Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Звукоізоляція в дерев’яному будинку

 1. Звукоізоляція в дерев’яному будинку
 2. Різновиди шумів
 3. Види звукоізоляційних матеріалів
 4. Установка звукоізоляції

1. Звукоізоляція в дерев’яному будинку

Досить часто замовників компанії «ДеревоДім» турбує таке питання як звукоізоляція в дерев’яному будинку зі зрубу. Натуральне дерево, як відомо, хороший провідник звуків, і звичайно, що шумоізоляція зрубів є важливою умовою комфортного проживання їх жителів.

Щоб створити сприятливі умови для проживання власників будинку, потрібно ретельно подбати про запобігання потраплянню звуків з вулиці всередину приміщення, і навпаки.

Тому, важливо приділити цьому моменту важливу увагу і розібратися як в будинку зі зрубу зробити так, щоб його мешканців не турбував шум з вулиці або ж звуки з інших кімнат.

Для чого потрібна звукоізоляція?

Поряд із величезною кількістю переваг, дерево є відмінним провідником звуку. Тому, у зведеному дерев’яному будинку, така властивість матеріалу може доставити чимало неприємностей господарям, які бажають відпочити в тиші.

Слід враховувати, що за принципом здійснення шумоізоляції, виділяють два основних її види:

 • Звуколізоляція – це здійснення низки заходів щодо зниження проникнення звуків зовні в житлове приміщення.
 • Звукопоглинання – проведення заходів щодо зниження проходження звуків з приміщення назовні.

Плануючи шумоізоляційні заходи, слід враховувати і допустимі норми до рівня шуму. Так, для житлових приміщень встановлено максимальний денний рівень в 40 ДБ, а вдень 30 ДБ.

Підвищені показники рівня шуму знижують комфортність перебування в приміщенні.

Foto1

2. Різновиди шумів

Щоб належним чином спланувати звукоізоляційні  заходи в дерев’яному будинку зі зрубу , слід враховувати джерела шумів та їх види.

Шум, який розповсюджується в приміщенні можна класифікувати за способом передачі звуків.

 • Повітряний шум – передається по повітрю та не має фізичного зв’язку із конструкціями. З ними досить легко справляється навіть найпростіша шумоізоляція в дерев’яному будинку.
 • Ударний шум – створюється при фізичному контакті поверхні та об’єкта, розповсюджується по поверхні конструкції. Це може бути біг дитини на верхньому поверсі, стукіт дощу по даху тощо.
 • Структурний шум – створюється при входженні об’єкта в саму конструкцію. Цей вид шуму здатний поширюватися на максимальні відстані в межах будинку. До його різновидів можна віднести: різного роду свердління, стукін молотком тощо.

Окрім цього показника, шум можна розрізняти за частотним критерієм. Залежно від цього виділяють:

 • Низький – той, що добре чує старше покоління, а діти менше(робота поїздів, підприємств).
 • Середній – той, що добре чує більшість людей(спілкування, робота побутових пристроїв тощо).
 • Високий – той, що добре сприймають діти, і дещо гірше – люди похилого віку.

Щоб шумоізоляція будинку була ефективною, вона повинна бути детально продумана у всіх конструктивних елементах будівлі. Це стосується і самого каркасу споруди – стін та міжповерхового перекриття. Усі необхідні заходи з шумопоглинання необхідно виконувати одночасно з будівництвом, щоб в майбутньому вам не довелося виконувати додаткові роботи по шумоізоляції житла.

Саме тому, ще в процесі будівництва необхідно ретельно продумати якісну звукоізоляцію та підібрати необхідні звукоізоляційні матеріали, які будуть відповідати вимогам вашого будинку.

3. Види звукоізоляційних матеріалів

Характерною рисою дерев’яних будинків є те, що деревина має багато пор, через які і може проникати звук. Тому, щоб його позбутися використовуються спеціальні звукоізоляційні матеріали.

На сучасному ринку будівництва найбільш поширеними звукоізоляційними матеріалами є:

 • мінеральна вата;
 • скловата;
 • пінопласт;
 • гіпсокартон.

Всі ці матеріали володіють хорошими звукоізоляційними властивостями та досить практичні у застосуванні.

Окрім монтажу звукоізоляційних матеріалів, можна використовувати і ряд більш простих прийомів. Щоб забезпечити тишу в кімнатах, знизити поширення та відображення звуків, застосовуйте наступні рекомендації:

 1. Використовуйте оздоблювальні матеріали з високими звукоізоляційними показниками.
 2. Встановіть якісні склопакети, надійні та міцні міжкімнатні двері.
 3. Використовуйте в інтер’єрі більше меблів, текстилю. Вони пом’якшать шум. І навпаки, металевих, керамічних деталей повинно бути якомога менше.
 4. Монтаж стелі, в процесі якого простір, що утворився між стельовим перекриттям заповнюють звукоізоляційним матеріалами.

4. Установка звукоізоляції

Компанія «ДеревоДім» оперативно та надійно виконує будівництво та оздоблення дерев’яних будинків зі зрубу. Ми самостійно заготовлюємо матеріал для подальшого будівництва, ретельно стежимо за якістю обробки, зберіганням та транспортуваням, підбираємо міцні оздоблювальні та витратні матеріали, комплектуючі елементи. Також при необхідності організуємо роботи по звуко, тепло і гідроізоляції стін, підлог і стель, фундаменту і покрівлі.

В компанії «ДеревоДім» Ви зможете замовити окремі послуги в сфері будівництва  та оздоблення будинків  або ж одразу обрати будівнцтво будинку «під ключ».

Цікавитесь звукоізоляцією в дерев’яному будинку?

Ми усе Вам детально розповімо

Безкоштовна консультація

Поділитись:

Попередня стаття: Вибір типу фундаменту залежно від особливостей земельної ділянки

Наступна стаття: Будинок зі зрубу чи каркасно-щитовий будинок: що обрати?

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)