Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Камін в дерев’яному будинку

2016-03-15

Учені довели, що людина може безкінечно дивитися на три речі: на зоряне небо, на те, як тече вода і як палає вогонь. Одним із доказів останнього твердження є каміни, які ще з давніх-давен споруджують у багатьох помешканнях. А й справді, що може бути кращим за вечір, приємно проведений у тісному сімейному колі за задушевними розмовами, сидячи перед каміном, в якому так милозвучно потріскують дрова? Особливо ефектно виглядатимуть каміни в інтер’єрі дерев’яного будинку.

Камін в дерев’яному будинку

Якщо Ви вирішили встановити камін в дерев’яному будинку, насамперед  потрібно визначитись яким він повинен бути. Зокрема, за способом установки каміни поділяються на вбудовані, приставні й автономні.

Вбудовані каміни користуються особливою популярністю. Їхня перевага полягає в тому, що вони не займають лишнього простору в кімнаті. Зважаючи на те, що такі каміни розміщуються безпосередньо в стіні дерев’яного будинку, їхнє встановлення слід розпочати ще на етапі спорудження самого помешкання.

Приставні каміни розміщуються біля стін. На відміну від вбудованих, їх можна встановити як на стадії будівництва, так і вже в готовому  будинку, проте вони доволі громіздкі, тому підходять лише для великих за площею приміщень.

Камін в дерев’яному будинку

Автономний камін являє собою конструкцію, яка знаходиться по центрі кімнати над рівнем підлоги й може мати вигляд відкритого вогню, або ж полум’я, відгородженого скляними стінками. Безперечно, такі каміни в дерев’яному будинку виглядатимуть досить неординарно, тому зможуть стати чудовим варіантом для любителів нестандартних рішень в інтер’єрі. Проте, вони підходять виключно для великих приміщень і характеризуються дещо низьким рівнем тепловіддачі, що варто вважати їхнім недоліком.

Окрім цього, відрізняються каміни й за типом палива: виділяють дров’яні, газові, електричні та біокаміни.

Найпопулярнішим для дерев’яних будинків є традиційний варіант каміна – дров’яний, який здатен ефективно обігріти житло й створити в ньому атмосферу домашнього затишку. Проте, такий елемент інтер’єру вимагає й відповідного догляду, зокрема регулярного чищення.

Камін в дерев’яному будинку

Чудовою альтернативою дров’яному каміну може стати газовий, який коштує дешевше, обігріває приміщення значно ефективніше й встановити його набагато простіше, адже він не потребує спеціального димоходу: досить лише вивести трубу від каміна в газохід чи безпосередньо на вулицю. Паливом для нього служить метан або розріджений пропан-бутан. Управління підпалом й інтенсивністю горіння здійснюється за допомогою термостата, а завдяки автоматичному газовому пальнику, підтримується вогонь. Наявність дров у такому каміні можна імітувати спеціальними синтетичними матеріалами, що мають вигляд обвугленого дерева.

Електрокамін – безперечно, найкращий, а щонайважливіше – найбезпечніший варіант для дерев’яних будинків. Для його повноцінного функціонування абсолютно непотрібні ані димохід, ані паливо, достатньо лише увімкнути прилад у розетку й керувати ним за допомогою дистанційного управління, зручно вмостившись у м’якому кріслі. Суттєва перевага таких камінів полягає в компактності, мобільності, досить високому рівні тепловіддачі й наявності режимів обігріву, у тому числі й холостого (коли камін виконує виключно естетичну функцію). І нехай Вас абсолютно не бентежить штучне полум’я, адже воно виглядає настільки реалістично, що візуально його  практично неможливо відрізнити від справжнього.

Ще одним чудовим варіантом для дерев’яного будинку може бути біокамін, головна перевага якого – екологічність. Придбавши його, Ви назавжди забудете про дим, кіптяву, золу тощо. Він працює на біологічному паливі (біоетанолі), володіє можливістю регулювання інтенсивності горіння полум’я, дуже мобільний і простий в експлуатації. Щодо його недоліків, то сюди варто зарахувати хіба що високу ціну.

Встановлення каміна в дерев’яному будинку передбачає низку нюансів, які зазвичай слід враховувати ще на стадії спорудження житла, в іншому ж випадку, господарів у майбутньому можуть чекати дуже неприємні клопоти, серед яких просідання фундаменту та безліч інших.

Камін в дерев’яному будинку

До особливостей установки каміна в дерев’яному будинку належать такі:

• зведення димоходу з багатошарових протипожежних сендвіч-панелей;

• захист стелі від впливу високої температури за допомогою гіпсокартонної перегородки;

• захист підлоги навколо каміна негорючим матеріалом: природним каменем, керамічною плиткою чи листовим залізом;

• ізоляція внутрішньої стінки каміна металевим чи алюмінієвим теплоізолятором.

Можливо, для багатьох це стане новиною, проте факт залишається фактом: камін як джерело обігріву дерев’яного будинку – абсолютно неефективний. Доведено, що лише 20% тепла від спалених дров залишається в середині приміщення, а решта виходить через димохід. Якщо бажаєте зробити свій камін значно продуктивнішим, встановіть у ньому вкладиш або касету, які допоможуть не лише зберегти до 80% тепла, а й значно зекономити дрова.

Загалом камін в дерев’яному будинку забезпечить атмосферу домашнього тепла та душевної гармонії й допоможе створити вишуканий, оригінальний і неповторний інтер’єр.

Поділитись:

Попередня стаття: Будівництво дерев'яного будинку: що потрібно знати замовнику

Наступна стаття: Будинок з оциліндрованого брусу - запитання та відповіді

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)