Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Ванна кімната в дерев’яному будинку: особливості облаштування

 1. Вступ
 2. Розміщення ванни в дерев’яному будинку
 3. Етапи облаштування ванної кімнати
 4. Особливості системи комунікацій
 5. Система електропостачання у ванній кімнаті
 6. Облаштування системи вентиляції
 7. Матеріали для гідроізоляції
 8. Оздоблення ванної кімнати
 9. Висновок

Вступ

Будинки з дерева вирізняються з-поміж інших своїм неповторним зовнішнім виглядом, екологічністю та довговічністю. Деревина – матеріал, який наділений відмінними фізико-технічними характеристиками та численними перевагами. Однак, попри всі позитивні показники, до такого матеріалу залишаються питання, особливо, якщо це стосується облаштування приміщень з підвищеним рівнем вологості.

Розміщення ванни в дерев’яному будинку

Чи то у будинку з дерева, чи цегли, або піноблоків, кімнатою з високим показником вологості, залишається ванна. Потенційні власники дерев’яної оселі загадуються над питанням «Як облаштувати ванну кімнату, щоб зберегти відмінні характеристики домівки?».

Щоб уникнути подібних хвилювань, потрібно правильно приступати до планування будинку, грамотного розміщення комунікацій та високоякісну гідроізоляцію.

Все частіше з метою економії та зручності при подальшому підключені комунікацій, ванну розміщують біля кухні. Іншим, не менш поширеним рішенням є опорядити умивальну поруч з гардеробом або ж зі спальнею.

Якщо будинок двоповерховий та передбачено оформлення двох ванних кімнат, потрібно пам’ятати, що вони повинні розміщуватися одна над одною, а не над житловою кімнатою чи кухнею.

На етапі планування розміщення ванної кімнати на другому поверсі, потрібно провести ретельні розрахунки навантаження на міжповерхове перекриття, щоб зробити конструкцію стійкою та надійною

sait1

Етапи облаштування ванної кімнати

Коли рішення про розміщення ванни у будинку прийняте, проект розроблений, потрібно приступати до подальших робіт.

Облаштування кімнати відбувається покроково. Весь процес підготовки ванної до експлуатації, можна розділити на такі етапи:

 • Установка системи каналізації та водопроводу, електропроводки;
 • Монтаж вентиляції;
 • Гідроізоляція кімнати;
 • Роботи з оздоблення стін, стелі та підлоги.
 • Установка сантехніки;

Особливості системи комунікацій

Найбільшим ворогом дерев’яних стін є конденсат, який утворюється на трубах холодної води. Тому, монтуючи водопровід у будинку, потрібно дотримувати певних рекомендацій:

 • Для водопроводу потрібно використовувати пластикові труби, а не металеві аналоги. Будинок з дерева з часом дає усадку, тому краще обирати труби, які не бояться деформації. Труби краще закріплювати на гумових прокладках або спеціальних хомутах;
 • Мінімізувати або ж взагалі не допускати перетинання комунікацій зі стінами;
 • Не забувати про теплоізоляцію конструкції, аби під час зимових морозів вона не намерзала;

Система електропостачання у ванній кімнаті

Стандартною порадою до монтажу електропостачання у ванній, залишається необхідність зменшити до мінімум кількість електроприладів.

Електропроводка в дерев’яному будинку може бути відкритою та закритою. Якщо ви обираєте закритий варіант, то рекомендації не відрізняються від правил монтажу електропроводки в інших кімнатах:

 • Використання гофрованих металорукавів. Гофрований металорукав захищає стіни від іскроутворення, яке може виникнути при короткому замиканні. Окрім того, він захищає кабелі від механічних пошкоджень та потрапляння вологи;
 • Надійні електрокабелі. Потрібно використовувати виключно сертифіковані електрокабелі. Січення електрокабелю потрібно підбирати таким чином, щоб витримувати перевантаження у випадку їх виникнення.

Якщо електропроводка відкритого типу, до неї висуваються додаткові вимоги:

 • Кабелі мають розміщуватися на безпечній відстані від приладів, які можуть спричинити пошкодження ізоляції;
 • Усі контактні з’єднання мають бути максимально захищеними від потрапляння вологи та струменів води;
 • Кабелі повинні відповідати мікроклімату кімнати. Для ванної рекомендовано використовувати кабелі з потрійною ізоляцією;
 • Розетки у ванній кімнати мають бути заземленні та захищені спеціальною кришкою.

sait2

Облаштування системи вентиляції

У приміщеннях з підвищеною вологістю, важливо облаштувати ефективну витяжну вентиляцію, яка захистить дерев’яну конструкцію від цвілі та грибка.

Нормами передбачено монтаж витяжного каналу у ванній кімнаті. Приплив повітря повинен здійснюватися постійно та надходити з житлових кімнат. Для цього у дверях встановлюють спеціальне вентиляційне вікно.

Вентиляційні канали повинні бути зроблені з вогнетривких матеріалів, а сам вентилятор мати високий клас захисту від загоряння. Задля безпечної експлуатації, вся система повинна бути обладнана протипожежними клапанами.

Потрібно уникати контакту системи з дерев’яними конструкціями, а для опор використовувати кронштейни. Слід враховувати й те, що будинок буде давати усадку. Тому вентиляційні канали мають бути виведені через отвори, які захистять їх під час усихання будинку.

Матеріали для гідроізоляції

Потурбуватися про гідроізоляцію у санвузлі – це подбати про довговічність свого дому.  До гідроізоляції приступають перед обробкою стін, стелі та підлоги.

Матеріали, призначені для гідроізоляції можна поділити на обклеювальні та обмазувальні.  До обклеювальної гідроізоляції відносять сучасні бітумно-полімерні мембрани з самоклеючим шаром.

Обмазувальна гідроізоляція виконується з таких матеріалів:

 • Полімерно-бітумних. Вони наносяться під стяжку;
 • Полімерно-цементних. Їх використовують на поверхні стяжки;
 • Каучуково-бітумних. Такий тип матеріалів використовують як і під стяжку, так і для нанесення на її поверхню.

Оздоблення ванної кімнати

Для захисту ванної кімнати від усадки будинку, оздоблення стін потрібно здійснювати за технологією ковзного каркаса. За технологією на стіні попередньо робиться каркас, який має властивість пристосовуватися до усадки будинку. Такий каркас обшивають вологостійким гіпсокартоном, а поверх нього уже керамічною плиткою чи іншим варіантом оздоблення. Можна й не ховати дерев’яні стіни під плиткою, а залишити їх як є. При  такому дизайнерському рішенню варто подбати про обробку дерева розчинами проти грибків та бактерій.

Перед настилом підлоги як і перед оздобленням стін, потрібно подбати про гідроізоляцію. Після цього відбувається кладка підлогового покриття. Для підлоги у ванній кімнаті можна використовувати шпунтовану натуральну дошку, терасну дошку, керамічну плитку, вологостійкий ламінат і лінолеум.

Стелю у ванній дерев’яного будинку найчастіше оздоблюють дерев’яною або пластиковою вагонкою, яку кріплять на підвісну конструкцію, обшиту вологостійким гіпсокартоном.

Важливо, щоб простір між перекриттям та підвісною стелею добре провітрювався. Це запобігатиме накопиченню вологи.

sait3

Висновок

Облаштування ванної кімнати у дерев’яному будинку – складна справа, яка потребує професійного підходу. Облаштувати ванну мрії допоможуть фахівці компанії «ДеревоДім».

Цікавитесь будівництвом дерев’яних будинків?

Ми усе Вам детально розповімо

Безкоштовна консультація

Поділитись:

Попередня стаття: Дахи дерев’яних будинків

Наступна стаття: Міжповерхове перекриття в дерев’яному будинку

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)