Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Інсоляція дерев’яного житлового будинку

 1. Інсоляція дерев’яного житлового будинку
 2. Як можна покращити інсоляцію в дерев’яному будинку
 3. Способи зниження інсоляції в будинку

1. Інсоляція дерев’яного житлового будинку

Сонячне світло – важлива складова для життєдіяльності будь-якої живої істоти. І його відсутність може призвести до виникнення різноманітних хвороб. Тому, важливо завчасно подбати про доступ природного освітлення ще на етапі проектування будинку та прив’язки до конкретної земельної ділянки. Адже, фактор освітлення має безпосередній вплив на здоров’я його власників. І з іншої сторони, з освітленням не можна перестаратися, так як його надлишок також може негативно вплинути на організм людини, як і його нестача.

Тому, розглянемо більш детально питання інсоляції заміського дерев’яного будинку зі зрубу.

F1

Параметри та фактори інсоляції житлових приміщень

Інсоляція житлових приміщень – це ступінь освітленості приміщення, яка визначається в розрахунку за одну добу. Інсоляція будинків являє собою точний розрахунок оптимального ступеня освітленості.

Важливими факторами, від яких залежить інсоляція житлового будинку є:

 • Географічне розміщення житла;
 • Кількість і розташування кімнат всередині оселі.

Санітарними нормами визначено, що час безперервної інсоляції в житловому будинку повинен становити 1,5-2,5 години вдень. Допускається скорочення інсоляції не більше як на 30 хвилин в одному приміщенні за умови, що інші житлові приміщення освітлюються згідно визначених стандартів. Разом з тим, не варто перебувати під дією прямих сонячних променів довше 3-х годин на день.

Перелічені параметри стосуються, в першу чергу, житлових приміщень. Це  спальні кімнати, вітальня, робочий кабінет, дитячі кімнати. Важливо, щоб у вашому будинку була  хоча б одна «сонячна»  житлова кімната.

Скорегувати тривалість інсоляції можна як на етапі проектування, так і на етапі облаштування прибудинкової території.

На занадто сонячній території можна насадити дерев чи передбачити будь-який інший конструктивний захист. При нестачі світла, усю територію перед вікнами навпаки потрібно звільнити та максимально розчистити.

2. Як можна покращити інсоляцію в дерев’яному будинку

Основними прийомами, які дозволять покращити інсоляцію в будинку є наступні:

 1. Збільшення площі скління в будинку. Чим більше вікон в дерев’яному будинку, тим світліше в приміщенні.
 2. Облаштування заскленої веранди або ж еркера. Таке архітектурне рішення значно покращить освітлюваність приміщень та додасть оригінальності вашому будинку.
 3. Оздоблення приміщення всередині будинку у світлій кольоровій гаммі. Світлі відтінки наповнюють кімнату сонцем та додають їй яскравості.
 4. Облаштування багаторівневої система освітлення. Рекомендуємо використовувати точкові світильники, а також бра. Облаштування таких приладів дозволить не вмикати основне світло досить довго, тим самим продовжуючи час природньої інсоляції вашого житла. Також можна передбачити додаткові джерала освітлення в робочій зоні, наприклад в кабінеті.
 5. Мінімальна кількість предметів та меблів в приміщенні, так як їх нагромадження часто перешкоджає потраплянню світла всередину.
 6. Максимальна кількість дзеркальних та глянцевих поверхонь.

F2

3. Способи зниження інсоляції в будинку

Гіперінсоляція, так як і недостаність освітлення, небезпечно позначається на самопочутті людини, адже  вона становить особливу форму сонячного удару і може викликати хвороливий стан в мешканців.

Тому, щоб позбутися зайвої інсоляції в приміщенні можна передбачити спеціальні прийоми.

Найбільш популярним способами зменшення інсоляції в будинку є:

 1. Жалюзі – є мабуть, одним із найпопулярніших та найпоширеніших засобів захисту приміщень від надмірної інсоляції.
 2. Штори – сучасні штори дозволяють врятуватися не лише від палючого сонця, а й регулювати інтенсивність освітлення. На сучасному ринку є варіанти із щільної тканини, які можуть повністю або ж частково перекривати світло. За своєю струкурою вони дещо схожі на жалюзі. Вони так само як і жалюзі дозволяють дозувати надходження сонячного світла, частково або повністю, закриваючи площу вікон.
 3. Тонування склопакетів значно знижує світлопроникність і це рішення є чудовим в літню спеку. Сучасні плівки для тонування скла можуть бути абсолютно прозорі без гнітючого ефекту. Разом з тим, ціна на них є вищою.
 4. Навіси або ж козирки, які закривають світло над вікнами з матерії на металевому, дерев’яному або ж ПВХ каркасі. У такому навісі можна змінювати матерію  на власний розсуд, таким чином продовжуючи термін його експлуатації.

В процесі проектування дерев’яного заміського будинку дуже важливо уважно віднестися до прорахунку інсоляції в житлових приміщеннях. Ця частина проекту обов’язково повинна бути виконана досвідченим інженером-конструктором.

 

Цікавитесь інсоляцією в дерев’яному будинку зі зрубу?

Ми усе Вам детально розповімо

Безкоштовна консультація

Поділитись:

Попередня стаття: Який будинок кращий: кам'яний або ж дерев'яний?

Наступна стаття: Вибір деревини для опорядження парної кімнати

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)