Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Грамотна підготовка до початку будівництва дерев’яного будинку зі зрубу

 1. Грамотна підготовка до початку будівництва дерев’яного будинку зі зрубу
 2. Умови, які потрібно забезпечити замовнику на будівельному майданчику

1. Грамотна підготовка до початку будівництва дерев’яного будинку зі зрубу

Побудувати власний заміський будинок – це завдання не з простих. Багатьох зупиняє те, що вони не знають з чого розпочати спорудження житла. Адже, цей складний процес супроводжує різноманітність будівельних робіт, значні витрати, ризики зробити помилку і її можливі наслідки.

Тому, метою нашої статті є надання детальної інформації про те як крок за кроком виконати підготовчі роботи до початку будівництва зрубу. Адже, саме від проведених підготовчих робіт буде залежати комфортність вашого майбутнього проживання в будинку.

Отже, з чого почати будівництво приватного будинку, щоб дотриматися всіх норм і правил?

Foto1

Етапи підготовчих робіт до початку будівництва зрубу

Купівля земельної ділянки. До початку будівництва необхідно придбати земельну ділянку відповідного цільового призначення.

Відмітимо важливі моменти, на які варто звертати увагу при виборі ділянки:

 • Місцезнаходження. Більш затребуваними є ділянки, що знаходяться в межах міста або ж на відстані 10 -15 км від нього.
 • Розміри. Впливають на масштабність майбутнього будівництва. В будівництві дотримуються пропорції 1:10. Для будинку площею 200 м2 потрібно ділянку площею 20 соток. Ніхто не закликає домагатися точної відповідності цієї пропорції, але якщо вона буде порушена фатально, ліквідність вашої майбутньої нерухомості різко впаде.
 • Наявність інфраструктури. Особливо це важливо, якщо планується спорудження оселі для сім’ї з дітьми. Важливо, щоб по близькості була школа, садочок, лікарня і т.д.
 • Стан екології в місцевості. Може виявитися, що проживання в певній місцевості загрожує негативними наслідками, наприклад, через близькість шкідливого виробництва тощо.
 • Ринкова вартість ділянки. Її визначають усі перераховані попередньо параметри в сукупності.

Foto3

Звичайно, що кожен з нас бажає заощадити на будівництві. Проте, варто врахувати, що якщо ви берете більш дешеву ділянку з нерівностями, без зручного під’їзду та  комунікацій, то в майбутньому вам доведеться витрати значні кошти, щоб це виправити.

Вибір того чи іншого типу опалення, залежить від розташованих поруч комунікацій. Якщо заздалегідь визначитися із типом опалення, буде зрозуміло чи потрібні будуть доопрацювання до проектного рішення. Теж саме стосується і водопостачання. Якщо водопровід відсутній, то потрібно буде вирішувати цю проблему за допомого свердловини або ж колодязя.

Дотримання відстані між будівлями. Про цей важливий фактор часто забувають, поки не трапиться критична ситуація. Не потрібно забувати, про те, що відстань між будинками повинна бути не менше 6 метрів. Тому, варто дотримуватися усіх вимог пожежної безпеки.

Проведення геологічних та геодезичних досліджень. Саме геологічні дослідження дають оцінку властивостям грунту, а це в свою чергу дає можливість обрати відповідний тип фундаменту, який оптимально підійде для тої чи іншої місцевості.

Встановлення огорожі. Варто подбати, щоб ваша ділянка була відгороджена і спорудити хоча б тимчасовий паркан. Це ускладнить проникнення чужих осіб на територію та мінімізує ризик крадіжок.

Бюджет. Плануючи бюджет будівництва, варто розрахувати на що вистачить коштів: чи можна реалізувати будівництво двоповерхового будинку, мансардного чи одноповерхового , який тип покрівлі можнаобрати– просту чи багатоскатну, якої площі житло можна звести.

Підготовка проекту. Саме на цьому підготовчому етапі необхідно визначитися щодо власних побажань по розміру, плануванні та архітектурі майбутнього будинку. Не забувайте, що чим більший будинок, тим вища буде вартість його будівництва, а також експлуатації в майбутньому. Визначившись із цим критерієм та знаючи розміри земельної ділянки, можна приступати до вибору типового або ж розробки індивідуального проекту.

Планування ландшафтного дизайну. Після того як ви обрали проект будинку, саме час подумати про можливі додаткові споруди, які б ви хотіли передбачити у себе на ділянці. Це може бути гараж, альтанка, лазня тощо.

Підготовка фундаменту. Відповідного до обраного замовником проекту, наші спеціалісти надають горизонтальні креслення під фундамент, згідно яких і готується конструкція.

Підготовка дозвільної документації. Якщо у вас вже готовий проект, то можна приступати до оформлення дозвільної документації. Так як цей процес також потребує певного часу, то краще не затягувати його.

Будівельна компанія – підрядник. На сучасному будівельному ринку існує безліч будівельних компаній. Тому, підходити до її вибору необхідно з особливою ретельністю. Обирати підрядника варто не лише, виходячи з існуючих цін на будівництво, а й враховуючи досвід та репутацію компанії. Фото раніше реалізованих проектів говорять самі за себе.

Foto4

2. Умови, які потрібно забезпечити замовнику на будівельному майданчику

 1. Можливість під’їзду вантажного великогабаритного транспорту (фури) з будівельними матеріалами;
 2. Наявність майданчика для складування оциліндрованого брусу, розміщення чашкозарізного станка та іншого обладнання;
 3. Доступ до джерел електроенергії та водопостачання для забезпечення потреб будівництва й побутових потреб працівників;
 4. Можливість підключитись до трьохфазної лінії електропередач, на період монтажу коробки будинку ( 1-2 місяці, залежно від розмірів та складності будівлі);
 5. Наявність тимчасового (чи постійного) санітарного вузла;
 6. Повністю завершені роботи з влаштування фундаментів.

Підготовка до спорудження майбутнього будинку – процес важливий та відповідальний, що не терпить поспіху. Помилки в планування будівельних робіт обходяться досить дорого. Тому, краще одразу підготуватися до майбутнього будівництва.

Цікавитесь підготовчими роботами до початку будівництва зрубу?

Ми усе Вам детально розповімо

Безкоштовна консультація

Поділитись:

Попередня стаття: Як прив'язати проект будинку до земельної ділянки?

Наступна стаття: Плоский дах в дерев'яному будинку: переваги та недоліки покрівлі

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)