Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Які кольори лакофарбового покриття для дерев’яних будинків обрати?

 1. Які кольори лакофарбового покриття для дерев’яних будинків обрати?
 2. Рекомендації по вибору кольору лакофорбового покриття для дерев’яного будинку
 3. Кращі відтінки для вашого зрубу

1. Які кольори лакофарбового покриття для дерев’яних будинків обрати?

Вступ

Дерев’яні будинки зі зрубу користуються неймовірною популярністю серед людей, які бажають обзавестися власним житлом.

Така популярність зрубів пояснюється тим, що для них використовується екологічно чистий матеріал, який легко обробляється. Завдяки теплоізоляційним властивостям деревини та «дихаючій» структурі, взимку в будинку тепло, а влітку – прохолодно. Будинок, що споруджений із дерева чудово підійде як для проживання в межах міста, так і за містом.

Важливо й те, що у будинку з дерева створюються сприятливі мікрокліматичні умови для його мешканців.

Після завершення будівництва зрубу, можна в повній мірі насолоджуватися його затишком та комфортом, а також приступити до найбільш захоплюючого етапу – оздоблення дерев’яного будинку зі зрубу, а саме вибору кольору лакофарбового покриття.

І так як вибір матеріалів на ринку лакофарбової продукції досить  великий, то не дивно, що у кожного новоспеченого власника будинку виникає питання, які кольори фарби для дерев’яних будинків вибрати.

F2

Аспекти, які необхідно враховувати при виборі лакофарбового покриття для зрубу

Щоб розібратися з питанням, які кольори фарби для дерев’яних будинків можна вибрати, потрібно спочатку з’ясувати кілька важливих аспектів фарбування, а саме:

 • Де знаходиться дерев’яний будинок (поле, ліс чи місто);
 • Який його конструктивний захист (виступ даху, висота фундаменту);
 • Який колір Ви б хотіли вибрати для фасаду будинку.

Розглянемо кожен із цих пунктів більш детальніше.

 • Розміщення дерев’яного будинку. Саме від того, де знаходиться житло безпосередньо залежить довговічність покриття. Адже, покриття може вигоряти, вивітрюватися, вимиватися. Якщо будинок знаходиться в лісі, то він менш схильний до вигорання за рахунок природнього захисту дерев(тінь від дерев та їх щільність).
 • Конструктивний захист дерев’яних будинків. Конструктивний захист дерев’яних будинків – це виніс даху над фасадом будинку та висота фундаменту. Що стосується винесення даху тут все просто – чим далі край даху від стін, тим менше крапель дощу і променів сонця будуть потрапляти на дерев’яний фасад, відповідно конструкція збереже своє покриття надовго.

Дуже важливим питанням є висота фундаменту, який захищає стіни зовнішнього фасаду від потрапляння вологи. Чим менше вологи буде потрапляти на деревину, тим довше покриття прослужить.

Ми вже з’ясували питання з конструктивного захисту і розташування зрубу, саме від них залежить довговічність покриття. Але і колір грає важливу роль.

Є 2 варіанти фарби для дерев’яних будинків, а саме:

 1. Лесуючі(напівпрозорі).
 2. Криючі.

У більшості випадків для фарбування дерев’яних будинків використовуються напівпрозорі лакофарбові покриття. При такому покритті структура деревини залишається видимою.

F5

2. Рекомендації по вибору кольору лакофорбового покриття для дерев’яного будинку

Для того, щоб правильно обрати лакофарбове покриття для дерев’яного будинку, необхідно:

 1. Враховувати загальну стилістику зрубу.
 2. Враховувати розміщення вашого будинку на земельній ділянці відносно сторін світу. Як правило, «темні відтінки» притягують світло, а яскраві досить швидко вигорають на сонці.
 3. Світлі кольорові рішення роблять будинок візуально більшим.
 4. Гармонійно між собою поєднуються усі природні відтінки деревини.
 5. Пам’ятайте, що світло на дворі та всередині приміщення значно відрізняється. Тому, при визначенні з лакофарбовим покриттям необхідно дивитися колір в природньому освітленні. Також ми рекомендуємо зробити викраску на невеликій ділянці зрубу. Адже, стіни будинку перед нанесенням покриття шліфуються, тому навіть якщо попередній колір вас не влаштував його можна легко зшліфувати і нанести інший.
 6. На сучасному ринку представлений величезний асортимент лакофарбових покриттів для дерев’яних будинків: глянцеві, напівглянцеві, матові, які додають об’ємності всій конструкції. Тому, тут необхідно більш детально придивитися і обрати, те що вам підходить.

F1

3. Кращі відтінки для вашого зрубу

Найбільш популярними варіантами обробки зрубу є такі кольори як:

 1. Коричневий – це класичний варіант обробки для дерев’яного заміського будинку зі зрубу. Він асоціюється із теплом, затишком та близькістю з природою.
 2. Білий – сприймається більш нарядним та радісним. Крім того, він чудово гармоніює з будь-яким ландшафтним дизайном.
 3. Сірий, графіті – стримана палітра може видатися нудною, проте це не так. Такий варіант фарбування – досить практичний, а на його поверхні менш помітний пил та бруд.

F3

Це загальноприйняті правила колористики. Проте, не забувайте, що мода також диктує свої правила в архітектурі та дизайні.

Найактуальнішими «фасадними» кольорами для зрубів залишається сірий колір, графіті, натуральний колір дерева.

Відмітимо і те, що сірий колір зараз досить часто обирають і для внутрішньої обробки. Все таки популярність стилю мінімалізм та хай-тек диктує свої правила.

Яку вибрати фарбу для внутрішнього оздоблення зрубу?

Що ж стосується внутрішніх приміщень будинку, тут актуально використовувати лакофарбові покриття натурального природнього дерева, максимально природніх відтінків.

Якщо ви самостійно так і не визначилися з кольором, зверніться за допомогою до наших спеціалістів. Наші досвідчені дизайнери обов’язково підкажуть цікаві колірні рішення для вашого будинку і розроблять його грамотний дизайн.

Цікавитесь лакофарбовим покриттям для дерев’яних будинків?

Ми усе Вам детально розповімо

Безкоштовна консультація

Поділитись:

Попередня стаття: Які вікна краще обрати для дерев’яного будинку зі зрубу?

Наступна стаття: Освітлення прибудинкової території дерев'яного заміського будинку

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)