Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Чим обробити будинок з бруса. Види розчинів для обробки деревини.

2016-03-15

Обробка стін будинку з бруса – запорука його довговічності. Захисне покриття вбереже дерев’яні стіни від згубного впливу чинників навколишнього середовища, грибків, комах, цвілі та вогню. Нанесений з дотриманням усіх вимог та інструкцій розчин дозволяє підвищити термін експлуатації дерев’яного дому в 5-8 разів.

На сучасному ринку існує величезний асортимент просочувань для обробки деревини, що значно ускладнює їх вибір. До того ж, немає єдиного засобу, який би був своєрідною панацеєю відразу проти всіх уразників. Ця стаття ознайомить Вас із видами просочувань для бруса, їхніми особливостями та технологією нанесення. В ній ми зібрали інформацію про те, чим можна якісно обробити дім з дерева, щоби зробити його довговічним.

Залежно від призначення, розчини для обробки бруса поділяються на:

антисептики – захищають дерево від гниття, знешкоджують і запобігають поширенню мікроорганізмів;

антипірени – засоби для захисту бруса від загоряння. В їхньому складі містяться спеціальні речовини, які знижують інтенсивність горіння деревини. При підвищеній температурі, вони утворюють на поверхні бруса тонку плівку, яка перешкоджає надходженню кисню. Завдяки цьому, дерево при пожежі не спалахує полум’ям, а повільно тліє.

засоби для захисту бруса від атмосферних впливів

Надмірна волога – фактор, який здатен знизити будівельні характеристики дерева, спричинити виникнення різних деформацій і тріщин на його поверхні. З метою попередження цих негативних явищ, проводиться просочування деревини. Цей процес здійснюється шляхом занурення колод у ванни чи автоклави зі спеціальними розчинами, які можуть мати різне забарвлення (у тому числі й прозоре чи напівпрозоре). Завдяки цьому, брус стає значно міцнішим і стійкішим до впливу вологи, що суттєво продовжує термін його служби.

Окрім вищезазначених засобів для обробки дерева, існують ще й комбіновані розчини. Вони містять речовини, які здатні забезпечити надійний захист бруса відразу від кількох уразників. До таких засобів належать антипірени-антисептики, які запобігають горінню дерева й протидіють негативним чинникам навколишнього середовища.

За складом антисептики поділяють на просочувальні та плівкоутворюючі.

Просочувальні засоби підходять для обробки дерев’яного будинку як ззовні, так і зсередини, оскільки вони не токсичні й у них відсутній різкий, неприємний запах. Такі розчини глибоко проникають у середину деревини й не вимиваються з плином часу.

Плівкоутворюючі антисептики зазвичай використовують як завершальне покриття. Їх можна застосовувати як основну обробку, проте це неефективно, оскільки такі засоби менш стійкі порівняно з просочувальними.

Плівкоутворюючі розчини в свою чергу поділяються на лесуючі і криючі. Перші після висихання утворюють на поверхні дерева прозору плівку, а криючі надають брусу певного забарвлення.  Ці антисептики стійкіші, аніж лесуючі, проте ефект після обробки дерева такими засобами не завжди бажаний, оскільки приховує структуру бруса, за рахунок чого втрачається його природня краса.

Залежно від використання, просочування для деревини поділяються на два типи:

•  для внутрішніх робіт;

•  для зовнішніх робіт.

Технологія проведення зовнішніх робіт залежить від пори року, коли було споруджено будинок з бруса. Обробку дому, збудованого в літній період, необхідно здійснювати не пізніше двох тижнів після його складання. Будинкам, зведеним взимку, властива природня волога. Одразу наносити на них антисептик – недоречно, оскільки розчин замерзатиме, а навесні розтане й змиється. У цьому випадку найкраще розпочинати проведення робіт по обробці деревини в пору, коли температура повітря сягатиме +10 – +15 оС.

Зважаючи на те, що зовнішні стіни дерев’яного дому найчастіше піддаються впливам вологи, морозу та сонячних променів, їх слід покривати двома-трьома шарами антисептика. Після цього на зруб потрібно нанести фінішне покриття, яке запобігатиме змиванню розчину. Обробку бруса необхідно здійснювати кожних 3-4 роки. Це допоможе захистити дерев’яний будинок від надмірної вологи та потемнінь. Завдяки цьому дім з бруса служитиме Вам не одне десятиріччя.

Вперше внутрішню обробку стін будинку з бруса проводять паралельно з зовнішньою. Кількість нанесення антисептика залежить від функціонального призначення споруди: для житлових будинків вистачить одного шару розчину, а, наприклад, для лазні необхідно два.

На брус, якому властива природня вологість, не варто одразу наносити антисептик, оскільки це не дозволить розчину достатньо глибоко проникнути в середину дерева. Проте, висихання бруса може призвести до виникнення на його поверхні небажаних посинінь. Щоби запобігти цьому, дерево оброблять спеціальними засобами на основі хлоридів, які достатньо швидко нейтралізують плями на брусі, добре відбілюючи його. Після цього можна наносити на стіни дерев’яного будинку завершальне покриття.

Компанія «ДеревоДім» застосовує лише найякісніші антисептики для обробки деревини. Процес нанесення розчинів на поверхню бруса відповідає всім найвищим вимогам і стандартам, що в свою чергу служить гарантією довговічності наших будинків.

Поділитись:

Попередня стаття: Вибір фундаменту для дерев’яного будинку

Наступна стаття: Будівництво дерев'яного будинку: що потрібно знати замовнику

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)