Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Плоский дах в дерев’яному будинку: переваги та недоліки покрівлі

 1. Плоска покрівля: поняття, особливості
 2. Обов’язкові елементи плоскої покрівлі

1. Плоска покрівля: поняття, особливості

Покрівля вважається одним з найбільш важливих конструктивних елементів будівлі. Від того, наскільки якісно і правильно вона виконана, залежить не тільки надійність житла, але і термін його експлуатації, а також мікроклімат всередині приміщень.

Важливим параметром, за якими відбувається класифікація покрівельних систем є ухил або ж його відсутність. Тому, згідно з цим критерієм покрівлі можуть бути плоскими і скатними.

Плоскі дахи – це рідкість в приватному житловому будівництві в нашій країні, хоча в багатоповерховому будівництві цим прийомом користуються часто. У регіонах з сильними рвучкими вітрами такі дахи виправдані, тому що їх парусність практично нульова.

Foto1

Переваги плоскої покрівлі

Плоска покрівля – це практично рівна покрівля, в якій іноді може бути ухил до 3%, але частіше за все його немає взагалі. Плоска покрівля являє собою настил з несучої плити, паро-, тепло-та гідроізоляційних шарів.

Плоский дах в приватному будинку дає безліч різних можливостей. За допомогою такої простої конструкції можна заощадити на покрівельних матеріалах і роботах, причому монтаж проводиться за більш короткий термін.

Однак, незважаючи на більш дешевий монтаж такого типу даху, потрібно враховувати багато нюансів, щоб така покрівля не стала «головним болем» для власника будинку.

Тому, розглянемо більш детально усі переваги та недоліки плоскої покрівлі.

Переваги плоскої покрівлі:

 1. Оригінальний дизайн будівлі. Плоска покрівля зустрічаються не так часто в заміських будинках. А якщо і зустрічається, то такий будинок виглядає по особливому стильно та сучасно.
 2. Простий монтаж та економія на матеріалах за рахунок відсутності витрат на установку кроквяної системи та придбанні традиційних покрівельних матеріалів.
 3. Додаткова площа на даху, яку можна використати в тих чи інших цілях.
 4. Безпека монтажу. Працівник знаходиться на рівній горизонтальній поверхні, а не на схилі.
 5. Плоский дах більш стійкий до вітру, у порівнянні зі скатним.
 6. Менша площа при монтажних та оздоблювальних роботах.

Foto2

Недоліки плоского даху

Оцінивши усі переваги конструкції, необхідно відзначити, що такий тип даху має також і свої недоліки. Серед найбільш поширених недоліків плоскої покрівлі можна виділити наступні:

 1. Досить серйозною проблемою можуть стати значні опади. Найбільшу небезпеку становить сніг. У регіонах з великою кількістю опадів в зимовий період слід продумати систему своєчасного очищення або закладати при проектуванні можливе навантаження на покрівлю.
 2. При будівництві плоского даху потрібно ретельно продумати систему водостоку, так як вона складніша, ніж у похилого даху.
 3. Рекомендуємо час від часу перевіряти цілісність і герметичність покрівельного матеріалу.

2. Обов’язкові елементи плоскої покрівлі

 1. Основа. Саме на цю частину припадають усі навантаження. Перекриття – повинно бути дуже міцним. Зазвичай, основа – це залізобетонна стіна, що ставиться на несучі стіни.
 2. Шар пароізоляції. Виконує захисну функцію, яка полягає в збереженні матеріалів від проникнення пари та вологи зсередини приміщення.
 3. Термоізоляція. Знижує можливість витрати тепла з будинку.
 4. Гідроізоляція. Плоска покрівля не відводить повністю всю воду, як подвійні аналоги. Тому, як підсумок потрібний якісний захист від проникнення вологи приміщення.

Нарешті, слід врахувати, що плоскі покрівлі більш доречні на будинках сучасної архітектури – з великою площею скління і складною обробкою новітніми фасадними матеріалами.

Ми детально розглянули всі особливості, плюси і мінуси будівництва плоских дахів в дерев’яних будинках.

Плоска покрівля – досить проста, практична і дешева, та ще й дає більше можливостей для активного використання. Варто тільки добре продумати пристрій системи водостоку і вибрати якісні будівельні матеріали.

Окрім цього, важливо врахувати загальний стиль будівлі, щоб покрівля не створювала дисонанс, а гармонійно доповнювала весь архітектурний ансамбль.

Цікавитесь плоским дахом в дерев’яному будинку?

Ми усе Вам детально розповімо

Безкоштовна консультація

Поділитись:

Попередня стаття: Грамотна підготовка до початку будівництва дерев'яного будинку зі зрубу

Наступна стаття: Підлогове покриття для терас: експлуатаційні вимоги та види

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)