Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Різновиди альтанок

2016-03-15

На відміну від міської суєти вся принадність дачної ділянки полягає в тому, що будинок з усіх боків оточений природою. А природа, як відомо, – це найвірніший шлях до повної релаксації. Крім усього іншого ніщо так не впливає на нервову систему, як зміна обстановки. Ось основні причини того, що міські обивателі все частіше стали проводити вихідні в заміських будинках і на дачах. Виїзд на природу став практично щотижневої традицією для багатьох сімей. Дачі почали облаштовувати не гірше, ніж міські квартири, щоб насолоджуватися спокоєм і умиротворенням на всі 100%.

Шестикутна альтанка

Але як би добре не був облаштований будинок, більшість вільного часу ми прагнемо провести на вулиці, насолоджуючись свіжим повітрям і навколишньою природою. Тут важливе значення має альтанка. Незалежно від розмірів ділянки, альтанка буде притягувати увагу і стане його своєрідним центром, а тому варто з особливою увагою поставитися до її розташуванню і розмірам.

На сьогоднішній день конструктори пропонують найрізноманітніші рішення. Грамотні фахівці допоможуть підібрати всі елементи, починаючи з фундаменту і закінчуючи дахом. Альтанки можуть мати основу як стандартної прямокутної форми, трьох-, п’яти-, шести-, восьмикутної, так і нетрадиційної (неправильної) форми. Дах також може бути абсолютно різноманітних форм, але в основному популярністю користуються дахи трьох видів.

Класичний дах складений із трикутників, скріплених в одній точці. Зразок такого даху ми можемо побачити в кожному дворі чи дитячому садку. Класичний дах досить простий для виготовлення, а тому не вимагає особливих витрат.

Другий тип – куполоподібний дах; такий дах більш складний у виготовленні, але виглядає значно цікавіше. Куполоподібний дах дуже функціональний, так як сніг на ньому не затримується, а тому можна не побоюватися, що взимку дах обвалиться.

І третій тип – увігнутий дах в китайському стилі, його прийнято називати «пагодою».

Дерев'яна альтанка

Широкий вибір матеріалів – пластик, дерево, алюміній, ковані альтанки – дозволить підібрати споруду, що вписується в будь-який дизайнерський проект. За бажанням альтанку можна також використовувати в якості літньої кухні, в комплект споруди можуть входити лавки і столик, що дозволить зібрати не тільки всю родину, але й просто дружню компанію теплого літнього вечора за приємно паруючим барбекю.

Найбільш популярними на ринку є дерев’яні, відкриті, шестигранні та восьмигранні альтанки. Всім давно відомо, що колір дерева позитивно впливає на нервову систему людини, а тому, немає нічого кращого, за відпочинок в такій альтанці після виснажливого трудового тижня. На сьогоднішній день деревина, як екологічно чистий, натуральний матеріал є одним з найпопулярніших. З позиції ж ландшафтних дизайнерів деревина взагалі універсальна, тому що дерев’яні альтанки за формою можуть підкорятися практично будь-якому стилю. Сучасні засоби обробки деревних матеріалів дають гарантію того, що Ваша альтанка прослужить так само довго, як і фундаментальні споруди з цегли, монолітного бетону, натурального і штучного каменю.

Враховуючи особливості нашого клімату, можна сказати, що альтанки з дерева досить актуальні, експлуатувати їх можна цілий рік. Для цього варто забезпечити  фундамент і постійний обігрів, а подвійні склопакети і наявність хорошої компанії будуть зігрівати Вас морозними, зимовими вечорами. Засклені альтанки, свого роду павільйони, обладнуються вентиляційними гратами над вікнами (по можливості великими), так що, сидячи в такій дерев’яній альтанці, Ви завжди будете насолоджуватися єднанням з природою і відчувати свіже повітря.

Дерев'яна альтанка

Варто згадати, що пластикові та металеві альтанки є збірними конструкціями і зовсім не потребують наявності фундаменту, а отже, при переїзді або по пришесті осені їх можна благополучно розібрати і скласти. Пластик взагалі дуже зручний у користуванні: не потребує фарбування, не гниє і не мокне.

І, нарешті, комбіновані альтанки з дерева та ковки. Для любителів ексклюзивних творінь сучасний ринок пропонує простори для спільної творчості замовників та фахівців. Головне – розібратися, так як багато фірм готові декоративні елементи видають за ексклюзивні витвори. Це, звичайно, теж свого роду творчість, але Ваша альтанка (яка, можливо, стане сімейною реліквією) гідна якоїсь частки художності. Елементи художньої ковки чудово поєднуються з деревиною і каменем. Хоч це і коштує в декілька разів дорожче звичайної дерев’яної альтанки, але це того варте!

Поділитись:

Попередня стаття: Відмостка

Наступна стаття: Дерев’яні гойдалки

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)