Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Який будинок кращий: кам’яний або ж дерев’яний?

 1. Який будинок кращий: кам’яний або ж дерев’яний?
 2. Порівняльна характеристика цегляного та дерев’яного будинку
 3. Висновки

1. Який будинок кращий: кам’яний або ж дерев’яний?

На сучасному ринку будівництва існує два основних конструкційних матеріали для спорудження будинків: дерево і камінь.

Дати однозначну відповідь на питання, який будинок кращий – досить складно. Тому, ми пропонуємо кожному проаналізувати порівняльну характеристику цих будівельних матеріалів, щоб самостійно прийняти рішення.

F1

2. Порівняльна характеристика цегляного та дерев’яного будинку

 1. Екологічність. Звичайно ж, що дерев’яні будинки зі зрубу у порівнянні з цегляними, володіють беззаперечною перевагою, так як дерево саме по собі це екологічно чистий матеріал. Перебування в дерев’яному будинку покращує сон, настрій, додає сил, нормалізує тиск і функцію легень, знімає стреси, підвищує працездатність. Деревина хвойних порід, з якої виготовляються будинки, володіє лікувальними властивостями, відновлюючи не тільки ваше фізичне здоров’я, але і енергетику. Що ж стосується цегли, це теж натуральний матеріал. Але справа в тому, що стіни з цегли потребують додаткової внутрішньої обробки. Як правило, це штукатурка з подальшою шпаклівкою та фарбуванням. І всі ці шари не є екологічно чистими.
 2. Гігієнічні властивості. Дерево – унікальний будівельний матеріал, що володіє здатністю «дихати». Волокна, спрямовані уздовж стовбура мають трубчасту форму, що забезпечує будинку не тільки постійну циркуляцію повітря, а й збереження тепла. Природні властивості брусу дозволяють в суху погоду віддавати накопичену вологу, а в сиру, навпаки, вбирати в себе її надлишки в житловому приміщенні. Завдяки цьому, стіни дерев’яного будинку здатні цілорічно підтримувати  вологість повітря в оптимальних для людини межах – 45-57%. В такому домі Ви завжди будете дихати чистим, насиченим киснем повітрям. Від вологості залежить інтенсивність розвитку мікроорганізмів, які впливають на якість повітря і, відповідно, на здоров’я людини.Дослідження вчених довели, що будинок з дерева найкомфортніший для проживання: якщо для оцінки рівня комфортності атмосфери в приміщенні як еталон вибрати дерев’яний будинок  прийнявши комфортність проживання в ньому за 1, то комфортність проживання в будинку з бетону складе 0,05, з цегли – 0,7.Живиця та інші смолисті речовини, які виділяють колоди із сосни, сприятливо впливають на організм людини, покращують тонус, сон, мають бактерицидні та антиалергенні властивості.
 3. Тепло- та звукоізоляція. Товщина стін. Приступаючи до проектування будинку, майбутній його власник завжди задається питанням, яку ж товщину стін необхідно робити. Основні вимоги, які висуваються до стін будинку, це їх міцність та теплові якості. Саме ці два критерії є визначальними у прийнятті рішення, який тип будинку обрати. З міцністю все більш менш зрозуміло, так як і цегляні стіни, і стіни зрубу є досить міцними. Що ж стосується теплових властивостей, то порівняємо більш детально цегляний будинок та зруб.Для того, щоб підтримувати нормальний вологісний і тепловий режим в цегляному будинку, його необхідно постійно опалювати й вентилювати. Щоб прогріти цегляний будинок, який простояв без опалювання кілька осінніх чи зимових місяців  потрібно витратити мало не цілий день. Будинок з дерева прогрівається за кілька годин. Герметичність міжбрусових і кутових з’єднань колод забезпечується технологічною точністю виконання поздовжнього паза і “чашок” на верстатах.Теплоізоляційні властивості дерева майже в п’ять разів перевищують аналогічні параметри цегляних та бетонних стін. Cтіна з брусу діаметром 200 мм еквівалентна цегляній товщиною 600мм. Не дивно, що найбільшого поширення будинки з брусу отримали в країнах з суворим кліматом: Росії, Фінляндії, Норвегії, Швеції, Канаді.
 4. Вартість експлуатації. Як вже говорилося раніше, теплопровідність дерева набагато нижча, ніж у будь-яких кам’яних матеріалів, отже, тепловтрати теж нижчі. А це дає можливість економити на опаленні дерев’яних будинків.
 5. Терміни будівництва. Будівництво цегляного будинку може тривати кілька років. Основна причина в тому, що такі процеси як кладка, бетонування передбачають відповідні періоди висихання. Тому, заселитися в таке житло раніше, ніж через півтора роки з початку його зведення не можливо. Дерев’яний заміський будинок зі зрубу можна побудувати та опорядити за один літній сезон, тому що фундамент та стіни зводяться значно швидше, ніж в цегляних аналогах, і об’єм опоряджувальних робіт – менший.
 6. Довговічність. Завдяки використанню сучасних екологічно безпечних розчинів, деревина не піддається ні горінню, ні гниттю, ні впливу ультрафіолетового випромінювання, зберігаючи свій первозданний вигляд. Можна сміливо стверджувати довговічність будинку з дерева за умов належного догляду нічим не поступається довговічності цегляних будинків. Терміни експлуатації зрубу можуть становити 70-100 років і більше.
 7. Оригінальність інтер’єру. Людина відпочиває від метушні мегаполісів, стресів, отриманих на роботі, коли дивиться на вогонь, рух води і красу лісу. Тому, люди завжди намагалися наповнити своє житло теплом і красою дерева, цілющою силою соснового бору. Дерев’яний будинок дозволяє реалізувати будь-які дизайнерські рішення для оздоблення інтер’єрів. За бажанням, стіни дерев’яного будинку можна обшити гіпсокартоном, плиткою та іншими матеріалами. Що ж стосується цегли, то завдяки її невеликим розмірам, також можна вирішити будь-яке дизайнерське завдання та створити оригінальні архітектурні елементи.
 8. Турбота про екологію. При виробництві переважної більшості будівельних матеріалів, наприклад цементу, відбувається викид в навколишнє середовище цілого ряду шкідливих речовин, що завдає значної шкоди екосистемі. В гонитві за прибутком багато корпорацій замовчують колосальну шкоду, завдану людям, тваринам, рослинам. Замовляючи дерев’яний будинок, замовник може бути впевненим у відсутності шкідливих викидів в навколишнє середовище в процесі його виготовлення.
 9. Висока сейсмостійкість до землетрусів і ураганів. В результаті досліджень, проведених в Японії, на території, де відбувся землетрус, встановлено, що дерев’яні будинки виявилися найміцнішими конструкціями.

3. Висновки

Так, що ж краще: цегляний чи дерев’яний будинок? Який із цих варіантів краще обрати? Однозначної відповіді тут не має. Як бачимо, обидва ці варіанти мають свої переваги. Вибір на користь деревини робиться, як правило, виходячи із естетичних уявлень.

Також вважається, що дерев’яні котеджі є більш екологічні, в них комфортніше проживати, а в їх кімнатах – більш сприятливий мікроклімат.

В даній публікації ми намагалися розглянути усі відмінності житла із деревини та цегли. І тепер Ви зможете прийняти зважене рішення, якому матеріалу віддати перевагу.

Цікавитесь який будинок обрати: цегляний чи дерев’яний?

Ми усе Вам детально розповімо

Безкоштовна консультація

Поділитись:

Попередня стаття: Будинок зі зрубу чи каркасно-щитовий будинок: що обрати?

Наступна стаття: Інсоляція дерев’яного житлового будинку

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)