Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Характерні особливості внутрішнього опорядження будинків зі зрубу

Будинок зі зрубу є чудовим варіантом оселі для постійного проживання. Такий дім є екологічним та комфортним.

Так як дерево – «живий матеріал», то потребує певного температурного режиму та вологості. Тому є моменти, які необхідно враховувати при внутрішньому опорядженні будинку зі зрубу. Адже, воно має ряд характерних елементів, які відрізняють його від внутрішньої обробки звичайних будинків. Опорядження будинку із зрубу включає в себе декілька основних етапів:

  1. Обробка зрубу антисептиками.
  2. Шліфування брусу.
  3. Обробка внутрішніх стін та стелі лакофарбованими покриттями.
  4. Герметизація швів.
  5. Монтаж накладних стін, перестінків.
  6. Опорядження стель будинку.
  7. Опорядження підлоги.

1.Обробка брусу антисептиками – захищає дерево від грибків та комах.

Первинне просочування  проводиться одразу після виготовлення оциліндрованої колоди на пилорамі. Виточений обрус занурюють у спеціальну ванну з розчином.

Дозволяє захистити його від посиніння  та враження шкідниками на період складування і транспортування на майданчик замовника.

Вторинне просочування  здійснюється безпосередньо в процесі монтажу коробки будинку. Після того як на чашкозарізному станку вирізаються замки  в брусах (так звані “півчашки”) їх поверхня додатково обробляється антисептуючим розчином. Лише після цього колоду монтують у стіну. Також застосовується до всіх елементів стропильної системи – крокви, лати, контрлати, бантини, затяжки, тощо.

Третій етап просочування антисептуючим розчином проводиться після закінчення монтажних робіт ( тих, що передбачені комплектацією “БАЗА”). Обробляється видима поверхня внутрішніх та зовнішніх стін, балок перекриття між поверхами, чорнової підлоги.

антисептики

2.Шліфування брусу може здійснюватися як піскоструменевим способом, так і з використанням кутової шліфувальної машини. Ми застосовуємо другий спосіб. Спочатку колода шліфується болгаркою. Потім використовується наждачний папір з грубим зерном 40 – 60. Завершення процесу шліфування здійснюється дрібнозернистим наждачним папером, що надає брусу гладкості, забирає піднятий ворс.

3.Обробка внутрішніх стін та стелі лакофарбовими покриттями. Для опорядження стін можуть використовуватися фарби, масла, лаки на водній та восковій основі.

 В стандартному випадку передбачається нанесення двох шарів захисного покриття. Проте, для приміщень з підвищеним рівнем вологості передбачається додатково шар ґрунту і два шари покриття для внутрішніх стін.

Для досягнення оптимальних результатів, після нанесення першого шару захисного покриття здійснюється додаткова перетирка брусу, мілкозернистим наждачним папером.

Це дозволяє видалити ворсинки деревини, які залишились після базового шліфування і були “підняті” в процесі нанесення першого шару лаку. Після “перетирки” наноситься другий – фінішний шар.

Ми використовуємо австрійські  екологічні лакофарбові покриття найвищої якості, термін експлуатації яких становить 15 – 20 років.

4.Ще одним важливим етапом внутрішнього опорядження дерев’яних будинків є герметизація швів. Шви між стіновими  брусами конопатяться синтепоном та замащуються спеціальними герметиками. З однієї сторони, герметизація має функціональне призначення – захищає приміщення від продувань та допомагає утримувати тепло; а з іншої – додає стінам будинку вишуканого, доглянутого та естетично привабливого вигляду.

DSC_1018

5.Монтаж накладних стін та перестінків здійснюється з використанням плаваючого каркасу. Така особливість пояснюється явищем «усадки» будинку зі зрубу. Це явище передбачає зміну початкових геометричних параметрів деревини внаслідок втрати вологості. .  Кожен брус зменшується на кілька відсотків  в радіальному та поздовжньому напрямках. Зменшення в поздовжньому напрямку незначне і ним можна знехтувати. Зменшення в радіальному напрямку кожного окремо взятого брусу в стіні будинку на кілька міліметрів, призводить до суттєвого загального зменшення висоти стіни.

Для соснового брусу природної вологості (тобто 21%) величина вертикальної “усадки” стін внаслідок втрати вологості становить в середньому 3% на кожен набірний метр висоти.

Процес повної усадки будинку може тривати до 6-8 років. 80%-90% від її розмірів припадає на перший рік.

Явище “усадки” стін впливає практично на всі конструктивні рішення в будинку – спосіб монтажу вікон та дверей, поєднання стін з брусу з мурованими чи каркасно-щитовими перестінками, монтаж вертикальних конструкцій, послідовність виконання монтажних та опоряджувальних робіт. Тому в дерев’яних будинках для монтажу додаткових конструкцій не застосовуються «жорсткі з’єднання».

6.Ще одним важливим етапом є опорядження стель будинку. Тут можуть використовуватися будь – які матеріали. Це і вагонка, і гіпсокартон, і натяжна стеля. Найчастіше стелю «зашивають» вагонкою.

DSC_0094

Вона є досить зручною в процесі монтування, відносно недорогою та володіє хорошими декоративними властивостями. При монтажі щільно і міцно з’єднується і утворюючи практично монолітну поверхню. Буває декількох видів в залежності від профілю дошки, товщини та ширини робочої поверхні. Вирізняють чотири класи:  Екстра, А, В, С, які ідуть від кращого до гіршого.

DSC_0117

Досить поширеним матеріалом для внутрішнього оздоблення дерев’яного будинку є також гіпсокартон. Це досить поширений матеріал, легкий у використанні. Листи гіпсокартону бувають різних видів та виробників. Для приміщень з підвищеним рівнем вологи, варто брати вологостійкий. А для приміщень з підвищеною температурою – вогнетривкий.

7.Останнім етапом внутрішнього опорядження дерев’яного будинку є підлога. Підлога може бути встелена будь – яким матеріалом.

DSC_0600

Перший поверх, зазвичай, встеляють керамічною плиткою, дерев’яною дошкою, паркетом.

Дерев’яна підлога покривається паркетним лаком, який є стійким до механічних пошкоджень.

Другий поверх найчастіше встелюють дерев’яною дошкою або ламінатом.

Проведення внутрішніх оздоблювальних робіт дерев’яних будинків має свою специфіку.

Застосовуючи антисептики, здійснюючи герметизацію швів, використовуючи лакофарбові покриття для стін та підлоги і плаваючі з’єднання, Ви продовжите термін служби Вашої оселі. Адже ці поверхні будуть надійно захищені від негативних впливів середовища та механічних пошкоджень.

А шліфування  брусу та опорядження стелі нададуть особливого естетичного вигляду вашій домівці.

Тому, не нехтуйте цими нюансами внутрішньої обробки дерев’яних будинків.

 

 

Цікавитесь особливостями внутрішнього опорядження будинків зі зрубу?

Ми усе Вам детально розповімо

Безкоштовна консультація

Поділитись:

Попередня стаття: Відбілювання брусу

Наступна стаття: Особливості технології будівництва дерев'яних будинків

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)