Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Тривалість експлуатації дерев’яних будинків зі зрубу: захист та догляд

Дерев’яні будинки з оциліндрованого брусу можуть впевнено конкурувати за першість у тривалості експлуатації.  Домівки з дерева будуть служити не одному поколінню та зберегти свій свіжий вигляд при нескладному догляду. «Терміну придатності» дерев’яного будинку немає – це може бути 100 років, 400 та навіть тисячоліття. Вирішальним у цьому питанні є дотримання певних вимог до їх будівництва та експлуатації.

Основні чинники впливу на довговічність будинку:

  • Якість будівельного матеріалу. Компанія «ДеревоДім» використовує оциліндровані бруси з сосни, позаяк вони наділені найкращими фізико-технічними властивостями. Сосна – найдоступніша та найпоширеніша сировина в Україні. За своїми характеристиками, вона є менш схильною до загнивання, міцнішою, деревина сосни найщільніша, її стовбур має мінімальну кількість сучків та правильну форму, а також естетичну привабливість.
  • Довговічність дерев’яного будинку напряму залежить від якості закладеного фундаменту. З часом фундамент, збудований не за технологією, може розтріскуватися та просідати.
  • Значний вплив на стан дерев’яного будинку здійснюють лакофарбові покриття. Від їх якості залежить рівень захисту дерев’яних споруд від зовнішніх чинників: інтенсивності вітрів, впливу ультрафіолетового випромінювання, надмірної вологості.
  • Звісно ж чималу роль відіграє безпосередня експлуатація будинку. Забезпечивши належний догляд, можна подовжити життя домівки на сотні років. Вчасне коригування ушкоджених місць, антисептування, нанесення нового шару лакофарбового покриття може зробити вашу оселю довгожителем.

Яскравими прикладом довговічності та витривалості дерев’яних будинків є майже тисячолітній дім на острові Стреймой (Данія), Ставкірка XII століття (Норвегія), Церква Святого Миколая Чудотворця XV століття (Україна). Це далеко не усі дерев’яні споруди, на ліку яких не одне століття, але всі вони є прикладом надійності, екологічності та естетики дерев’яних будівель.

235816731

Дім на острові Стреймой ХІ ст.

stavkyrke

Ставкірка XII століття

Колодне,_Церква_св._Миколи_2010_(5946)

Церква Святого Миколая Чудотворця XV століття

Фото з відкритих джерел

Цікавитесь тривалістю експлуатації дерев’яних будинків?

Ми усе Вам детально розповімо

Безкоштовна консультація

Поділитись:

Попередня стаття: Облаштування дитячої кімнати в будинку зі зрубу

Наступна стаття: Як можна заощадити на будівництві дерев’яного будинку зі зрубу

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)