Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Особливості захисту дерев’яного будинку зі зрубу від пожежі

  1. Особливості захисту дерев’яного будинку зі зрубу від пожежі
  2. Антипірени – розчини для обробки деревини

1. Особливості захисту дерев’яного будинку зі зрубу від пожежі

Одне серед найбільш поширеніших запитань про будівництво будинку з бруса є питання про захист деревини від вогню.

Саме тому, приділимо особливу увагу вогнезахисному захисту зрубу, які втілює наша компанія під час будівництва дерев’яних зрубів.

Чинники, що впливають на пожежну безпеку дерев’яного будинку

Розглянемо більш детальніше чинники, що впливають на пожежну безпеку дерев’яного будинку.


Серед основних із них виділимо наступні:

правильно спроектована та змонтована система електропроводки;

правильно спроектована та змонтована система опалення та димової вентиляції.


  1. Електропроводка – повинна бути обладнана якісною автоматикою та системою дифреле, що дозволяє суттєвєво знизити ризики короткого замикання. Дозволяється використання лише сертифікованих електрокабелів. Вони повинні бути одягнені у спеціальні гофровані металорукави. Останні захищають конструкції з деревини від іскроутворення при коротких замиканнях.
  2. Опалення – потрібно суворо дотримуватися усіх рекомендацій з ізоляції дерев’яних стін, що контактують з джерелами підвищеної небезпеки (камінами, печами, котлами, димоходами).

F2

Необхідно залишати технічні зазори між стінами з брусу та опалювальними приладами та не допускати їх зменшення з метою економії площі в будинку. Обробляти зони контакту дерев’яних стін з джерелами підвищеної небезпеки варто антипіренами.

2. Антипірени – розчини для обробки деревини

Антипірени – розчини для обробки деревини, що забезпечують її стійкість до загорання під дією високих температур.

Завдяки просоченню антипіренами будинки з бруса повністю змінюють свою реакцію на загорання. Дію антипіренів можна охарактерезувати тим, що вони ефективно оберігають будинок з бруса, і не дозволяють деревині займатися за рахунок хімічних та фізичних реакцій.


Антипірени захищають будинок зі зрубу, виходячи з двох принципів дії:

  • Коли починає загоратися дерев’яний будинок, оброблений зруб покриває плівка, що перекриває дорогу кисню, необхідного для займання та горіння.
  • Інший принцип дії полягає у виділенні газів, за рахунок чого локалізується вогнище займань. Тобто, оброблений зруб починає виділяти газ, що витісняє кисень і відповідно робить процес горіння неможливим.

Антипіренами в обов’язковому порядку обробляють елементи стропильної системи будинку, а також поверхню стін, що знаходиться в безпосередньому контакті з джерелами підвищеної небезпеки.

F1

За бажанням замовника антипіренами можна обробляти поверхню зовнішніх стін. Проте, варто пам’ятати, що внаслідок вивітрювання антипірени мають обмежений термін дії. В середньому термін придатності антипіренового покриття становить 2-5 років для зовнішніх стін.

Тому, для підтримання ефекту його необхідно постійно поновлювати.

Разом з тим, ми не рекомендуємо обробляти внутрішні стіни та перестінки цими розчинами. Оскільки, тяжкі солі, що містяться в них, з часом випаровуватимуться. І такі випари шкідливі для здоров’я власників помешкань.

Ми наполегливо рекомендуємо замовникам виконувати цегляні муровані димохідні канали з повнотілої цегли та гільзувати їх трубами із нержавіючої сталі.

При цьому перші три метри висоти димохідного каналу потрібно пройти трубою з  товщиною металу не менше як 1мм.

Просочення, проникаючи в зруб абсолютно не змінюють вигляд і текстуру поверхні дерева. Це важлива властивість антипіренів, про яку слід пам’ятати, обробляючи будинки з бруса.

В загальному ймовірність винекнення побутової пожежі в будинку зі зруба не перевищує аналогічного ризику для будинку виконаного з інших видів матеріалів. Наслідки загорання будуть неприємні в обох випадках.

Наша будівельна компанія, встановлюючи дерев’яний будинок дбає, в першу чергу, про надійність вмонтованої системи електропроводки, опалення та димової вентиляції. А необхідні місця – обробляємо антипіренами.

Антипірени на високому рівні захищають будинки з бруса від загорання. Обробка антипіренами здійснюється на тривалий термін, а глибина такого просочення повинна забезпечувати належний рівень опірності деревини при загоранні.

Тому, довіряти будівництво дерев’яного будинку варто виключно  професіоналам.

Цікавить питання зниження ризиків виникнення пожежі в дерев’яному будинку?

Ми усе Вам детально розповімо

Безкоштовна консультація

Поділитись:

Попередня стаття: Особливості та переваги дерев'яних будинків з еркером

Наступна стаття: Поновлення лакофарбового покриття дерев'яних будинків

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)