Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Освітлення внутрішніх приміщень в дерев’яному будинку

  1. Освітлення в дерев’яному будинку
  2. Безпека освітлення дерев’яних будинків зі зрубу

1. Освітлення в дерев’яному будинку

Дерев’яні будинки втілюють в собі найпоширеніші уявлення про затишне та комфортне житло за містом.

Стіни зі зрубу виглядають теплими і створюють приємну домашню атмосферу. Щоб підкреслити такий образ, важливо грамотно продумати освітлення в дерев’яному будинку.

За допомогою світильників і інших освітлювальних приладів можна гармонійно доповнити затишок внутрішніх приміщень. У той же час непрофесійний підхід до світла може порушити концепцію оформлення інтер’єру дерев’яного зрубу. Неправильне та нераціональне розподілення освітлення може зробити простір менш просторим, і при цьому позбавити його тепла та затишку.

Тому, розглянемо більш детально основні правила світлового облаштування.

Проект освітлення заміського дерев’яного будинку зі зрубу розробляють з врахуванням призначення та особливостей кожного приміщення. Адже, освітлення різних функціональних зон мають свої особливості.

Освітлення кухні в дерев’яному будинку

Саме відвідуване приміщення в приватному будинку – кухня. Для підсвічування кухонного робочого місця необхідна достатня кількість правильно направленого світла.

Щоб виділити і підсвітити робочу і обідню зону, мийку і плиту, застосовують різні софіти. При цьому в робочій зоні варто обирати денне світло, а для освітлення обіднього столу можна використовувати м’яке світло, що створює відчуття затишку.

Розмістити освітлювальні прилади рекомендується на стелі, на відстані 60 – 70 сантиметрів від стін і трохи вище верхнього краю полиць.

Вітальня кімната

У вітальні варто передбачити освітлення для виконання різних функцій: від проведення вільного часу з сім’єю до прийому гостей.

Тому, варто передбачити як яскраве освітлення, так і спокійне, комфортне та м’яке світло. Не потрібно обмежуватися виключно центральною люстрою або ж точковими світильниками на стелі.

F1
Вітальня кімната
Вітальня кімната
Якщо потрібно  виділити якусь зону у вітальні, можна використовувати місцеве підсвічування.

Часто у гостинній кімнаті в дерев’яному будинку зі зрубу зустрічається таке архітектурне рішення як «друге світло». Так називають приміщення без стельових перекриттів, які завжди наповнені денним світлом.

Зазвичай, в таких вітальних кімнатах передбачені просторі панорамні вікна з чудовим видом. Кімната з другим світлом може бути відгороджена від інших приміщень або перебувати у відкритій зоні.

Для освітлення віталень з «другим світлом» в дерев’яному будинку використовуються габаритні стельові люстри на довгих ланцюгах. Крім того, тут будуть доречні настільні лампи з великими абажурами. Великі форми – ефектний варіант оформлення просторих віталень з другим світлом.

Спальні кімнати

F0
Спальня – місце для відпочинку, тому тут немає необхідності передбачати яскраве освітлення. У такій кімнаті можна повісити люстру і встановити торшер. Крім того, на приліжкові тумбочки можна поставити настільні світильники.

Дитяча кімната

Принцип освітлення дитячої кімнати в дерев’яному будинку такий же, як у спальні. Тільки тут варто передбачити настільні лампи з яскравим світлом в зоні, де діти будуть вчитися і грати.

F2

У дитячій кімнаті краще використовувати матові лампи, які не формують тіні.

Мансарда

Правильне освітлення мансарди створить неймовірну красу та затишок. Якщо на мансардному поверсі стелі – низькі, тоді краще встановити настінні софіти. А якщо ще й  розставити торшери, то можна зробити мансарду візуально ширше.

Світлові прилади можуть послужити відмінним прийомом для декорування простору в будинку. За допомогою підсвічування можна зробити своє житло унікальним. Разом з тим, варто дотримуватися «почуття міри», щоб не перевантажити невелику кімнату.

Прихожа

Вибираючи світильники для прихожої, в першу чергу, слід орієнтуватися на функціональне призначення даної кімнати. В якості центрального освітлювального приладу можна використовувати невелику лаконічну люстру.

У просторих прихожих дизайнери рекомендують зробити зональне підсвічування, створивши додаткові світлові акценти на різних дзеркальних елементах і вхідній зоні.

2. Безпека освітлення дерев’яних будинків зі зрубу

Монтаж освітлення в дерев’яному будинку – це відповідальне та серйозне завдання, виконувати яке повинні кваліфіковані та досвідчені фахівці.

У дерев’яних будинках важливо передбачити пожежну безпеку. Пожежі часто виникають через неправильну електропроводку.

Організація освітлення в дерев’яному будинку вимагає дотримання наступних правил:

  1. Гофровані металорукави. Усі кабелі повинні бути схованими у металорукави. Гофрований металорукав захищає стіни будинку від іскроутворення, що може виникнути при короткому замиканні.
  2. Надійні електрокабелі. Варто використовувати лише сертифіковані електрокабелі українського виробництва із двохконтурною ізоляцією.
  3. Дифреле. Окрім якісної автоматики, принципово важливим елементом в електромережі дерев’яного будинку є дифреле, або пристрій захисного відключення (ПЗВ).
  4. Захисне заземлення є простим, ефективним і поширеним способом захисту людини від ураження електричним струмом при дотику до металевих поверхонь, які виявились під напругою.

Розглянувши особливості освітлення приміщень в дерев’яному будинку, кожен зможе оформити своє житло грамотно, функціонально і оригінально.

Цікавитесь освітленням дерев’яного будинку зі зрубу?

Ми усе Вам детально розповімо

Безкоштовна консультація

Поділитись:

Попередня стаття: Обробка дерев'яного будинку зі зрубу антисептиком

Наступна стаття: Довговічність дерев'яних будинків зі зрубу

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)