Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Міжповерхове перекриття в дерев’яному будинку

 1. Вступ
 2. Види перекриття в дерев’яних будинках
 3. Вибір дерев’яних балок
 4. Здійснення укладки балок
 5. Укладання перекриття по дерев’яних балках

Вступ

Обираючи дерев’яний будинок, замовника цікавить кожна деталь. Він ретельно вивчає інформацію про деревину, з якої ми будуємо, про етапи будівництва та його технологію. Чи не найчастішим питанням, яке ми чуємо, є: «Яким чином облаштовується міжповерхове перекриття в дерев’яному будинку та на скільки воно надійне?». Розглянемо основну інформацію, пов’язану з облаштуванням перекриття.

Види перекриття в дерев’яних будинках

У дерев’яних будинках, як і в інших облаштовують не тільки міжповерхове, а й перекриття інших видів:

 • Міжповерхове перекриття у будинку. З його допомогою здійснюється розділ поверхів. При підготовці до монтажу перекриття, потрібно ретельно враховувати навантаження, яке буде здійснюватися. Зокрема, враховується вага меблів, інших елементів інтер’єру, приблизна вагу людей, які будуть пересуватися по будинку, тощо;
 • Горищні перекриття. Якщо порівнювати з міжповерховими, то на такі перекриття здійснюється набагато менше навантаження. Проте, у цьому варіанті є свої особливості. Значну увагу потрібно приділяти теплоізоляції. Всередину конструкції додають мінеральну вату, яка виконує роль утеплювача
 • Перекриття підвалу. Таким чином відбувається відокремлення першого поверху від підвалу. Не рекомендується монтаж дерев’яної конструкції, позаяк, це ділянка, де підвищений рівень вологи. Виконується стяжка, на яку потім монтується підлога. Велику увагу приділяють ізоляції перекриття, для запобігання потраплянню холоду та вологи до будинку;
 • Перекриття цоколя у будинку. Ситуація та ж сама, що з перекриттям підвалу. Важливо, щоб перекриття мало гарну ізоляцію та захищало перший поверх від потрапляння вологи та холоду

Як бачимо, дерев’яне перекриття використовується переважно для виконання міжповерхового та горищного. Для того, аби перекриття було міцним та довговічним, потрібно ретельно обирати балки, з якого воно буде складатися.

DSC_0055

Вибір дерев’яних балок

З особливою ретельністю слід приступати до вибору балок міжповерхового перекриття. Якісні балки зроблять конструкцію безпечною та надійною. Для монтажу міжповерхового перекриття не можна використовувати деревину листкових порід, перевага віддається хвойним. Найчастіше використовують сосну, так як та наділена найкращими фізико-технічними властивостями: високою густиною, щільністю, міцністю, стійкістю до утворення тріщин.  Всі балки мають бути обробленні антисептуючими речовинами та вогнетривкими розчинами.

Здійснення укладки балок

без додаткової опори, довжина прольоту не повинна перевищувати 4,5м. При відстані між стінами більше 6 м, додатковою опорою виступає опорна стіна, яка повинна розміщуватися приблизно посередині будинку.

Укладка балок здійснюється наступним чином:

 • Балки міжповерхового перекриття врізають в дерев’яну стіну. Для того, щоб балки були надійно зафіксовані, в колодах роблять спеціальні пропили.
 • Балки міжповерхового перекриття другого поверху врізаються між вінцями на заданій висоті з запасом на усадку будинку. Для зменшення ударного шуму перед монтажем лаг підлоги другого поверху по балках укладають звукоізоляційну стрічку.
 • Зрідка для кріплення балок міжповерхового перекриття у дерев’яних будинках використовують спеціальні кронштейни та саморізи.

DSC_0063

Укладання перекриття по дерев’яних балках

Завершальним етапом будівництва дерев’яного міжповерхового перекриття є монтаж чорнової підлоги з дощок, фанери або OSB-плит.

На цьому укладання міжповерхового дерев’яного перекриття можна вважати закінченим.
 

Цікавитесь будівництвом дерев’яних будинків?

Ми усе Вам детально розповімо

Безкоштовна консультація

Поділитись:

Попередня стаття: Ванна кімната в дерев'яному будинку: особливості облаштування

Наступна стаття: Текстильне декорування в будинках з брусу

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)