Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 822 00 78        Будівництво (067) 21 000 55
банер

Мансарда: види та переваги

  1. Вступ
  2. Переваги та недоліки мансарди
  3. Види мансарди
  4. Висновок

Рендер-1

Вступ

Мансардні дерев’яні будинки набули значної популярності в Україні. Мансардні поверхи – чудове рішення для збільшення житлової площі та заощадження коштів. Їх монтаж не є складнішим, ніж формування звичайного даху, та користі значно більше. Погодьтеся, повноцінна кімната, красиво облаштована та затишна, значно краще рішення, ніж стандартне горище, на якому роками зберігається усілякий мотлох.

Мансарда – приміщення під покрівлею будинку з дерева або іншого виду будинків, що використовується для житла та господарських цілей

0x0 (15)

Переваги та недоліки мансарди

Дерев’яні будинки з мансардою приваблюють свої зовнішнім виглядом. Проте серед сотень інших варіантів їх обирають не за красу єдину. Розглянемо, які ж переваги мансардного поверху у будинку з бруса приваблюють клієнтів.

+ Збільшення житлової площі. По суті, мансардний поверх – це повноцінна житлова площа. Тут можна обладнати кабінет, спальню, кімнату відпочинку, чи щось інше, що дужі охоче.

+ Нижча вартість. Зведення мансардного поверху обійдеться значно дешевше, ніж повноцінного. Це зумовлено використанням меншої кількості матеріалів, бо він сполучається з дахом.

+ Швидкість зведення. Зведення будинку з мансардним поверхом відбувається дещо швидше ніж двоповерхового (але звісно це доволі індивідуально та залежить від архітектурного рішення).

+Естетична привабливість. Безумовно, будинки з мансардою одразу ж потрапляють у поле зору. Красиво спроектований та якісно побудований будинок привертає увагу та приносить задоволення господарям.

Проте, ідеального у світу немає. Доречно буде назвати й недоліки мансарди:

–  Теплоізоляція та вентиляція. У будинках з мансардою  особливу увагу потрібно приділити правильній організації теплоізоляції та вентиляції, для того, щоб перебування на поверсі було комфортним та безпечним.

–  Наявність так званих мертвих зон. У місцях, де найнижча стіна, складно щось розташувати, але вихід завжди є. Дуже часто на таких ділянках розміщують низькі полички, вазони, лежаки для тварин, та ін.

– Проблема з організацією освітлення. Без встановлення дахових вікон в приміщенні буде недостатньо світла.

Як бачимо, всі ці недоліки легко усуваються професійними діями підрядників. Майстри своєї справи здатні правильно організувати систему теплоізоляції, вентиляції та освітлення.

Види мансарди

Першим та невіднятним етапом будівництва є проектування. Під час розробки проекту потрібно прийняти рішення, якого ж виду буде мансардний поверх. Умовно мансардні поверхи поділяють за такими характеристиками:

  • Мансарди залежно від форми даху
  • Мансарди за висотою

Мансарда залежно від форми даху

–          Мансарда під односхилим дахом. Вид мансарди, який тільки набуває популярності. Характеризується обмеженням тільки під одним кутом нахилу.

foto1_big

–          Мансарда під двосхилим дахом. Найбільш популярний варіант. Недоліком є обмеженість під двома кутами нахилу, але зовнішній вигляд та по центру компенсує цей незначний мінус.

Toplight_2

–          Мансарда під ламаним двосхилим дахом. Завдяки її формі мінімізується скат покрівлі та площа мансарди використовується максимально.

–          Мансарда з вальмовим дахом. Має 4 скати, з боків характеризуються витягнутою формою.

–          Мансарда з виносною консоллю. Вважається складною, але завдяки такій формі з’являється можливість встановити вертикальні вікна.

Рендер-2

Мансарди за висотою

–          Напівмансарда. Для такого варіанту характерною рисою є обмежена висота стін до 0.8 см.

–          Мансарда з висотою стін до 1,5 м. (Якщо стіни більші, то це вже не мансарда, а повноцінний поверх).

Висновок

Мансарда – ідеальний варіант для поціновувачів комфорту та краси. Естетично привабливий вигляд, додаткова площа, ще один простір для фантазії. На мансардному поверсі можна облаштувати кімнату своє мрії, яка буде вирізнятися своєю неповторною красою.

Цікавитесь будинками з мансардою?

Ми усе Вам детально розповімо

Безкоштовна консультація

Поділитись:

Попередня стаття: Текстильне декорування в будинках з брусу

Наступна стаття: Будівництво дерев’яних будинків: влітку чи взимку

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)