Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Відмостка

2016-03-15

Не варто применшувати важливість такої конструкції як відмостка. Відмостка відіграє найважливішу роль в захисті фундаменту вашого житла і прилеглого до нього ґрунту від зволоження.

Зволоження фундаменту є однією з найбільших проблем. Волога шкодить механічним характеристикам фундаменту, що свого чергу позначається на його надійності. Особливо небезпечно це для лісових ґрунтів. Саме їх характеристики і несуча здатність можуть бути значно ослабленими через зволоження, що може призвести до усадки та деформації фундаменту.

Відмостка дерев'яного будинку

Деформація фундаменту завжди тягне за собою деформацію будинку. Після цього неминуче з’являться тріщини в стінах, підуть перекоси підлог, з’являться отвори в даху. Найгірше, що може статися – це, безсумнівно, обвал.

Як же боротися з надмірним зволоженням ґрунтів? У цьому допоможе такий конструктив як відмостка.

Відмостка може бути як капітальною конструкцією, так і маленьким і непомітним доповненням до фундаменту. Тут все залежить від клімату, об’ємів стікаючої води, рельєфу, виду ґрунтів. Впливають на її конструкцію так само і тип будівлі, кількість поверхів.

Головна характеристика для відмостки – це її ухил. Без ухилу ефективність відмостки зводиться до 0. Так само важливий і її розмір, так як збільшення ширини дуже корисно. Має значення також матеріал відмостки та склад шарів, з яких вона влаштована.

Найпростіший варіант відмостки виконується з ґрунту, складніші конструкції передбачають залізобетонний підготовчий шар і, власне, мощення.

Поділитись:

Попередня стаття: Тріщини в стінах дерев'яного будинку, як цього уникнути

Наступна стаття: Різновиди альтанок

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)