Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали 097) 934 34 02        Будівництво (067) 21 000 55
банер

Шліфування стін зрубу

Шліфування стін зрубу – це процес, що здійснюється з метою покращення естетичного вигляду дерев’яних брусів, усунення дрібних тріщин, нерівностей та кращого зчеплення з лакофарбовим покриттям, яке захищає дерево від несприятливих кліматичних факторів.

Такий етап опорядження дерев’яного будинку надає можливість зробити його більш привабливим,  міцним та надійним, і тим самим продовжити його довговічність.

Процес шліфування будинку із брусу умовно можна поділити на 2 типи:

 1. Первинний – здійснюється після того як було складено «коробку» та перекрито будівлю, перед нанесенням лакофарбового покриття.
 2. Вторинний – коли мало місце пошкодження деревини внаслідок дії несприятливих кліматичних факторів та невчасного поновлення лакофарбового покриття.

Тобто коли будинок потребує реставрації.

Первинне шліфування будинку із брусу

Первинне шліфування доцільно здійснювати виключно після монтажу дахових конструкцій. Цей процес потрібно проводити в суху та теплу погоду. Основними перевагами такого  шліфування є наступні:

 • Завдяки шліфуванню стін зрубу, видаляються усі нерівності та тріщини.
 • Відшліфоване дерево краще вбирає в себе лак, фарбу, засоби біологічного захисту.
 • Шліфування будинку із брусу є підготовчим етапом для подальших робіт з опорядження будинку.
 • Фактура дерева після шліфування стає набагато виразнішою та набуває більш привабливого вигляду.
 • На пошліфовану поверхню рівномірно накладається лак , а згодом проводиться фарбування дерев’яного будинку.
 • Попереджає передчасне старіння дерева.

Foto1

Процес шліфування включає в себе три етапи:

 1. Чорнова обробка.
 2. Напівчистова обробка – згладжує та вирівнює усі нерівності.
 3. Чистове шліфування будинку з брусу перед нанесенням лакофарбового покриття.

Процес здійснюється за допомогою шліфувальної машини, насадки якої потрібно змінювати.

При цьому шліфувальну машину варто притискати до поверхні дерева з оптимальною силою, щоб не деформувати брус. Якщо обробляються стики та кути, то потрібно використовувати підручні інструменти – шліфувальний папір.

По завершенню процесу шліфування  стін зрубу всередині приміщення варто обробити антисептиком та антипіренами.

Вторинна шліфовка стін зрубу

Під час експлуатації дерев’яний будинок піддається впливу опадів, вітру, ультрафіолетового випромінювання та перепадів температури. Під дією цих агресивних чинників навколишнього середовища лакофарбове покриття зношується, при чому цей процес може відбуватися нерівномірно. Щоби дім з бруса залишався красивим, зруб, як і будь-яке житло, потребує догляду. Тому кожних 5-15 років (залежно від гарантійного терміну), лакофарбове покриття для зовнішніх стін потрібно поновлювати. Якщо цим знехтувати, стіни дерев’яного будинку втратять свою первозданну красу: колір стане тьмяним, а на поверхні з’являться темні плями. Тоді господарям житла слід буде вживати більш радикальних заходів, зокрема здійснювати реставрацію дому з бруса.

Foto2

Шліфування – перший етап реставрації дерев’яного будинку. Це комплекс робіт, спрямований на видалення дефектів зі стін зрубу і надання споруді привабливого зовнішнього вигляду.

Під час шліфування дерев’яного будинку з поверхні бруса знімають верхній шар разом із лакофарбовим покриттям, яке зістарілося й втратило свій зовнішній вигляд. Таким чином, зруб отримує «нове життя»: знову набуває свіжого кольору, стіни стають гладкими, приємними на дотик, у повній мірі проявляється природна краса та текстура деревини. Окрім цього, шліфування забезпечує підготовчий етап перед фарбуванням зрубу. Після виконання цих робіт стіни краще вбирають захисні засоби, завдяки чому покриття служитиме довше й надійніше захищатиме дім з бруса від атмосферних впливів.

Шліфування дерев’яного будинку здійснюють у два етапи. Спочатку з поверхні бруса за допомогою грубих абразивних інструментів видаляють шар лаку та дефекти. Після цього дрібнозернистим наждачним папером виконують більш делікатну роботу: прибирають піднятий ворс дерева та надають стінам ідеальної гладкості.

Вологість зрубу на момент виконання робіт не повинна перевищувати 20%. В іншому випадку стіни можуть деформуватися, волокна деревини піднімуться вгору, внаслідок чого не вдасться досягнути гладкої поверхні бруса.

Шліфування дерев’яного будинку потрібно здійснювати вздовж волокон бруса, інакше на поверхні стін можуть з’явитися пошкодження. Не можна знімати занадто товстий шар бруса, оскільки це призводить до зниження захисної функції деревини.

Під час шліфування зрубу утворюється багато деревного пилу, тому варто подбати про спеціальні захисні засоби для очей та дихальних шляхів.

Компанія «ДеревоДім» пропонує послуги шліфування дерев’яних будинків. У нас десятирічний досвід роботи з дерев’яними поверхнями різного типу. Під час роботи використовуємо лише сучасні інструменти та якісні матеріали. Ми здійснюємо шліфування швидко, якісно і за прийнятними цінами.

 

Цікавитесь шліфуванням стін зрубу?

Ми усе Вам детально розповімо

Безкоштовна консультація

Поділитись:

Попередня стаття: Дизайнерський інтер'єр в дерев'яних будинках

Наступна стаття: Герметизація швів будинку зі зрубу

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)