Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Обробка дерев’яного будинку зі зрубу антисептиком

  1. Обробка зрубу антисептиком
  2. Етапи обробки зрубу антисептиком

1. Обробка зрубу антисептиком

Будівництво власної оселі для кожної людини є одним з найбільш значущих етапів в житті.

Кожен, хто планує спорудження власного будинку або ж вже побудував житло, звичайно бажає зберегти оселю у відмінному стані, щоб якнайдовше насолоджуватися її теплом та затишком.

Антисептування дерев’яного будинку зі зрубу є одним із істотних факторів забезпечення  довговічності та збільшення терміну експлуатації вашого житла.

Тому, сьогодні ми розглянемо більш детально, що таке антисептик та особливості його застосування в сфері будівництва.

Антисептик – це базовий розчин для захисту деревини від враження грибками, комахами та іншими шкідниками.

Антисептики захищають дерево від усіх перерахованих негативних факторів, при цьому подовжуючи термін служби дерев’яного будинку зі зрубу.

Окрім, захисту грибків від цвілі та комах, розчин захищає дерево від впливу вологи та ультрафіолетового випромінювання, не порушуючи при цьому природніх властивостей матеріалу.

Види антисептиків

Антисептичні препарати за своїм складом поділяють на такі види:


  1. Водорозчинні або ж неорганічні – рекомендується використовувати в процесі обробки будівель з деревини, банних приміщень, садових меблів та інших дерев’яних виробів і пиломатеріалів. Вони вважаються найкращим захистом для дерева. Окрім цього, вони є абсолютно безпечними для організму та здоров’я людини.
  2. Комбіновані і масляні або ж органічні – не підходять для використання в житловому приміщенні, так як в своєму складі містять шкідливі речовини. Ними можна обробляти всі елементи, які знаходяться поза житлом і все те, з чим людина стикається не так часто.

Критерії вибору антисептиків

На сучасному ринку представлений широкий асортимент матеріалів для обробки зрубів. Тому, до їх вибору необхідно підходити з особливою ретельність, враховуючи наступні критерії:

F02

  1. Антисептики повинні мати протигрибкову та антибактеріальну дію.
  2. Вони не повинні бути токсичними, але при цьому мають захищати споруду від сонця та вологи.
  3. Потрібно обирати ті розчини, які не впливають на якісні показники матеріалу.
  4. Антисептики повинні бути стійкими та мати тривалу захисну дію.

2. Етапи обробки зрубу антисептиком

Обробка стін в дерев’яному будинку антисептиком є одним з найважливіших етапів його спорудження.

Спеціалісти компанії «ДеревоДім» проводять антисептування матеріалів в декілька етапів.


Первинна обробка проводиться одразу ж після виготовлення оциліндрованого брусу на виробництві. Виточений брус занурюють одразу у спеціальну ванну з антисептиком. Таке просочування дозволяє захистити матеріал від посиніння та враження шкідниками на період складування та транспортування на майданчик замовника.

Вторинна обробка – здійснюється безпосередньо в процесі монтажу «коробки» будинку. Після того як на чашкозарізному станку вирізаються замки в брусах, так звані “півчашки”, їх поверхня додатково обробляється антисептуючим розчином. Лише після цього брус монтують у стіну. Антисептиком також обробляються усі елементи стропильної системи – крокви, лати, контрлати, бантини, затяжки, тощо.

Заключний етап обробки антисептуючим розчином проводиться після закінчення монтажних робіт, тих, що передбачені комплектацією “БАЗА”. Обробляється видима поверхня внутрішніх та зовнішніх стін, балок перекриття між поверхами чорнової підлоги.

Якщо відразу після монтажу коробки та стропильної системи будинку планується проведення зовнішніх опоряджувальних робіт: шліфування, лакування та герметизація зовнішніх стін, тоді зовнішні стіни антисептиком не обробляють.

F01

Це пов’язано з тим, що грунтовка для зовнішнього ЛФП  містить в собі всі необхідні антисептуючі компоненти. В такому випадку, обробляють тільки поверхню внутрішніх стін.

Якісно нанесений шар антисептика створює надійний бар’єр, що оберігає поверхню від температурного впливу, опадів, ультрафіолету, а також запобігає виникнення грибка і цвілі, що, в свою чергу, дозволяє істотно продовжити термін служби будівлі.

Обробка зрубу антисептиком проводиться як всередині, так і ззовні приміщень.

При цьому, особлива увага приділяється нанесенню захисного покриття у важкодоступних місцях – на стиках, «чашах» і т. д.

Усі етапи виробництва та будівництва спеціалісти компанії «ДеревоДім» здійснюють із суворим дотриманням усіх правил, стандартів та рекомендацій.

Ми гарантуємо, що замовляючи будівництво дерев’яного будинку зі зрубу в нашій компанії, в результаті Ви отримаєте найбільш якісне, натуральне та екологічне житло.

Цікавитесь обробкою дерев’яного зрубу антисептиком?

Ми усе Вам детально розповімо

Безкоштовна консультація

Поділитись:

Попередня стаття: Мікроклімат в дерев'яному будинку зі зрубу

Наступна стаття: Освітлення внутрішніх приміщень в дерев’яному будинку

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)