Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Мансарда в дерев’яному будинку зі зрубу: види та дизайн

 1. Мансарда в дерев’яному будинку зі зрубу
 2. Дизайн дерев’яної мансарди

1. Мансарда в дерев’яному будинку зі зрубу

Мансарда вважається додатковим приміщенням, що розміщене під дахом, де кожен бажаючий може спорудити кімнату будь-якого призначення: спальню, гостьову або дитячу.

Загальна площа і планування вибирається залежно від типу і особливостей даху. Про те, які види мансардних поверхів існують і як вибрати відповідний, ми розглянемо більш детально в статті.

F1

Додатковий поверх можна спорудити в будинку, який тільки споруджується, або ж зробити його в уже зведеному житлі.

В мансарді можна облаштувати кілька житлових кімнат, які значно збільшать загальну житлову площу дерев’яного будинку. Кількість і метраж будуть залежати виключно від розміру будинку і конфігурації даху.

Розрізняють декілька видів мансарди залежно від тих чи інших характеристик. І зараз ми вам про них розповімо.

Поняття та види мансарди

 1. Мансарда під односхилим дахом. Популярна зараз форма односхилого даху, робить будинок сучасним і стильним. Відповідно мансарда під нею простора і обмежена тільки одним кутом нахилу.
 2. Мансарда під двосхилим дахом. Найбільш поширений вид мансард дерев’яного будинку. Це два ската, що стикуються верхніми краями на конику. Нижніми краями кроквяна система впирається в мауерлат. Недоліком в них є обмежений простір через двоскатний дах, що може бути розташований під великим кутом нахилу. Така конструкція передбачає великі повноцінні віконні системи.
 3. Мансарда під ламаним двосхилим дахом. Такий дах має від 2-х до 4-х зламів. Їх форма дозволяє мінімізувати скат покрівлі, при цьому площа мансарди використовується максимально, звільняється більше простору за рахунок незвичайної форми самого даху.
 4. Мансарда з шатровим дахом, має 4 ската від центру до стін. Зустрічаються такі різновиди покрівель рідко. Вся справа в складності організації простору під нею. З усіх боків скати утворюють у перекриття зони, які практично неможливо використовувати. Тобто під такою покрівлею мало корисної площі.
 5. Мансарда з вальмовим дахом. Має 4 ската, з боків характеризуються витягнутою формою. Таке рішення вважається досить виграшним.
 6. Мансарда з виносною консоллю. Досить складна конструкція в оформленні, але дозволяє встановити вертикальні вікна.
 7. Мансарда з багаторівневим, багатощипцевим дахом. Такий вид мансард конструктивно є найскладнішим. Вона вимагає великої кількості будматеріалу, а відходи їх є досить значні. Разом з тим, у неї є один великий плюс – вона своїми щипцями розмежовує приміщення на кілька зон, які можна організувати під різні призначення.

F2

Види мансардного поверху залежить від його висоти:

 1. Повноцінний поверх. У такому приміщенні висота вертикальних стін сягає більше 1,5 м.
 2. Мансарда – приміщення, в якому менша стіна має висоту від 0,8 до 1,5 м.
 3. Напівмансарда. У такому приміщенні стіни мають висоту менше 0,8 м.

Види мансард залежно від виду матеріалів виготовлення:

 1. Дерев’яні.
 2. Цегляні.
 3. Виконані з легких сталевих тонкостінних конструкцій.

Найпопулярнішим видом мансард є ті, що виконані з дерев’яного зрубу, так як вони прості в роботі і мають невелику вагу. Це дуже важливо, особливо якщо мансарду добудовують на вже готовий будинок.

2. Дизайн дерев’яної мансарди

Інтер’єр дерев’яної мансарди може бути найрізноманітнішим. У цьому приміщенні можна облаштувати будь-яку кімнату, яку вам хочеться.

Розглянемо кілька прикладів:

 1. Дитяча кімната. Під дахом будинку можна створити затишний куточок не тільки для себе, але і для своїх дітей. Діти дуже люблять і цінують окремий простір, а якщо цей простір відрізняється ще й від всього будинку, то це просто ідеальний варіант.
 2. Спальня. Саме спальню дизайнери називають найкращим варіантом для мансардного поверху. Така спальня буде набагато затишнішою, внаслідок віддаленості від зони загального користування в будинку.
 3. Ще одне приміщення, яке потребує усамітнення і ізоляції від домашнього «побуту» – кабінет. Кабінет на мансарді заміських будинків облаштовують дуже часто. Така житлова кімната може стати просто ідеальним місцем для тих, хто бажає працювати, повністю ізолювавши від галасливої домашньої обстановки.
 4. Окрім цього, на мансарді можна облаштувати гарну зону відпочинку, наприклад, більярдну чи спортивний зал. Такий варіант особливо підійде любителям активного відпочинку.
 5. Досить часто мансарду або її частину облаштовують як гардеробну кімнату. Оптимальна температура і нормальна вологість забезпечують відмінні умови зберігання будь-яких речей, в тому числі одягу та взуття.

У більшості випадків вибір напрямку обробки інтер’єру мансарди в дерев’яному будинку зі зрубу повинен відповідати зовнішньому вигляду будинку. Найчастіше застосовують такі стилі як шале, кантрі, фахверк, прованс, мінімалізм і скандинавський.

Сьогодні сучасні технології допоможуть зробити інтер’єр мансарди  в дерев’яному заміському будинку зі зрубу унікальним та комфортним.

Вибір матеріалів, декору і меблів, варіантів по обробці просто вражає уяву.

Цікавитесь видами мансарди в дерев’яному будинку зі зрубу?

Ми усе Вам детально розповімо

Безкоштовна консультація

Поділитись:

Попередня стаття: Гараж зі зрубу: особливості та етапи будівництва

Наступна стаття: Дерев’яні будинки зі зрубу з мансардою

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)