Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Герметизація швів будинку зі зрубу

В процесі зведення будинку з брусу, варто пам’ятати, що дерево – це «живий матеріал», що характерезується зміною геометрії в результаті втрати вологості. Тому, між дерев’яними колодами завжди присутні щілини, які можуть не лише зіпсувати естетичний вигляд житла, але й призвести до суттєвих тепловтрат.

Щоб уникнути цього явища, використовується технологія герметизації швів, що здійснюється за допомогою спеціальних синтетичних засобів – герметиків. Герметизація є обов’язковим етапом будівництва житла зі зрубу.

Герметики мають ряд переваг, а саме:

 1. Вони дозволять утеплити Вашу оселю та забезпечать її енергозберігаючі властивості. Це в свою чергу дозволить скоротити Ваші витрати на опалення. Будинок без герметизації втрачає до 40% тепла через шви і зазори між брусом.
 2. Герметики підбираються під колір стін або для контрасту з ними. Їх випускають в широкій кольоровій гамі. Тому Ви зможете обрати той, що найбільше Вам довподоби.
 3. Швидкість та зручність їх використання. Продаються в спеціальних ємкостях, для яких призначений пістолет, щоб рівномірно наносити його в будь – яких місцях, навіть важкодоступних. Швидко висихають, що значно спрощує процес монтажу.
 4. Нададуть Вашій оселі естетично привабливого вигляду. Вдало виконана герметизація підкреслить природню красу дерев’яного зрубу.
 5. Екологічність – не містять токсичних компонентів, можна використовувати як для внутрішнього, так і зовнішнього утеплення.
 6. Еластичність – при усадці шов буде рухатися разом з колодою завдяки акриловому покриттю. Витримує до 300% на розтяг.
 7. Морозостійкість – витримують багато сезонів замерзання та розмерзання.

Зовнішня і внутрішня герметизація

Герметизацію швів можна умовно поділити на зовнішню та внутрішню.

Зовнішня герметизація захищає шви будинку від продувань, попадання вологи, комах, шкідливих мікроорганізмів. Запобігає замоканню утеплювачів.

Внутрішня герметизація доповнює зовнішню. Служить додатковим захистом від продувань та вологи, запобігає  враженню утеплювача грибком та пліснявою. Креативні дизайнерські проекти часто включають в себе застосування акрилових герметиків, які виконують декоративну функцію. На ринку продукція провідних брендів представлена доволі широким спектром кольорів. Ви завжди можете підібрати відтінок на Ваш смак.

Особливості технології герметизації

Розглянемо два варіанти.

Перший варіант: коли герметик підбирається в тон до кольору фасаду.

F2

 1. Необхідно пошліфувати поверхню стін за допомогою шліфувальної машинки. Очистити поверхню від пилу та бруду. Ідеальний варіант – з використанням промислового пиловсмоктувача.
 2. За потреби додатково проконопатити міжбрусові щілини синтепоном або іншим утеплювачем.
 3. Нанести герметик.

Для нанесення герметику використовується пістолет, носик якого направляється в шов і рухається з постійною швидкістю. Герметик рівномірно розприділяється з однаковою товщиною шару. Шпателем формується та розгладжується сам шов. Поки герметик не застиг можна підправити всі нерівності та неточності.

Цей процес не варто проводити в холодну та вологу погоду. Холод сприяє швидшому застиганню герметика, що перешкоджає ефективній обробці швів брусу.

Другий варіант: колір герметику контрастує з фасадом.

F1

 1. Шліфуємо стіни.
 2. Наносимо лакофарбове покриття.
 3. Наносимо герметик. Для того, щоб робота була виконана максимально акуратно використовуємо малярський скотч.

Герметики на основі акрилу легко розчиняються у воді, тому легко відмиваються. Після завершення процесу, видаляються всі залишки та знімається малярський скотч.

Герметики володіють високою стійкістю до ультрафіолетового випромінювання. Зберігають свою еластичність при низьких температурах.

При роботі з ними необхідно дотримуватися правил безпеки, уникати тривалого контакту з шкірою та попадання в очі. Варто використовувати захисний спецодяг.

Наші спеціалісти використовують продукцію якісних перевірених брендів.

Здійснення герметизації швів дерев’яного будинку створить сприятливий мікроклімат всередині приміщення, підвищить теплоефективність, покращить естетичний вигляд вашої оселі та забезпечить довговічність дерев’яного будинку.

Цікавитесь герметизацією швів у дерев’яному будинку?

Ми усе Вам детально розповімо

Безкоштовна консультація

Поділитись:

Попередня стаття: Шліфування стін зрубу

Наступна стаття: Відбілювання брусу

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)