Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Як вберегти будинок від пожежі

  1. Вступ
  2. Контроль критичних місць виникнення пожежі в будинку
  3. Висновок

Вступ

Попри стереотипи деревина є досить вогнетривким матеріалом, який витримує вогонь краще, ніж бетонні або металеві конструкції. Внаслідок того, що деревина містить близько 15% води, перш ніж спалахнути, вода повинна випаруватися. Навіть якщо виникає пожежа, дерев’яний будинок обвуглюється, а не руйнується, що збільшує шанси на порятунок людей.

Та все ж краще не допускати виникнення займання, а дотримуватися елементарних правил пожежної безпеки.

Контроль критичних місць виникнення пожежі в будинку

Електроустановка будинку

Для забезпечення захисту будинку від займання чільну увагу слід приділити облаштуванню електропроводки.

  •  Гофровані металорукави. Усі кабелі повинні бути надійно заховані у металорукави, які захищають стіни будинку від іскроутворення, що може виникнути при замиканні. Окрім того, вони захищають кабелі від механічних пошкоджень, попадання вологи й т.д

DSC_0691

  •  Надійні кабелі. При виборі кабелів варто звертати увагу виключно на сертифіковані матеріали.
  •  Дифреле. Невіднятним елементом захисту будинку є пристрій захисного відключення – швидкодійний захисний вимикач, який реагує на різницевий струм в провідниках, які проводять електроенергію до електроустановки, що захищається. Дифреле відключає споживача від живлення мережі, якщо відбувається витік струму на  провідник, що заземлює або просто витік струму.

зображення_viber_2021-05-17_16-33-58

  •  Захисне заземлення. Обов’язково слід забезпечити спеціальне електричне сполучення із землею або її еквівалентом струмопровідних елементів, які не повинні перебувати під напругою, але в процесі експлуатації можуть опинитися під напругою.

Печі та каміни у будинку

Місцем, що потребує особливої уваги у будинку є кімната з камінами та пічками. Якщо ви вирішили облаштовувати ці об’єкти у домівці, слід ретельно обирати бригаду, яка виконає всі роботи з найсуворішим дотриманням усіх правих.

Рекомендації з ізоляції дерев’яних стін, що контактують з джерелами високої температури:

  • Залишати технічні зазори між стінами з бруса та опалювальними приладами, не допускати їх зменшення з метою економії площі в будинку.
  • Обробляти зони контакту дерев’яних стін з джерелами підвищеної температури антипіренами.
  • Виконувати цегляні муровані димохідні канали з повнотілої цегли, гільзувати їх трубами з нержавіючої сталі. При цьому перші три метри висоти димохідного каналу потрібно пройти трубою з товщиною металу не менше як 1 мм.

DSC_1266

Висновок

Імовірність виникнення побутової пожежі у будинку з бруса не перевищує аналогічного ризику для будинку виконаного з інших будівельних матеріалів. При дотриманні правил пожежної безпеки можна фактично унеможливити виникнення займання

Цікавить питання пожежної безпеки дерев’яного будинку?

Ми усе Вам детально розповімо

Безкоштовна консультація

Поділитись:

Попередня стаття: Будівництво дерев’яних будинків: влітку чи взимку

Наступна стаття: Підсвітка фасаду дерев’яного будинку

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)