Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Дерев’яна лазня зі зрубу: переваги,внутрішнє планування та інтер’єр

 1. Деревянная баня из сруба

1. Деревянная баня из сруба

Останні кілька років зростає модна тенденція, серед людей, що мають приватні заміські будинки, на будівництво власних лазень. І це зовсім не дивно.

Адже, дерев’яні лазні зі зрубу є найбільш затишними, комфортними та екологічно безпечними будівлями для здоров’я людини.

Саме лазні зі зрубу мають безліч переваг в порівнянні з аналогами, зведеними з інших матеріалів.

F1

Переваги дерев’яної лазні зі зрубу

Основними перевагами дерев’яної лазні зі зрубу є:

 1. Перше, що відзначають поціновувачі лазні, – це особливий мікроклімат всередині. Він досягається за рахунок того, що дерево добре пропускає повітря, тобто має природну вентиляцію, крім того, в деяких породах багато ароматичних речовин. Все це разом створює комфортні умови для перебування, особливо для людей із захворюваннями дихальних шляхів.
 2. Ще один плюс: дерево має низьку теплопровідність і відповідно довго тримає тепло всередині приміщення.
 3. Зручність і швидкість зведення. Для будівництва «каркасу» лазні з бруса потрібно близько місяця часу, все залежить від складності проекту.
 4. Легкість конструкції. Завдяки невеликій вазі матеріалу, немає необхідності в спорудженні масивного фундаменту.
 5. Доступна ціна. По відношенню до інших будівельних матеріалів, лазня зі зрубу має більш доступну ціну.
 6. Естетичний і мальовничий зовнішній вигляд.

Внутрішнє планування дерев’яної лазні та інтер’єр

В процесі спорудження дерев’яної лазні зі зрубу важливе значення має не лише зведення приміщення, але і його внутрішнє оформлення. Тому, розглянемо основні правила та найпопулярніші варіанти оформлення внутрішнього інтер’єру дерев’яної бані.

Головними складовими елементами справжньої дерев’яної лазні зі зрубу є:

F3

 1. Парна кімната – по суті, це саме «серце» всієї будівлі, де можна попаритися та відпочити. Тому, до її оформлення ставляться з особливою ретельністю, підбираючи всі необхідні предмети інтер’єру. Для опорядження парної кімнати використовується виключно натуральне дерево. Найкраще, якщо це буде липа, осика або ж вільха. Інтер’єр парної вимагає спеціального оснащення – це полки і лежаки, які розташовані на різних рівнях по висоті. Чим вище полки, тим вища температура. У кожного поціновувача лазні повинна бути можливість вибрати для себе відповідний температурний режим.  Для освітлення парної можна використовувати точкові стельові світильники з відповідним класом вологозахисту – вони дадуть м’яке, розсіяне світло. В обробці парної ніколи не використовується деревина хвойних порід, так як при нагріванні вона виділяє смолу. Заборонено використання ДСП, ДВП та інших матеріалів з штучними компонентами в складі, так як при нагріванні вони можуть виділяти токсичні випари.
 2. Відпочинкова кімната – призначена для релаксу та спілкування після оздоровчих банних процедур. Може бути розташована як перед входом або ж після виходу з парної. До оформлення даної кімнати не висуваються  чіткі вимоги. Разом з тим, не варто відразу ж обставляти її та нагромаджувати великою кількістю декоративних елементів. Що ж стосується стилістичного оформлення, то воно може бути абсолютно різним. Популярними стилями опорядження відпочинкової кімнати в лазні зі зрубу є: скандинавський стиль,  стиль шале, хай-тек.
 3. Передбанник – місце, де безпосередньо можна зняти одяг та підготуватися до оздоровчих процедур. У передбаннику можна повісити дрібні характерні атрибути, типу віників, кованих виробів тощо. Для створення виняткової атмосфери приміщенню не варто забувати про додавання в інтер’єр зв’язок з пахучих трав.
 4. Мийна кімната або ж душова – приміщення для проведення процедур особистої гігієни.
 5. У сучасних лазнях зі зрубу можуть бути передбачені також додаткові кімнати для відпочинку, наприклад, більярдна, басейн, спортивний зал та ще багато додаткових приміщень.

F2

При оформленні дерев’яної лазні зі зрубу, дизайн необхідно ретельно продумати, враховуючи особливості та нюанси кожної кімнати. При цьому слід подбати, щоб стиль всіх приміщень гармоніював між собою. Тільки в такому випадку обстановка вийде стильною, унікальною, естетично привабливою і дуже затишною.

Цікавитесь дерев’яною лазнею зі зрубу: перевагами, внутрішнім планування та інтер’єром?

Ми усе Вам детально розповімо

Безкоштовна консультація

Поділитись:

Попередня стаття: Довговічність дерев'яних будинків зі зрубу

Наступна стаття: Цокольний поверх в дерев'яному будинку зі зрубу: особливості та переваги

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)