Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Особливості технології будівництва дерев’яних будинків

За роки професійної діяльності компанія «ДеревоДім» впровадила ефективні технології зведення дерев’яних будинків. Наші спеціалісти споруджують екологічно чисті, теплі та естетично привабливі домівки. Для будівництва, ми використовуємо оциліндрований суцільний брус природньої вологості діаметром від 160 до 240 мм. Основними критеріями відбору брусу є: якісна деревина, правильна геометрія, належний біозахист, оптимальна волога, індивідуальний підхід до виготовлення кожної колоди.

Для будівництва ми беремо лише здорове дерево, тобто, те, що не вражене грибками та комахами. Ми не використовуємо зруб,  що має ознаки загнивання, трухлявини чи враження шкідниками. Обираємо сировину лише з екологічно чистих областей.

Компанія «ДеревоДім» має власне виробництво, потужності якого зосереджено у Львівській області. При виробництві оциліндрованої колоди на нашому цеху, ми застосовуємо перевірені тривалою практикою технології будівництва будинків зі зрубу.

Для спорудження використовується брус природної  вологості, в середньому 21-24%. В процесі експлуатації будинку деревина повільно висихає і втрачає вологу. Внаслідок такої втрати геометричні параметри брусу змінюються, він зменшується в розмірах (“дає усушку”).

Процес висихання відбувається нерівномірно. Зовнішні шари брусу втрачають вологу швидше ніж внутрішні. Внаслідок цього  деревині з’являється напруга між верхніми шарами і серцевиною. В той момент коли сила з якою  серцевина тисне на верхні шари стає більшою за силу зчеплення між волокнами деревини відбувається утворення тріщини.

Кожен брус в стіні дерев’яного будинку рано чи пізно дає тріщину. Таке явище є характерним для житла з брусу. Це невідворотний процес у дерев’яних будинках.

Для того аби зменшити кількість тріщин ми застосовуємо технологію компенсаційного пазування.

1. Технологія компенсаційного пазування. Для того аби зняти напругу, в брусі робиться поздовжній пропил – так званий компенсаційний паз, який запобігає подальшому розтріскуванню брусу. Це робиться таким чином, щоб відстань між дном прорізу і серцевиною була мінімальною. Завдяки цьому методу, зменшується процес тріщиноутвореня. А самі тріщини стають візуально не видимі.

F1

2. Тепловий замок. Розширене посадкове місце – 140 мм. Верхня колода укладається пазом вниз на колоду, що лежить знизу. Для утеплення між колодами закладається синтепон. Це дозволяє підвищити теплоопір стін на 30%.

3.Двостороння герметизація швів. Для захисту дерев’яного будинку від вологості, продувань та інших шкідливих впливів навколишнього середовища – використовується технологія герметизації швів. Застосовуються спеціальні герметики, які підвищують енергозберігаючі властивості будівлі, а також покращують її естетичний вигляд. Герметизація суттєво підвищує теплоізоляційні властивості стін, захищає будинок від продування, покращує його естетичний вигляд. Колір герметиків можна підібрати в залежності від побажань клієнта.

F3

Ми рекомендуємо замовникам в обов’язковому порядку здійснювати зовнішню та внутрішню герметизацію житлових будинків з брусу.

Важливим технологічним моментом будівництва дерев’яних будинків є обробка пиломатеріалів антисептиками.

Первинну обробку ми проводимо одразу після виготовлення оциліндрованого брусу на пилорамі. Виточений брус занурюють у спеціальну ванну з антисептиком.

Таке просочування дозволяє захистити дерево від посиніння  та враження шкідниками на період складування і транспортування на майданчик замовника.

Вторинну обробку  здійснюємо безпосередньо в процесі монтажу коробки будинку. Після того як на чашкозарізному станку вирізаються замки  в брусах (так звані “півчашки”) їх поверхня додатково обробляється антисептуючим розчином. Лише після цього брус монтують у стіну. Антисептиком також обробляються усі елементи стропильної системи – крокви, лати, контрлати, бантини, затяжки, тощо.

Третій етап обробки антисептуючим розчином проводиться після закінчення монтажних робіт. Обробляється видима поверхня внутрішніх та зовнішніх стін, балок перекриття між поверхами, чорнової підлоги.

Складання брусу «в коробку» відбувається на місці. Стіни дерев’яного будинку зводять із горизонтально покладених колод, між якими прокладається синтепоновий утеплювач. Синтепон має ряд переваг, а саме: легко і швидко монтується, не старіє, не вбирає вологу, не гниє, не втрачає свої характеристик.

Характерною особливістю монтування вікон та дверей у будинках із брусу є відсутність жорстких з’єднань.

Віконні та дверні блоки одягають по периметру у фальшкоробки. Матеріалом для фальшкоробок служить суха гембльована дошка  товщиною 50мм. Ширина дошки береться  рівною ширині стіни будинку (200мм або 240мм). В торцях стіни  справа і зліва від віконного  чи дверного прорізу вирізаються пази  січенням 40*40мм. Висота пазів рівна висоті відповідного вікна чи дверей. В пази вставляється брус  січенням 40*40мм. Фальшкоробка  кріпиться безпосередньо до нього саморізами. Сам брус просто забивається в паз і не фіксується кріпильними елементами. Його називають “плаваючим брусом”.

Над віконним (або дверним) блоком вирізається компесаційний зазор. Його висота становить 3% від висоти самого блоку з фальшкоробками включно.  Компенсаційний зазор закладається утеплювачем  мінеральною ватою, та ізолюється супердифузійною мембраною.

Описаний спосіб монтажу вікон та дверей дозволяє уникнути жорсткого кріплення останніх зі стінами зрубу. Стіна будинку в процесі усадки “сповзає” вниз по брусках закладених у пази.  За рахунок цього сповзання компенсаційний зазор над вікном з часом звужується і повністю зникає.

Ззовні та зсередини вікна й двері по периметру обшиваються лиштвою (обналічкою). Її ширина в загальному випадку становить 130мм для зовнішніх стін та 80-100мм для внутрішніх стін. Якщо ширини лиштви не вистачає для прикриття компенсаційного зазору над вікном чи дверима, використовують додаткову притворну планку. Останню закладають між стіною зрубу та лиштвою.

Через кілька років  будинок дасть повну усадку – компенсаційний зазор максимально зменшиться і притворні планки можна буде зняти.

Сучасні технології будівництва будинків зі зрубу дають можливість переносити усі складні процеси на виробництво. А на будівельному майданчику складаються вже готові дерев’яні елементи.

Одним із найважливіших аспектів технології будівництва дерев’яних будинків є оброблення стін лакофарбованими покриттями. Ми використовуємо лише перевіреної якості лаки австрійських виробників.

Обробка зовнішніх стін передбачає нанесення шару грунтовки і двох шарів лакофарбового покриття.

F4

Обробка внутрішніх стін та стелі  в стандартному випадку передбачає нанесення двох шарів лакофарбового покриття.

F5

 

Компанія «ДеревоДім» здійснює будівництво дерев’яних будинків максимально якісно при оптимальній ціновій політиці  та термінах. Ми контролюємо всі етапи, починаючи від виробництва дерев’яної колоди, закінчуючи здачею будинку «під ключ». Своїм замовникам ми пропонуємо перевірені часом та досвідом рішення.

 

Цікавитесь дерев’яним будинком
побудованим за новими технологіями?

Ми усе Вам детально розповімо

Безкоштовна консультація

Поділитись:

Попередня стаття: Характерні особливості внутрішнього опорядження будинків зі зрубу

Наступна стаття: Стиль шале та його архітектурні особливості

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)