Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Як прив’язати проект будинку до земельної ділянки?

 1. Як прив’язати проект будинку до земельної ділянки?
 2. Етапи прив’язки проекту до земельної ділянки

1. Як прив’язати проект будинку до земельної ділянки?

Одним із найкращих будівельних матеріалів для спорудження заміського будинку у всі часи вважалася натуральна деревина. Причинами такої популярності цього матеріалу є його естетичні та експлуатаційні властивості.

Будівництво дерев’яного будинку зі зрубу передбачає не лише грамотне його проектування, а й розміщення споруди на існуючій ділянці. У разі неграмотної прив’зки будинку до земельної ділянки можна спричинити настання таких неприємних наслідків як:

 • Порушення норм будівництва;
 • Відсутність грамотного облаштування комунікацій;
 • Проблеми з сусідами.

Лише за належної прив’язки проектного рішення, будуть дотримані всі встановлені правила та стандарти будівництва.

Foto2

Поняття прив’язки типового проекту до земельної ділянки та значення

Прив’язка типового проекту до земельної ділянки – це його адаптація до існуючих умов на земельній ділянці.

Будь-який типовий або індивідуальний проект будинку вимагає прив’язки його до конкретної ділянки з урахуванням геологічних умов місцевості, на якій ведеться будівництво. Іншими словами, будинок слід “вписати” в ділянку, щоб створити єдине гармонійне ціле.

2. Етапи прив’язки проекту до земельної ділянки

Основними етапами, в процесі прив’язки та коригування типового проекту до земельної ділянки є:

 1. Проектування генплану ділянки (прив’язка до ділянки);
 2. Зміна архітектури і конструктиву будівлі;
 3. Проектування інженерних систем, прив’язка до наявних енергоресурсів.

Проектування ген плану ділянки(прив’язка до ділянки)

Перш, ніж приступити до розробки генплану забудови ділянки, необхідно визначитися із пріорітетними побажаннями всіх членів сім’ї, враховуючи особливості укладу їх життя.

Це складна, але в той же час, захоплююча творча робота. Адже доведеться, врахувати багато факторів, таких як: траєкторія сонця, напрямок вітрів, можливі майбутні споруди, любов діточок до спорту, розташування на ділянці будинку, тераси, газону, гаража, дерев, літнього басейну, доріжок. Цей етап також передбачає серйозні інженерні заходи: проведення топозйомки, геодезичних досліджень, виконання протипожежних і санітарних норм. Всі вони потім будуть використані при коригуванні проекту будинку.

Зміна архітектури і конструктиву будівлі

Залежно від вихідного проекту, цей етап може включати до 4-х основних розділів проектування:

 • Прив’язка фундаменту до існуючої земельної ділянки. На цьому етапі проводиться вибір найбільш оптимального типу фундаменту та конструктивний розрахунок підстави будівлі, вирішуються питання щодо відведення грунтових і зливових вод.
 • Теплотехнічний розрахунок – забезпечення необхідного рівня енергозбереження будинку. Визначаються найбільш оптимальні конструктивні схеми, що забезпечують енергозбереження, оптимізацію утеплення будівлі і захисту його від перегріву. Тут необхідно обґрунтувати вибір кожного елемента будинку, як найбільш оптимального і з технічної і економічної точки зору.
 • Інсоляція об’єкта – проводиться спрощений розрахунок коефіцієнта природного освітлення найбільш важливих приміщень будинку. Проведена перевірка щодо достатньої освітленості кімнат будинку, з урахуванням його розміщення на ділянці відносно сторін світу, може стати не тільки основою комфортного освітлення житла, а й значною економією на освітленні і опаленні будинку.

Проектування інженерних систем – виробляється на основі розрахункових обсягів споживання води, електроенергії та тепла. На даному етапі всі системи фактично проектуються заново. Визначаються характеристики систем опалення, гарячого та холодного водопостачання, електрозабезпечення, мінімізуються експлуатаційні витрати і забезпечується необхідний рівень комфорту.

Вибираються оптимальні схеми:

– опалення, в залежності від вимог комфорту і доступних енергоресурсів;

– вентилювання приміщень, що забезпечує необхідний повітрообмін;

– системи водозабору та водопідготовки;

– системи каналізації.

Важливо звернути увагу, на те, що на етапі прив’язки типового проекту можуть виникнути суттєві зміни. Разом з тим, спеціалісти компанії «ДеревоДім» можуть розробити повністю індивідуальний проект дерев’яного заміського будинку, в якому будуть враховані усі ваші побажання щодо розташування будинку на ділянці по відношенню споруди до сторін світу та інших будівель.

Цікавитесь як адаптувати проект до існуючої земельної ділянки?

Ми усе Вам детально розповімо

Безкоштовна консультація

Поділитись:

Попередня стаття: Вибір деревини для опорядження парної кімнати

Наступна стаття: Грамотна підготовка до початку будівництва дерев'яного будинку зі зрубу

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)