Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Цокольний поверх в дерев’яному будинку зі зрубу: особливості та переваги

 1. Цокольний поверх в дерев’яному будинку зі зрубу
 2. Матеріали для опорядження цоколя

1. Цокольний поверх в дерев’яному будинку зі зрубу

Досить часто, щоб збільшити корисну площу житлового приміщення, доводиться застосовувати різноманітні архітектурні прийоми. Спорудження цокольного поверху в дерев’яному заміському будинку є одним із них.

Спеціалістами компанії «ДеревоДім» також  було зведено достатню кількістю зрубів, що передбачають цокольний поверх.

Так чому ж наші замовники часто обирають проект зрубу з цоколем? Який матеріал обрати, щоб його побудувати та які особливості характерні для цокольного поверху?

Що таке цокольний поверх

Цокольний поверх – це поверх, що знаходиться на поверхні фундаменту, але частково заглиблений в грунт.

Він не вважається повноцінним поверхом, якщо його висота не становить хоча б два метри над рівнем поверхі землі. При цьому, важливо, не плутати цокольний поверх з підвалом.

F1

Підвал – це частина фундаменту споруди, яка найчастіше майже повністю розташована під землею. Зазвичай, в підвальному приміщенні не має вікон. Цокольний поверх заглиблений в землю лише на половину. Він не є частиною фундаменту, а лише опирається на нього.

Переваги та недоліки облаштування цокольного поверху


Переваги наявності цокольного поверху в будинку зі зрубу:

 1. Площа. Цокольний поверх майже вдвічі збільшує «корисну площу» будинку.
 2. Економія. При наявності теплого цокольного поверху весь будинок автоматично стане значно теплішим. А наявність цоколя допоможе заощадити кошти на опаленні всього будинку.
 3. Якщо ваш будинок розташований на схилі пагорба, то цокольний поверх є досить практичним рішення для майбутньої експлуатації будинку.
 4. Так як частина поверху розміщується над землею, буде легко організувати природнє освітлення в будинку. Це особливо важливо для тих, хто планує використовувати простір під житлові приміщення.
 5. На цьому поверсі можна облаштувати багато допоміжних чи відпочинкових приміщень. Це може бути: гараж, басейн або парна кімнат, спортивний зал тощо. Погодьтеся, це дуже зручно мати в своєму будинку усі необхідні кімнати для комфортного відпочинку та дозвілля.
 6. Облаштувавши цоколь в своєму заміському житлі, Ви істотно зменшите ризик затоплення через те, що під цокольний поверх фундамент заливається значно глибше.
 7. Унікальний дизайн будівлі а також статус респектабельної споруди.
 8. Стійкість до агресивного впливу зовнішнього середовища та зайвої вологи.

Незважаючи на всі плюси появи додаткового поверху, варто обов’язково відзначити і його недоліки.


 1. Ціна. Цокольний поверх – це задоволення не з дешевих. Так як облаштування житлової площі, яка частково заглиблена в землю вимагає значно глибших затрат, ніж будівництво звичайного поверху.
 2. Складність спорудження. Будівництво цоколя вимагає додаткового утеплення та гідроізоляції.
 3. Вибагливість. Не на усіх грунтах дозволено зводити цокольний поверх. Наприклад, через близькість грунтових вод.

Як бачимо, недоліків у спорудження цокольного поверху є не так вже й багато, у порівнянні із суттєвими перевагами.

F2

2. Матеріали для опорядження цоколя


Для побудови цоколя можуть використовуватися будь-які види будівельних матеріалів Але найбільш поширеними є такі:

 • Цегла. Спорудження поверху з цегли – традиційний спосіб обробки цокольного поверху будинку з бруса. Цегла – довговічний і міцний матеріал, який є надійним захистом для будь-якої будівлі.
 • Натуральний або штучний камінь, який не вимагає додаткового облицьовування. Облицювання натуральним каменем – варіант елітної обробки житла. Будівля з таким цоколем виглядає розкішно і дорого, особливо ефектно з кам’яним цоколем виглядають будинки з оциліндрованого зрубу. Камінь відмінно поєднується з деревом. Житло з таким цоколем виглядає розкішно і дорого. Наприклад, дуже красиво виглядає сірий гранітний камінь або червоний граніт.

Крім високих естетичних якостей, природний камінь має прекрасні експлуатаційні характеристики: він міцний, довговічний, добре витримує негоду, вологість та морози.

????????????????????????????????????

 • Бетон і бутобетон. Це один з найбільш затребуваних і популярних матеріалів для цоколя. Залізобетонні цоколі стійкі, не схильні до розтріскування і можуть прослужити досить довго.

Цокольний поверх стане відмінним рішенням для тих, хто б хотів отримати оригінальний будинок, з нестандартним набором приміщень.

У цоколі можна реалізувати усі найсміливіші бажання! Окрім того, цокольний поверх неодмінно стан окрасою, яка буде вигідно виділяти ваш будинок серед інших.

Цокольний поверх в будинку з бруса – для багатьох наших замовників дуже привабливий  та цікавий проект. Приймати рішення про будівництво зрубу потрібно, не поспішаючи.

Важливо врахувати всі позитивні та негативні властивості та порахувати можливі майбутні витрати на його подальше утримання.

Якщо все збіглося – тоді можна будувати дерев’яний будинок із цокольним поверхом  і ставати щасливим власником дерев’яного будинку зі зрубу  із зручним та практичним цокольним поверхом.

Цікавитесь цокольним поверхом в дерев’янному будинку зі зрубу?

Ми усе Вам детально розповімо

Безкоштовна консультація

Поділитись:

Попередня стаття: Дерев'яна лазня зі зрубу: переваги,внутрішнє планування та інтер'єр

Наступна стаття: Основні рекомендації щодо спорудження та експлуатації дерев'яного будинку зі зрубу

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)