Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Правильне зонування вітальні в дерев’яному домі

  1. Вступ
  2. Правила зонування вітальні
  3. Поєднання вітальні з іншими зонами
  4. Використання додаткових конструкцій
  5. Кольори та текстури
  6. Гра світла
  7. Висновок

Вступ

Гарантією комфортного та затишного життя в дерев’яному будинку є його правильне та професійне планування. Грамотно спланований простір зробить будинок зручним та практичним. Існують рекомендації, що допоможуть правильно розподілити на зони свою оселю.

Правила зонування вітальні

У більшості сімей, вітальня – кімната, де всі проводять чимало часу. Дорослі, відпочивають після активного робочого дня, а діти після гамірного колективу однолітків. Саме тому, велику увагу потрібно приділяти перетворенню вітальної кімнати на ідеальне місце сімейного відпочинку.

Приступаючи до її зонування, потрібно враховувати певні рекомендації:

  • Простір вітальні не повинен бути розділений більше ніж на 2-3 зони. Дане правило стосується як і маленьких та компактних кімнат, так і великих і просторих. Велика кількість зон у вітальні, стане на заваді облаштуванню справжнього затишку. Не просто розслабитися, коли в одній кімнаті хтось працює у робочій зоні, інший переглядає телевізор, сидячи на софі, а хтось третій намагається прочитати книгу сидячи у зручному кріслі, або просто прогорнути стрічку новин в Instagram.
  • Не забувайте про комфорт один одного. Часто люди намагаються поєднати непоєднуване. Якщо член сім’ї потребує особистої робочої зони, не найкращим варіантом буде її облаштування у вітальні, де стоїть телевізор. В обстановці, де сім’я переглядає новини чи серіал доволі складно. Тому, рекомендовано облаштовувати кабінет в окремому приміщення, бо ж перенести зону з телевізором  в інше місце.
  • Використовуйте меблі для зонування вітальні. Існує багато варіантів поєднання вітальні з іншими зонами, але у всіх випадках, їх можна розділити меблями. Відтак, відмежувати зону відпочинку від кухні можна з допомогою барної стійки, від їдальні – диваном, розверненим спинкою до неї, а спальне місце можна відмежувати з допомогою комоду або стелажа.

IMG_2256

Поєднання вітальні з іншими зонами

Досить поширеним є поєднання вітальні та кухонної зони. Часто такий варіант комбінування застосовують у будинках та невеликих квартирах. Поєднуючи кухню та вітальну перш за все потрібно подбати про надійну та потужну систему витяжки, аби уникнути поширення ароматів кухні у  відпочинкову зону.  Кухонну зону відокремлюють від відпочинкової за допомогою барної стійки або скляних конструкцій.

Не менш часто реалізовують поєднання вітальні та їдальні. Сучасним дизайнерським рішенням, яке допоможе вдало розподілити кімнату на зони є облаштування подіуму. На підвищення можна розмістити обідній стіл та стільці, обрати освітлення іншого типу та використати прийом відокремлення однієї зони від іншої «зеленою стіною» з рослин.

Вітальня та камінний зал – поширене рішення у заміських будинках. Камін в оселі з бруса неодмінно нанесе позитивний вплив на загальну «погоду» житла.  Перетворити кімнату на осередок комфорту та тепла допоможе м’який пухнастий килим, зручний диван та приглушене освітлення.

IMG_1978 (2)

Використання додаткових конструкцій

Втілити задуми з розподілу вітальні на окремі зони, допоможе використання додаткових конструкцій,  З допомогою яких можна підкреслити неповторний дизайн вітальні та розподілити кімнату на різні зони. Часто їх відділяють одну від іншої  фальш-перегородками

Фальш-перегородками називають будь-які декоративні перегородки, виконанні з різноманітних матеріалів. Популярними залишаються стелажі перегородки, які називають також перегородками з полицями, через те, що ті часто виконують роль відкритої шафи.

Стелажі перегородки являються чудовими декоративними елементами, як можна використовувати для зберігання будь-яких предметів.

Поширеним є використання розсувних перегородок. Перевагу віддають зручним конструкціям, які вдало вписуються у загальний дизайн.

Матеріали для додаткових конструкцій теж чисельні: скло, дерево, гіпсокартон.

Кольори та текстури

З допомогою кольору стін можна не тільки виділити функціональні зони, а певною мірою спроектувати приміщення.

У такий спосіб здійснити розподіл вітальні на зони, можна ще на стадії ремонту. Здається що це просте рішення, але існує багато нюансів, які потрібно враховувати, щоб фінальний вигляд кімнати мав довершений та гармонійний вигляд. Зокрема, підбір кольорів, які вдало поєднуються, перетворюється на складне завдання.

Для того, аби інтер’єр кімнати, розподіленої на зони за допомогою кольору стін, виглядав злагоджено, колірне зонування потрібно використовувати спільно з іншими способами поділу кімнати.

Гра світла

Завдяки світлу та світильникам ми можемо вдало розподілити на зони вітальню та не перевантажувати простір зайвими деталями.  Ключовим принципом при такому зонуванні залишається те, що кожна ділянка має власний вид освітлення.

До прикладу, для виділення зони їдальні ми можемо розмістити підвісний світильник над обіднім столом, таким чином виділивши його. Натомість акцентне освітлення використати для виділення відпочинкової зони вітальні.

У вітальні має бути загальне та локальне освітлення, яке додасть затишку. Рекомендується комбінувати відбите та розсіяне освітлення, великої популярності здобуло багаторівневе.

IMG_1937 (3)

Висновок

Звісно ж можна комбінувати різні прийоми зонування вітальної кімнати, але не потрібно забувати, що в кінцевому результаті все має виглядати гармонійно. Меблі, колір стін, перегородки та освітлення мають взаємодоповнювати один одного та створювати цілісну картину кімнати, де можна відпочити та розслабитися після насиченого дня.

Цікавитесь будівництвом дерев’яних будинків?

Ми усе Вам детально розповімо

Безкоштовна консультація

Поділитись:

Попередня стаття: Зелений дах в Україні: реальність чи фантастика

Наступна стаття: Дахи дерев’яних будинків

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)