Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Як обрати камін для дерев’яного будинку

 1. Вступ
 2. Різновиди камінів
 3. Правила монтажу камінів в дерев’яних будинках
 4. Висновки

Вступ

Додати затишку в оселі можна в різний спосіб: розбавити інтер’єр красивим декором, розмістити у кімнаті багато вазонів, підібрати стільці та дивани, які так і манять відпочити на них. Або ж встановити камін, який буде зігрівати та доповнювати картину комфортної домівки. Кімната з каміном гарантовано стане центром сімейного життя. Біля вогнища можна проводити затишні вечори з коханою людиною, веселі розмови з невгамовними дітьми, а також посиденьки у колі родини та друзів.

V_25-09-2013_F_L-K_cam_02_red_G

Різновиди камінів

Серед усього різноманіття, всі види камінів можна згрупувати за певними ознаками.

За способом установки каміни поділяють на:

 • Пристінний камін – найпоширеніший та в певному роді традиційний варіант. Пічки такого типу розташовують безпосередньо біля стіни. Монтаж зазначеного каміна можна здійснювати як на етапі будівництва, так і в приміщені, де завершенні опоряджувальні роботи. Особливістю його є те, що навантаження від ваги спрямоване на підлогу. Тому, для установки таких камінів потрібна підготовка підставки, яку можна зробити у вигляді фундаменту. Камінні портали часто обробляють натуральним каменем, цеглою, керамічною плиткою.
 • Автономний камін – ідеальний варіант для великих приміщень або будинків типу студії. Особливістю його є те, що він розташовується над рівнем підлоги та в середині приміщення. Звісно, такі каміни виглядають дуже сучасно та незвично, але в них є мінус-показник тепловіддачі значно нижчий, ніж в інших варіантів.
 • Вбудований камін – прекрасно підходить для поціновувачів вільного простору. Каміни такого типу займають мало місця внаслідок того, що фактично вбудовуються в стіну, де проходить димохід та зроблена ніша для топки. Якщо вам до вподоби такий варіант, про місце його монтажу слід потурбуватися на етапі зведення стін, аби потім не довелося вирубувати нішу.
 • Кутові моделі камінів – чудовий вибір для тих, хто прагне візуально збільшити простір. Такі пічки встановлюють на стику двох стін.

За видом палива розрізняють:

 • Класичні каміни розраховані на використання дров чи іншого твердого палива (вугілля, брикети тощо)
 • Біокаміни виділяються відсутністю димоходу, але полум’я в топці справжнє. Як паливо використовують спирт або інші спеціальні засоби на його основі.
 • Газові каміни, які не рекомендовано установлювати в дерев’яних будинках, бо вони займають провідні позиції за кількістю обмежувальних умов монтажу.

03_Вітальня_2_red

Правила монтажу камінів в дерев’яних будинках

Вогонь у каміні дарує відчуття спокою, справжнього сімейного затишку. Проте охочі стати власниками дерев’яних будинків часто замислюються: «А чи безпечні пічки у таких домівках?». Так, каміни абсолютно безпечні навіть у будинках з дерева, якщо дотримуватися всіх правил їх монтажу та експлуатації.

При установці каміну в дерев’яному будинку потрібно дотримуватися певних приписів, які захистять ваш будинок від ризику виникнення пожежі:

 • Димохідний канал для каміна повинен бути вимурованим з повнотілої цегли та гільзованим трубою з нержавіючої сталі;
 • Димохід повинен бути ізольованим від стін з бруса фольгованою базальтовою мінеральною ватою;
 • Якщо камін змонтовано біля стіни, між тильною стороною топки каміна та стіною з бруса слід вимурувати стінку з вогнетривкої цегли;
 • В  місці проходження через міжповерхове перекриття на димоході потрібно виконати розширення для забезпечення додаткової ізоляції дерев’яних балок.
 • Торці дерев’яних стін, що примикають до димохідного каналу каміна, а також поверхню стіни безпосередньо за каміном слід обробити антипіренами.

Rivne_(11)

Висновки

Камін у дерев’яному будинку це абсолютно реально та безпечно, звісно, якщо дотримуватися інженерних нормативів та правил пожежної безпеки.

Зробити все безпечно та якісно допоможе команда компанії «ДеревоДім».

Цікавитесь камінами для дерев’яних будинків?

Ми усе Вам детально розповімо

Безкоштовна консультація

Поділитись:

Попередня стаття: Балкон у дерев’яному будинку

Наступна стаття: Декоративна обробка цоколю

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)