Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Довговічність дерев’яних будинків зі зрубу

 1. Довговічність дерев’яних будинків зі зрубу
 2. Умови, що збільшують термін служби зрубів

1. Довговічність дерев’яних будинків зі зрубу

Одним з найперших запитань, яке зазвичай,  задають наші замовники є питання довговічності дерев’яного будинку зі зрубу.

Наскільки міцними та надійними можуть бути дерев’яні будинки? Це питання більш детально ми дослідимо сьогодні в нашій статті.

Кожна людина, яка планує зводити будинок або вже є його власником, замислюється про те, скільки прослужить будова.

І правда, як показує багатовікова історія дерев’яного будівництва, зруби дійсно можуть простояти сотні років. По всьому світу збереглися старовинні дерев’яні будинки. Термін служби будинку з бруса може коливатися в межах 100 років та більше.

Фактори, що впливають на довговічність дерев’яних зрубів

Основними факторами, що впливають на довговічність дерев’яного будинку зі зрубу є наступні:

 1. Фундамент. Фундамент – це основа будь-якого будинку. Від якості його виконання залежить надійність, безпека, а головне, довговічність споруди. Перед закладанням фундаменту, виконується широкий комплекс геологічних досліджень майбутнього місця розташування будинку. Адже будівництво на невідповідній земельній ділянці може привести до негативних наслідків.  Тому фундамент облаштовується тільки після визначення типу грунту, особливостей руху  підземних вод, а також ваги споруди. Перевагою, якою володіють всі дерев’яні будинки, є їх відносно легка вага. А це в свою чергу дозволяє значно економити кошти на спорудженні фундаменту.
 2. Будівельний матеріал та порода деревини. У дерев’яному будівництві використовується оциліндрований, клеєний, профільований, дикий брус. У кожного матеріалу є свої особливості використання, переваги та недоліки. Ми будуємо будинки з оциліндрованого суцільного брусу природної сушки. Матеріал для виготовлення брусу – сосна. ЇЇ деревина володіє  найкращими фізикотехнічними характеристиками. Найбільш суттєвими перевагами сосни як будівельного матеріалу є:Густина. Деревина сосни має досить високий рівень густини в порівнянні з іншими хвойними породами дерева. Середня її густина становить становить 520кг/м3 при 12% вологості.Щільність. Деревина сосни найщільніша. За рахунок цього, стіни значно менше втягують вологу, менше підвладні процесам загнивання, враження грибками та комахами.Мінімальна кількість «випадаючих сучків». При тому, переважна більша їх кількість це «живі сучки», тобто такі, що не висихають та не випадаюь з брусу.Міцність. Сосна характеризується високими показниками міцності та ударної в’язкості.Стійкість до тріщиноутворення. . Деревина сосни значно менше піддається утвореню тріщин за рахунок високої щільності та високому вмісту смол.Естетична привабливість. Деревина сосни характеризується ефектними, чітко вираженими текстурними малюнками.

  Компанія “Дереводім” володіє повним циклом виробництва, що дозволяє нам гарантувати максимальну якість наших матеріалів.

 3. Якість лакофарбових матеріалів.  Усі лакофарбові покритті, що використовуються для дерев’яних будинків повинні бути такими, що не створюють повітронепроникний шар.  Це повинна бути водопроникна речовина, що здатна просочуватися глибоко в шари дерева. Таким чином, дерев’яні будинки зможуть «дихати» та природним чином регулювати вологу. Багато із сучасних лакофарбових покриттів містять в своєму складі, в тому числі і «антисептик», який є додатковим захистом для будівлі.
 4. Професіоналізм спеціалістів та сучасна технологія виробництва.  Будівельна фірма, до якої Ви звернулися, щоб побудувати власний дерев’яний будинок має бути добре оснащена у виробничому плані відповідно до новітніх технологій будівництва. Окрім того, особливу увагу варто звертати на багатий виробничий досвід та професіоналізм обраної фірми. Також важливо звертати вагу на якість будинків, які раніше були споруджені спеціалістами компанії.
 5. Особливостей експлуатації дерев’яного будинку зі зрубу. При дотриманні усіх умов грамотного дерев’яного будівництва, Ви зможете побудувати житло, що прослужить вам сотні років. Забезпечивши належний догляд в процесі його експлуатації, Ви зможете ще більше продовжити життя дерев’яного будинку. Варто щорічно оглядати стіни зовнішнього фасаду зрубу.  Здійснюючи профілактичні  роботи, Ви зможете своєчасно виявити і поновити пошкоджені місця. Регулярно потрібно проводити обробку дерева антисептиками та при необхідності поновлювати лакофарбове покриття. Періодичність оновлення визначається виходячи із гарантійних термінів служби лакофарбового покриття, що надає виробник та візуального огляду стану стін.

2. Умови, що збільшують термін служби зрубів

На практиці, щоб збільшити термін служби дерев’яного будинку зі зрубу, необхідно дотримуватися наступних умови:

 1. Підбір високоякісного матеріалу для будівництва об’єкта;
 2. Антисептування матеріалу;
 3. Конструктивний захист будинку від ультрафіолетового випромінювання та вологи;
 4. Правильний підбір та вчасне поновлення лакофарбового покриття;
 5. Постійний і належний догляд за житлом і своєчасне проведення ремонтних робіт.

Як показує досвід, будинок зі зрубу це не тільки екологічно і красиво, але і дуже практично. Довговічність – це характерна ознака дерев’яних будинків зі зрубу. При

дотриманні основних  заходів по догляду, термін служби зрубу складе в середньому від 80 до 100 років.

Головне – якість матеріалу, професійна будівельна бригада і правильний догляд господаря.

Цікавитесь терміном служби дерев’яних будинків?

Ми усе Вам детально розповімо

Безкоштовна консультація

Поділитись:

Попередня стаття: Освітлення внутрішніх приміщень в дерев’яному будинку

Наступна стаття: Дерев'яна лазня зі зрубу: переваги,внутрішнє планування та інтер'єр

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)