерев'яний будинок з бруса завжди привертає особливу увагу завдяки витонченій округлій формі колод та натуральній красі дерева. Одноповерхові будинки зі зрубу завжди виглядають набагато привабливіше і затишніше, ніж схожі споруди з інших матеріалів, крім того вони мають ряд цікавих особливостей і переваг.
Переваги будівництва дерев’яного одноповерхового будинку зі зрубу
Будівництво одноповерхового будинку має свої плюси і мінуси, як і будівництво двоповерхового зрубу.
Крім того, його зведення передбачає дві обов'язкові умови:
- наявність великої площі земельної ділянки;
- і рівний рельєф.
Приклади готових проектів одноповерхових будинків Ви можете переглянути в розділі «ПРОЕКТИ» на нашому сайті.
Переваги будівництва дерев’яного одноповерхового будинку зі зрубу:
- В першу чергу перевага зведення одноповерхового будинку полягає в можливості вибудувати всі приміщення в єдиній комфортної горизонтальній площині, створюючи зручне розташування господарських, технічних, побутових зон, загального і приватного простору.
- Простота та зручність в будівництві та експлуатації. Під час будівництва не потрібно буде виконувати значних висотних робіт.
- Відсутність сходового маршу є чудовим рішення, адже це означає, що простір не крадеться сходовими прольотами. А якщо в сім’ї є члени похилого віку або ж навпаки малі діти, то вони з легкість зможуть пересуватися по будинку.
- Економія на будівництві будинку та прокладанні комунікацій. В одноповерховому будинку це простіше і, відповідно, менш затратно.
- Менше навантаження на фундамент, завдяки відсутності масивних перекриттів між поверхами.
- Одноповерховий котедж може бути побудований в абсолютно будь-якому стилістичному напрямку. Класичний зруб, елегантне швейцарське шале, скандинавський стиль і кидає виклик усталеним традиціям хай-тек з панорамним склінням - все залежить тільки від побажань майбутніх господарів.
- Можливість зведення будинку практично на будь-якому виді грунту.
- Раціональне планування. Проектуючи одноповерхові будинки, простіше домогтися того, щоб житловий простір використовувалося максимально ефективно. Сьогодні популярні, зокрема, скандинавські планування, де об'єднана кухня-вітальня розташовується в центрі будинку. Завдяки цьому коридори зведені до мінімуму, що досить зручно і функціонально.
Недоліки одноповерхових проектів
Серед основних недоліків одноповерхових проектів можна виділити наступні:
Головний недолік одноповерхового будинку - обов'язкові вимоги до розміру і поверхні земельної ділянки.
Якщо у вашому розпорядженні невелика земельна ділянка або ж хочеться, щоб прибудинкова територія була просторішою, тоді одноповерховий проект зрубу – це невідповідний варіант.
2. Що дешевше будувати: одно або двоповерховий будинок?
Відзначимо відразу, що в даному випадку, не існує однозначної відповіді, так як все залежить від обраного проекту зрубу, його складності та особливості архітектурних конструкцій. З усього вищевикладеного можна зробити висновки, що однозначної відповіді на питання, що краще, одноповерховий або ж двоповерховий будинок, не існує. Але одними з пріоритетних факторів, які можуть змусити зробити вибір на користь тієї або іншої конструкції, є:- площа земельної ділянки;
- особисті уподобання;
- вартість будівельних робіт.