UARU
(097) 934 34 02
Пиломатеріали
(067) 21 000 55
Будівництво
банер

Електричне опалення дерев’яного будинку

2016-03-15

Електричне опалення дерев’яного будинку останнім часом стає все більш затребуваним в нашій країні. Такий стан речей пов’язаний з появою нових технологій, більшою доступністю електроенергії.  Значну роль відіграє і відсутність підведених газових комунікацій в місцях, віддалених від енергетичних центрів. При цьому приватне будівництво постійно набирає темп, і як правило, саме в тих місцях, де газопостачання поки що відсутнє. Існує кілька видів електричних теплогенеруючих агрегатів.

Електрокотельні

Велику популярність отримали електричні котли. Вони коштують трохи дешевше газових установок і не потребують оформлення дозвільної документації (правда, це відноситься не до всіх моделей).

Електричне опалення заміського будинку

Такі котли можуть встановлюватися на підлозі або кріпитися на стіну, для них не потрібно обладнання димоходу і спеціального відокремленого приміщення. Вони досить компактні, обладнані електронними системами керування, так що складнощі в експлуатації не представляють.

Електричне опалення дерев’яного будинку, в тому числі за допомогою котлів, абсолютно безпечно зважаючи на відсутність відкритого полум’я. Крім того, при такому способі обігріву не відбувається ніякого забруднення навколишнього середовища. Ще один плюс – практично повна відсутність шумів, лише зрідка можуть бути чутні клацання відключення і включення системи. Як і у всього іншого, є й недоліки – це значна витрата електрики, до того ж у нас в країні електропостачання взагалі іноді має властивість відключатися і перериватися. Треба зауважити, що і коефіцієнт корисної дії електрокотлів не так вже й високий.

Інфрачервоні системи

На сьогоднішній день – мабуть, самі перспективні пристрої, які виробляють електричне опалення дерев’яного будинку. Інфрачервоний обігрів приміщень здійснюється за допомогою спеціальних плівкових електричних нагрівачів.

Тепла підлога

Вони мають ряд переваг. Для монтажу такої системи опалення не потрібно ніяких проектів і дозволів. Нагріваючі елементи дуже прості в установці і практично не займають місця – їх можна змонтувати під підлогою або на стелі.

Інфрачервоні системи більш ефективні й економічні на відміну від традиційних котлів, так як витрачають набагато менше енергії. Їх можна використовувати як основне, так  і додаткове джерело опалення. Великим плюсом є те, що інфрачервоне опалення не висушує повітря, обігрів відбувається рівномірно, в зимовий час за рахунок таких систем поповнюється нестача сонячного освітлення. Крім того, інфрачервоний обігрів є засобом профілактики простудних і респіраторних захворювань.

Конвекційне електричне опалення дерев’яного будинку

Конвектори, як і вище перелічені системи опалення користуються заслуженою популярністю, оскільки надзвичайно прості в монтажі, ними легко користуватися, вони не потребують  додаткового догляду, мають високу здатність до теплопередачі і, що саме головне,  конвектори недорогі. Прогрів приміщення конвектором відбувається досить швидко (до речі, вони мають автоматичне регулювання).

Опалення заміського будинку

При використанні конвекційної системи повітря гріється за рахунок природного переміщення повітряних мас – холодні потоки проходять, нагріваючись, через конвектор, потім, згідно із законами фізики, піднімаються вгору. Там вони знову охолоджуються, опускаються вниз і знову потрапляють в конвектор.

Основним недоліком конвекторів є проблематичність їх застосування в дуже великих приміщеннях. Крім цього, конвектори досить сильно сушать повітря.

Електричне опалення заміського будинку можна здійснювати, комбінуючи різні системи. Наприклад, для спальних приміщень і дитячих кімнат найкраще підходять інфрачервоні нагрівачі, встановлені під стелею. Для великих кімнат типу віталень вони теж цілком прийнятні, особливо в поєднанні з конвекторами. Конвекцією також добре гріти коридори і передпокої, а також санвузли (з використанням вологозахисних моделей).

Автор: Компанія «ДеревоДім»


Попередня стаття: Обігрів дерев'яних будинків

Наступна стаття: Шліфування стін зрубу

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)