Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Вибір типу фундаменту залежно від особливостей земельної ділянки

  1. Вибір типу фундаменту залежно від особливостей земельної ділянки
  2. Висновки

1. Вибір типу фундаменту залежно від особливостей земельної ділянки

Вступ

Зведення фундаменту – один із найважливіший етап будівництва житла. Саме від правильного вибору цієї конструкції залежить міцність та надійність всієї будівлі.

Досить складно обрати оптимальний варіант, не знаючи властивостей грунту земельної ділянки, де планується будівництво.

Тип та глибина залягання фундаменту залежить від грунту, що має свою несучу здатність, від якої безпосередньо залежить і довговічність майбутньої будівлі.

Адже, якщо тип фундаменту вибраний без врахування цього фактора, то з часом будинок може піддаватися  деформації та усадці.

Тому,  важливо враховувати такі фактори як:

  • Тип та розміри будівлі;
  • Рівень грунтових вод;
  • Основні характеристики грунту.

Для того, щоб правильно визначити властивості грунту на ділянці можна замовити геологічну експертизу. Кваліфіковані геологи дадуть професійну оцінку його основним характеристикам. Залежно від його несучої здатності і матеріалу, з якого споруджується будинок, фундамент може мати різну глибину закладення і конструкційні особливості.

Після проведення усіх необхідних досліджень, фахівці запропонують максимально підходящий тип фундаменту.

Фундамент для грунтів піщаного або скельного типу

Якщо на вашій земельній ділянці, грунт піщаного або ж скельного типу, то вам пощастило, адже такі грунти є досить надійними та не просідають. Для них властива однорідність по всій ділянці, при цьому вони не піддаються зміщенню.

Для таких грунтів відмінним рішенням буде стрічковий тип фундаменту. Він являє собою безперервну стрічку, це своєрідні стіни в землі, які можуть бути збірними і монолітними, заглибленими і мілко заглибленими. Його зведення не потребує багато зусиль та значних фінансових затрат.

Стіна фундаменту повинна бути шириною 30см і залягати на глибину промерзання – 1м. Рів під фундамент – глибиною 1,1м ( 10 см потрібно для влаштування піщаної подушки). Для міцності фундамент потрібно проармувати (мінімум два пояси арматури діаметром 12мм).

Проте, наведені рекомендації не завжди є оптимальним і економічно найдоцільнішим рішенням. В зв’язку з особливостями ділянки, на якій планується будівництво, а також вимогами до експлуатаційних характеристик майбутньої будівлі, можуть бути застосовані інші типи фундаменту.

Foto1

Фундамент для просідаючих грунтів

Для більш слабких типів грунтів оптимальним рішенням є плитний тип фундаменту.  Плитний фундамент являє собою суцільну, або гратчасту монолітну залізобетонну плиту, яка розташовується під усім будинком. На сьогоднішній день він вважається самим надійним і успішно застосовується для будівництва будь-яких типів будівель на всіх проблемних грунтах.

Такий фундамент стійкий до промерзання, розмерзання грунту, відмінно протистоїть просіданню через великі площі. Завдяки цій конструкції  вага будинку рівномірно розприділяється по фундаменту, що в свою чергу попереджає різноманітні можливі деформації.

Плитний фундамент можна спорудити по різному. Він може бути як заглибленим, так і мало заглибленим. Заглиблений часто передбачають для спорудження будинку з підвалом. При цьому глибина фундаменту буде висотою підвального приміщення.

Плитковий фундамент рекомендується опоряджати на проблемних грунтах  з невеликими перепадами висоти.

Інколи,  на просідаючих грунтах також можна передбачити стрічковий тип фундаменту залежно від ступеня просідання. У цьому випадку стрічковий фундамент необхідно закладати на більшу глибину, в стабільний грунт. Інакше фундамент може не витримати навантаження конструкції. Якщо на земельній ділянці рівень грунтових вод знаходиться високо, то укладати стрічковий фундамент можна, але необхідно забезпечити своєчасне їх відкачування або передбачити хорошу дренажну систему.

Foto2

Фундамент для нерівних та рельєфних ділянок землі

Ще одним варіантом фундаменту під дерев’яний зруб може бути стовпчастий фундамент.  Він складається з заглиблених стовпів, які розташовуються по кутах будівлі, в місцях перетину стін, під колонами, по прямих лініях з інтервалом 1-2,5 м.

Стовпчастий фундамент передбачають на ділянка з хорошим грунтом, і з невеликими перепадами висоти.

При цьому загальна вага споруди повинна бути не дуже великою. Стовпчастий фундамент встановлюється на таких же грунтах, як і стрічковий.

Важливою  перевагою стовпчастого фундаменту є вартість його облаштування, що значно ніжча як в інших типах фундаментів.

2. Висновки

Будівництво приватного заміського будинку – це відповідальний та важливий процес для усіх майбутніх власників житла. Адже, кожен бажає отримати на кінцевому етапі будівництва міцний, надійний будинок , і при цьому обійтися без додаткових непередбачуваних витрат, спрямованих на виправлення помилок, що були допущені в процесі спорудження вже в перші роки експлуатації.
Тому, вибір оптимального варіанту фундаменту, з урахуванням усіх вище перерахованих особливостей, дозволить повною мірою отримувати задоволення від результату.

Цікавитесь вибором фундаменту під свою земельну ділянку?

Ми усе Вам детально розповімо

Безкоштовна консультація

Поділитись:

Попередня стаття: Освітлення прибудинкової території дерев'яного заміського будинку

Наступна стаття: Звукоізоляція в дерев'яному будинку

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)