Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Вікна в дерев’яному будинку зі зрубу: розміри, оптимальна кількість та принципи розміщення

1. Рекомендації щодо розмірів, кількості та форм вікон

Природне освітлення в дерев’яному будинку зі зрубу є одним з найбільш важливих параметрів, що визначає комфортність проживання його мешканців. Саме тому так важливо визначити оптимальні розміри вікон в дерев’яному зрубі та принципи їх розміщення.

Розміри вікон


Розмір вікон в дерев’яному будинку підбирається, виходячи з конфігурації конструкцій і габаритів прорізів. Правильний розрахунок установки дозволяє досягти оптимального рівня освітленості і тепловтрат.

Foto1

В переважній більшості випадків оптимальною вважається пропорція площі вікна і стіни, яка виражається у співвідношенні 1 до 10.

Однак, потрібно ще враховувати ряд важливих параметрів, зокрема:


  1. Функціональне призначення приміщення. Найбільш активно природне освітлення використовується у тих приміщеннях, де планується постійне перебування людей, наприклад, на кухні. І навпаки, в спальних кімнатах необхідність природного освітлення значно нижча.
  2. Форма приміщення. Як правило, для ефективного освітлення витягнутого вздовж приміщення необхідна наявність не одного, а двох або ж навіть трьох вікон.
  3. Орієнтація приміщення по сторонах світу. Найбільші за площею вікна рекомендується розташовувати на південній та західній стороні споруди.

Розмір вікон в дерев’яному будинку має вкрай важливе значення не лише для комфортного освітлення внутрішніх приміщень. Також цей параметр помітно впливає на енергоефективність споруди, при чому це також стосується і тих випадків, коли використовуються найбільш ефективні багатокамерні склопакети.

Не варто забувати і про те, що віконні конструкції стандартних розмірів обходяться, як правило, помітно дешевше, ніж вироби, що виготовлені за індивідуальними розмірами.

Вікна можуть повністю перетворити фасад будинку, наповнити оселю світлом, відкрити неймовірну панораму та створити затишну внутрішню атмосферу житла.

Недостатньо буде визначитися із самими розмірами вікон. Також потрібно подумати ще про особливості розташування вікон на етапі вибору проекту будинку.

Розташування вікон в дерев’яному будинку


Принципи розташування вікон в будинку:

Foto2

  1. Найбільш важливим принципом розміщення вікон в будинку зі зрубу є оптимальне використання денного світла. Адже, саме від цього залежить інсоляція приміщень в будинку та швидкість прогрівання кімнат.
  2. Функціональне зонування внутрішнього простору.
  3. Третій важливий принцип – це розміщення вікон відносно сторін світу. Цей принцип обов’язково потрібно враховувати, щоб не зробити з кімнати занадто темне та похмуре приміщення або ж навпаки.
  • Східна сторона. З цієї сторони повинні розташовуватися приміщення, в яких люди проводять найбільшу частину часу: дитяча, вітальня, робочий кабінет.
  • Південна сторона – місце, куди сонечко «заглядає» рано вранці – чудово підходить для спальні. Потік яскравого світла не тільки дозволить мешканцям вчасно прокинутися вранці, але і зарядить позитивною енергією на весь день. У вечірній, нічний час в кімнаті буде завжди прохолодно, що допоможе повноцінно відпочити.
  • Західна сторона найбільш підходить для того, щоб розташувати там робочий кабінет, кухню / їдальню або вітальню. Справа в тому, що із західного боку світло потрапляє в приміщення під невеликим кутом. Крім того, воно набагато менш насичене, ніж світло, що надходить в кімнати з півдня.
  • Північна сторона відмінно підійде для облаштування нежитлових приміщень, таких як: кухня, ванна, комора, котельня, гараж.

Усі перераховані принципи, звичайно, є тісно взаємопов’язаними між собою і їх всіх необхідно враховувати в процесі монтажу вікон в дерев’яному заміському будинку зі зрубу.

Оптимальна кількість вікон в дерев’яному будинку


Foto0

Чим більша кількість вікон в дерев’яному будинку, тим легше забезпечити повноцінне та рівномірне освітлення.

У просторих і великих приміщеннях ідеальне рішення – це наявність двох вікон на двох фасадах.

У таких областях, як комора або ванна кімната достатньо мансардного вікна, невеликого вікна, або скляних блоків, які встановлені у внутрішній стіні.

Правильне планування, грамотне розташування віконних прорізів забезпечать максимально доступний рівень освітленості, допоможе підтримувати в кімнатах потрібний для їх функціоналу мікроклімат, зробити їх комфортними як для мешканців будинку, так і для їх гостей.

Якщо все зробити грамотно, ваш будинок завжди буде теплим, світлим і сонячним.

Цікавитесь вікнами для заміського будинку зі зрубу?

Ми усе Вам детально розповімо

Безкоштовна консультація

Поділитись:

Попередня стаття: Особливості та переваги сосни як будівельного матеріалу

Наступна стаття: Мікроклімат в дерев'яному будинку зі зрубу

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)