Основні правила опорядження санвузла в дерев'яному будинку
- Облаштування каналізаційної системи
- Створення надійної вентиляційної системи
- Облаштування гідроізоляції
- Внутрішні оздоблювальні роботи
- Встановлення та підключення сантехніки, меблів
Етапи облаштування санвузла в дерев'яному будинку
Затишний дерев’яний будинок – це мрія багатьох людей. Але всі ми знаємо, що його спорудження справа – не проста та відповідальна. Для максимально зручної та ефективної експлуатації будинку важливу роль відіграє кожне приміщення. І облаштування санвузла – не є виключенням.
Від того наскільки правильно буде спроектовано та опоряджено санвузол в дерев’яному будинку залежить зручність та легкість його експлуатації в майбутньому.
Усі особливості облаштування санвузла в заміському дерев’яному будинку визначаються ще на етапі його проектування та включають у себе наступні важливі етапи:
- Облаштування каналізаційної системи.
- Створення надійної вентиляційної системи;
- Облаштування гідроізоляції.
- Внутрішні оздоблювальні роботи.
- Встановлення та підключення сантехніки, меблів.
Облаштуванню санвузла в дерев’яному будинку зі зрубу слід приділяти особливу увагу та піклуватися не лише про його естетичні властивості, а й про захист від вологи.
Окрім цього, будь-який санвузол, що знаходиться всередині зрубу повинен оснащуватися хорошою вентиляційною системою.
Тому, розглянемо більш детально кожен із етапів.
Облаштування каналізаційної системи
До каналізаційної системи в дерев’яному будинку висуваються особливі вимоги. Необхідно ретельно перевіряти герметичність усіх з’єднань.
Також не можна допускати промерзання труб. Ефективним способом профілактики подібного явища є закопування каналізаційних труб в землю.
Створення надійної вентиляційної системи
Вентиляція санвузла в дерев'яному будинку - один з головних етапів його облаштування.
Адже, волога неминуче призводить до утворення грибка, цвілі та неприємного повітря. Вся система виконується тільки з негорючих матеріалів та містить протипожежні клапани.
Облаштовуючи санвузол в дерев'яному будинку своїми руками, слід врахувати, що для виведення вентиляційних каналів необхідні окремі отвори. Важливо, щоб вони не змістилися у випадку, якщо будова дасть усадку.
Облаштування гідроізоляції
Перед тим як приступити до оздоблення, потрібно зробити гідроізоляцію – ефективний водонепроникний бар’єр для всіх частин приміщення. Гідроізоляційний шар виконується за допомогою плівкових матеріалів або сумішей
Гідроізоляція санвузла в дерев'яному будинку повинна зачіпати не тільки підлогу, а й стіни. Необхідно створити надійну, цільну внутрішню гідрозахисна оболонку.
Внутрішні оздоблювальні роботи
При обробці стін ванної кімнати в дерев’яному будинку потрібно враховувати характерні особливості натурального дерева.
Зазвичай, стіни в ванній кімнаті в санвузлі обкладають плиткою.
Для цього зводять спеціальну конструкцію із вологостійкого гіпсокартону. Така підготовка дозволить виконати фактично будь-який вид фінішної обробки, в тому числі і облицювання стіни плиткою.
А якщо для облицювання планується використовувати дерево, то споруджувати фальш конструкції не має необхідності.
Також можна створювати красиві комбінації, поєднуючи плитку із спеціальною фарбою або ж деревом.