Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Освітлення прибудинкової території дерев’яного заміського будинку

  1. Освітлення прибудинкової території дерев’яного заміського будинку
  2. Підбір підходящих світильників
  3. Технічні вимоги до вуличних світильників
  4. Найбільш поширені типи ліхтарів для приватного будинку
  5. Висновок

1.Освітлення прибудинкової території дерев’яного заміського будинку

Правильна організація освітлення в дворі заміського дерев’яного будинку зі зрубу – це гарантія не лише безпеки, а й привабливості вашої ділянки.

Разом, з тим цей процес досить трудомісткий та фінансово затратний. Щоб вид із вікна будинку тішив вас, необхідно ретельно продумати усі елементи ландшафтного дизайну та функціональну систему освітлення, адже саме від цього буде залежати комфорт проживання усієї вашої сім’ї.

Щоб ви могли милуватися своїм будинком зі зрубу та навколишніми пейзажами в будь-який час доби, ми підготували для вас цікаву інформацію, про способи освітлення прибудинкової території.

F1

Види вуличного освітлення дерев’яного будинку

Облаштовуючи систему освітлення біля дерев’яного заміського будинку, в першу чергу, необхідно визначитися, яку функцію буде нести освітлення двору.

 1. Функціональне освітлення – сприяє безпечному та комфортному пересуванню по двору в темний період доби. Таке освітлення використовують для доріжок, периметра вашої садиби, сходів, альтанок та балконів. Хорошим рішенням будуть світлодіодні світильники з датчиком руху. Також, до функціонального освітлення відносяться і підсвічування небезпечних ділянок, щоб ті були більш помітні в темний час.
 2. Декоративне освітлення – додає території затишку та загадковості. Воно допомагає розставити акценти та виділити красивий дизайн двору.
 3. Зовнішнє освітлення фасаду будівлі – на сьогоднішній день набуває все більшої популярності. Таке освітлення відіграє важливу не лише декоративну роль, а й служить своєрідним захистом від проникнення зловмисників в будівлю.

Рекомендації по облаштуванню вуличного освітлення

 1. Розставляємо акценти на важливих елементах декору ландшафтного дизайну. Це може бути підсвічування декоративних рослин, квітів, різноманітних композицій з каменю тощо.
 2. Залежно від того чи іншого стильового оформлення ділянки, вибираємо відповідну форму плафонів до вуличних ліхтарів. Якщо у Вас класичний стиль оформлення ділянки, тоді оптимальним рішення будуть ліхтарі на витончених ніжках з «старовинним плафоном. До них відносяться різноманітні садово-паркові світильники. А для стилю хай-тек або модерн рекомендуємо обирати ліхтарі з плафоном сферичної форми.
 3. Обираючи той чи інший варіант світильника для двору, варто враховувати радіус його дії та ретельно продумати як грамотно розмістити його на території, щоб світло вночі не заважало ні Вам, ні сусідам.

F2

2. Підбір підходящих світильників

Якщо Ви вирішили, який тип освітлення Вам потрібний , тоді варто визначитися із освітлювальними приладами.

Для функціонального типу освітлення характерним є використання світильників на ніжках, плафони ліхтарі.

Для декоративного освітлення найчастіше використовуються прожектори різної потужності і освітлювальні конструкції.

Інколи, щоб підкреслити красу дерев чи інших рослин, використовуються грунтові прожектори, а для освітлення клумб і фонтанів – наземні.

3. Технічні вимоги до вуличних світильників

Облаштування системи освітлення у дворі передбачає роботу освітлювальних приладів в різних кліматичних та погодних умовах. Саме тому, в першу чергу необхідно звертати увагу на якість та матеріали, з яких виготовлений світильник.

Такі матеріали як пластик та метал піддаються впливу атмосферних опадів і відповідно ржавіють та тріскаються.

Тому, бажано, щоб корпус вуличних світильників був зроблений з латуні та нержавіючої сталі. Ці матеріали значно менше піддаються впливу погодних умови, і відповідно здатні прослужити значно довше.

Важливо, щоб вуличні освітлювальні прилади мали високий рівень захист у від вологи та пилу.

F3

 4.Найбільш поширені типи ліхтарів для приватного будинку

Ліхтарі – стовпчики являють собою опорну стійку, на якій вгорі встановлений плафон. Такі види світильників є оптимальним варіантом для опорядження доріжок, вони не засліплюють очі і, водночас, добре освітлюють прилеглу територію.

Підвісні ліхтарі – зазвичай, передбачають в альтанках та терасах. При належному їх кріпленні вони досить добре освітлюють приміщення.

Настінні – кріпляться до стін будинку або ж інших вертикальних поверхонь. Фактично такий тип освітлення є своєрідним різновидом вуличного бра. Це універсальний світильник, який підходить для зовнішнього освітлення доріжок, терас, паркану тощо.

Грунтові – такі ліхтарі вкопуються в грунт і закладаються в дорожнє покриття. Вважається, що це не самий кращий варіант вуличного освітлення, так як світло від цих ліхтарів спрямоване вгору через, що він сліпить людей і погано освітлює дорожнє покриття.

Водночас, такі світильники добре підходять для підсвічування будь-яких предметів та бокового освітлення.

Прожектори – використовуються для підсвічування окремих елементів ландшафту або ж фасаду.

5. Висновок

Відмітимо, що який би спосіб освітлення та типи світильників Ви б не обрали, вони однозначно нададуть особливої вишуканості та оригінальності вашій прибудинковій території та будинку.

Освітлення прибудинкової ділянки дозволить абсолютно по-новому поглянути на ваш заміський дерев’яний будинок.

Цікавитесь освітленням прибудинкової території дерев’яного заміського будинку?

Ми усе Вам детально розповімо

Безкоштовна консультація

Поділитись:

Попередня стаття: Які кольори лакофарбового покриття для дерев'яних будинків обрати?

Наступна стаття: Вибір типу фундаменту залежно від особливостей земельної ділянки

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)