Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Оциліндрований чи клеєний брус?

2016-07-25

Перед кожним, хто вирішив побудувати дім своєї мрії з дерева, рано чи пізно постає запитання: оциліндрований чи клеєний брус ? Саме ці матеріали сьогодні найпопулярніші на вітчизняному ринку дерев’яних будинків. Щоби допомогти Вам вирішити таку дилему, пропонуємо ознайомитися з цією статтею. У ній ми спробуємо об’єктивно проаналізувати всі переваги та недоліки кожного будматеріалу, ну а вибір, звичайно ж, залишається за Вами.

Клеєний брус – відносно новий матеріал на сучасному ринку. При його виробництві спочатку заготовляють деревину (зазвичай сосну чи смереку). Із кругляка виготовляють дошки, з яких згодом вибирають лише ті, які найкраще підходять для будівництва. Відібрана сировина сушиться в спеціальних умовах до тих пір, поки її вологість становитиме не більше, ніж 10-12 %. Після цього дошки обстругують і видаляють недоліки (випадаючі сучки, серцевину, області з тріщинами тощо). З окремих дощок, які зрощують по довжині за допомогою мінішипа, формують ламелі. Вони можуть мати різний розмір. Це залежить як від технологічних умов, так і від майбутньої форми бруса. Наступний етап – обстругування та склеювання ламелей у балки. З’єднують їх між собою спеціальним водостійким й екологічно чистим клеєм. І наостанок, вже готовому брусу надають профіль шляхом фрезерування.

Дерев'яний будинок з оциліндрованого брусу

Серед переваг клеєного бруса варто виділити такі:

 • Здатність давати мінімальну усадку. Це зумовлено тим, що для його виготовлення використовують суху деревину. Завдяки цьому, практично одразу після зведення дерев’яного дому, можна розпочинати зовнішні та внутрішні опоряджувальні роботи, монтаж вікон, дверних прорізів тощо;
 • Менша схильність до деформації (у процесі експлуатації зберігає свої розміри та форму).

Недоліки клеєного бруса:

 • Низький повітрообмін у помешканні, оскільки структуру цього матеріалу зруйновано розпилюванням і клеєнням;
 • Менший рівень екологічності, порівняно з будинками з суцільного бруса;
 • Висока вартість.

Оциліндрований брус

Уже з того, про що сказано вище, можна зрозуміти, що виробництво клеєного бруса – досить трудомісткий процес, який потребує підвищеного контролю на кожному етапі. Окрім цього, технологія його виготовлення вимагає використання сировини належної якості, дотримання суворих температурних режимів, ідеальних умов склеювання та просушування. Лише таким чином можна одержати якісний матеріал для будівництва. Недотримання норм процесу виробництва клеєного бруса  може згубно вплинути на його властивості й з часом призвести до розтріскування. Таким чином, досить ризиковано обирати для спорудження власного житла деревину, яка була висушена механічним способом.

Оциліндрований брус – матеріал, який упродовж десятиліть використовують для зведення дерев’яних будинків. Завдяки своїм відмінним характеристикам, він користується популярністю й донині. Зазвичай ліс заготовляють ще взимку, а виготовлення самого «олівця» відбувається за тиждень-два до початку будівництва. Це дозволяє уникнути викривлення й посиніння деревини, вона стає менш схильною до розтріскування. Для спорудження житлових будинків використовують брус, що пройшов природню сушку (його вологість становить приблизно 20%). Розвиток  сучасних технологій і використання спеціального обладнання дозволяють надати оциліндрованому брусу ідеальної геометричної форми та розмірів. Весь процес виробництва відбувається в суворій послідовності та з високим рівнем точності. Це допомагає суттєво спростити збірку дерев’яного будинку й отримати максимальну щільність прилягання між брусами. Стіни зрубу шліфують і покривають спеціальними засобами для захисту від вогню, шкідливого впливу вологи, комах, грибків тощо. Як правило, для спорудження житлових будинків використовують оциліндрований брус діаметром 200-240 мм, а для будівництва дач, альтанок і лазень – 160-200 мм.

Клеєний брус

Оциліндрований брус, виготовлений за всіма вимогами, практично немає недоліків, проте володіє рядом переваг:

 • Міцність і довговічність;
 • Швидкі терміни будівництва;
 • Екологічність;
 • Високі теплоізоляційні характеристики;
 • Вишуканий естетичний вигляд;
 • Відсутність потреби в додатковому оздобленні;
 • Низька вартість. Будинок із оциліндрованого бруса обійдеться вдвічі-втричі дешевше, ніж із клеєного посередньої якості.

Компанія «ДеревоДім» володіє повним циклом спорудження будинків з оциліндрованого бруса – починаючи від заготівлі пиломатеріалів, закінчуючи проведенням комунікацій і здачею об’єкта «під ключ». Ми піклуємося про свою репутацію, тому використовуємо сировину виключно найкращої якості, добросовісно ставимося до своєї роботи на кожному етапі зведення житла. Саме тому, наші будинки вигідно вирізняються з-поміж інших своєю надійністю, вишуканим зовнішнім виглядом, сучасним дизайном, домашнім теплом і затишком.

Поділитись:

Попередня стаття: Пожежна безпека в дерев'яному будинку

Наступна стаття: Дерев'яна лазня

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)