Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Основні рекомендації щодо спорудження та експлуатації дерев’яного будинку зі зрубу

  1. Рекомендації щодо спорудження та експлуатації дерев’яного зрубу
  2. Обов’язкова обробка дере’вяного зрубу антисептиком.
  3. Опорядження зрубу повинно здійснюватися з врахуванням його усадки.
  4. Дотримання певного температурного режиму.

1. Рекомендації щодо спорудження та експлуатації дерев’яного зрубу

Не секрет, що дерев’яні будинки зі зрубу – найбільш екологічні, надзвичайно красиві та довговічні. Останнім часом зруби є вибором багатьох, хто мріє про власне заміське житло.

Проте, замислившись про спорудження зрубу варто пам’ятати, що деревина – це живий «природній» матеріал. Тому, до його спорудження та експлуатації висуваються певні вимоги.

В першу чергу, ці особливості експлуатації стосуються самого матеріалу.

Тому, в цій статті ми надамо вам декілька корисних рекомендацій по догляду за дерев’яним будинком, які допоможуть зберегти його неповторну красу та затишок протягом багатьох років.

2. Обов’язкова обробка дере’вяного зрубу антисептиком.

Foto1

Дерево – це природній будівельний матеріал, що реагує на вплив та дію зовнішніх атмосферних явищ.

З метою захисту деревина від впливу цих зовнішніх факторів, весь будівельний матеріал проходить спеціальну обробку антисептиками.

Антисептики – розчини для захисту пиломатеріалів від враження грибками та комахами в процесі зберігання, транспортування та монтажу.

Ми проводимо обробку пиломатеріалів антисептиками в кілька етапів. Первинна обробка проводиться одразу після виготовлення оциліндрованого брусу на пилорамі. Виточений брус занурюють у спеціальну ванну з антисептиком. Таке просочування дозволяє захистити брус від посиніння  та враження шкідниками на період складування і транспортування на майданчик замовника.

Вторинна обробка  здійснюється безпосередньо в процесі монтажу «коробки» будинку.

А третій етап обробки проводиться після завершення усіх монтажних робіт. Обробляється видима поверхня внутрішніх та зовнішніх стін, балок перекриття між поверхами, чорнової підлоги.

3. Опорядження зрубу повинно здійснюватися з врахуванням його усадки.

При здійсненні внутрішніх оздоблювальних робіт до завершення усадки варто використовувати виключно плаваючі кріплення,  а також не забувати про усадкові коробки для вікон та дверей.

Foto2

4. Дотримання певного температурного режиму.

Необхідно забезпечити протягом перших двох опалювальних сезонів температурний режим всередині приміщення не вище 20 градусів, а вологість повітря – не нижче 40%.

Застосування такого режиму дозволяє максимально попередити утворення тріщин на стінових брусах, а також забезпечити рівномірність явищ осідання в будівлі.

  1. Забезпечення природної приточної та витяжної вентиляції приміщень із джерелами підвищеної вологості. Для того, щоб всередині будинку не утворювався конденсат важливо, щоб він мав можливість «дихати». Тому ми рекомендуємо постійно провітрювати будинок та ні в якому разі, не залишати його закритим на тривалий час.oto3
  2. Герметизація міжбрусових швів.

Процес герметизації забезпечує підтримання температури. Герметично закриті шви не пропускають холодне повітря всередину будинку, і як наслідок не допускають утворення конденсату. Для цього використовуються спеціальні матеріали – герметики. Вони абсолютно безпечні як для зовнішнього середовища, так і для людини. Колір герметиків підбирається під колір стін фасаду вашого будинку.

  1. Якщо покрівля має певні пошкодження, то відповідний фрагмент даху необхідно обов’язково замінити. Окрім цього, рекомендуємо проводити періодичну очистку водостічних ринв від листя та інших органічних останків ( не рідше одного разу в дванадцять місяців).
  2. Чітко дотримуватися усіх правил установки вікон та дверей. Монтаж віконних та дверних блоків, а також всіх вертикальних конструкцій в будинку з оциліндрованого брусу, має свою специфіку. Оскільки зруб даватиме усадку – не допускається застосування жорстких з’єднань перелічених вище конструкцій зі стінами споруди.

Foto4

Віконні та дверні блоки одягають по периметру у фальшкоробки. Матеріалом для фальшкоробок служить суха гембльована дошка  товщиною 50мм. Ширина дошки береться  рівною ширині стіни будинку (200мм або 240мм). В торцях стіни  справа і зліва від віконного  чи дверного прорізу вирізаються пази  січенням 40Х40мм. Висота пазів рівна висоті відповідного вікна чи дверей. В пази вставляється брус  січенням 40Х40мм. Фальшкоробка  кріпиться безпосередньо до нього саморізами. Сам брус просто забивається в паз і не фіксується кріпильними елементами. Його називають “плаваючим брусом”.

Над віконним (або дверним) блоком вирізається компенсаційний зазор. Його висота становить 3% від висоти самого блоку з фальшкоробками включно.  Компенсаційний зазор закладається утеплювачем  мінеральною ватою, та ізолюється супердифузійною мембраною.

Описаний спосіб монтажу вікон та дверей дозволяє уникнути жорсткого кріплення останніх зі стінами зрубу. Стіна будинку в процесі усадки “сповзає” вниз по брусках закладених у пази.  За рахунок цього сповзання компенсаційний зазор над вікном з часом звужується і повністю зникає.

Ззовні та зсередини вікна й двері по периметру обшиваються лиштвою (обналічкою). Якщо ширини лиштви не вистачає для прикриття компенсаційного зазору над вікном чи дверима, використовують додаткову притворну планку. Останню закладають між стіною зрубу та лиштвою.

Через кілька років  будинок дасть повну усадку – компенсаційний зазор максимально зменшиться і притворні планки можна буде зняти.

  1. Догляд за фундаментом. Фундамент – це основа будь-якого будинку, адже на ньому споруджені всі дерев’яні конструкції. Від його цілісності та надійності залежить і довговічність самого будинку. Тому, якщо ви помітили хоча б найменші пошкодження цокольної частини фундаменту, їх терміново необхідно усунути.
  2. Вчасно оновлювати захисне лакофарбове покриття на зовнішніх фасадах будівлі, видимих елементах стропильної системи, опорних колонах, огороджувальних елементах терас та балконів, тощо. Періодичність оновлення визначається виходячи із гарантійних термінів служби захисного атмосферостійкого покриття, задекларованих виробником та візуального огляду стану стін.

Грамотний догляд за таким будинком дозволяє продовжити термін його служби на кілька десятків років. Робити це необхідно регулярно. Досить слідувати цим простим правилам.

Цікавитесь основними правилами спорудження та експлуатації дерев’яного будинку зі зрубу ?

Ми усе Вам детально розповімо

Безкоштовна консультація

Поділитись:

Попередня стаття: Цокольний поверх в дерев'яному будинку зі зрубу: особливості та переваги

Наступна стаття: Вибір покрівлі для дерев'яного будинку зі зрубу

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)