Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Дахи дерев’яних будинків

 1. Вступ
 2. Види дахів
 3. Основні вузли конструкції
 4. Особливості монтажу
 5. Популярні покрівельні матеріали
 6. Висновок

Вступ

Попри чисельні відмінності, дерев’яні будинки, мають дещо спільне з іншими варіантами житла – кроквяну систему, яка монтується з деревини. Кроква з лісоматеріалу чудово підходить для різних видів даху та створення різноманітних форм. Проте, монтаж конструкції даху для дерев’яного будинку все ж має певні відмінності, які потрібно враховувати для того, аби будова була міцною та надійною.

417351577d7b3a370ad8.48604260

Види дахів

Приступаючи до вибору форми даху, потрібно враховувати не лише його естетичну складову, а й ряд інших факторів:

 • На вибір форми даху дерев’яного будинку чималий вплив здійснюють природні фактори. Зокрема, брати до уваги слід кількість опадів  притаманну місцевості, де здійснюється будівництво. Для      місцевості з рясними опадами перевагу   віддають конструкціям з більшим кутом нахилу, якщо опади мінімальні,  то можна обрати й нижчі варіанти.
 • При підборі форми даху слід точно знати, який покрівельний матеріал буде використовуватися, адже для кожного матеріалу передбачено свій кут нахилу  при монтажі

Всі види дахів можна розділити на дві групи:

 • Плоскі;
 • Скатні;

Для дерев’яних будинків найчастіше обирають дахи скатного типу. Поширеними варіантами залишаються такі конструкції:

 • Односхила     – нахил лише з одного боку. Найчастіше такий варіант обирають у випадках, коли водопровід та скидання снігу на територію сусідів або пішохідну частину заборонено;
 • Двосхилий – являє собою дві похилі площини.  Найбільш традиційний та поширений варіант даху. Крім того, найчастіше така конструкція, порівняно бюджетніша ніж інші варіанти. Поширеним є оформлення мансардного поверху під таким дахом. Це значно економить простір та дає змогу облаштувати повноцінну додаткову кімнату;
 • Шатровий – чотири скати у формі рівнобедрених трикутників, які сходяться в одній точці.В порівнянні з попереднім варіантом, дах шатрового типу значно дорожчий, при будівництві утворюється  велика кількість відходів покрівельного   матеріалу. Значну увагу потрібно приділяти симетрії конструкції;
 • Вальмовий – складається з чотирьох скатів. Являється складною конструкцією, яка формується з двох скатів у формі трапеції та двох у формі трикутника.Крім перелічених варіантів дахові конструкції бувають й інших видів, наприклад: напіввальмовий чотирьохскатний або ж напіввальмовий двоскатний і.д.

Основні вузли конструкції

Вся конструкція даху складається з чисельних елементів, обов’язковими з яких є:

 • Риштування;
 • Утеплювач;
 • Шар гідро- і пароізоляції;
 • Мауерлат (підстава для з’єднання стін і системи крокв);
 • Покрівельний матеріал;
 • Система водостоків.

Особливості монтажу

Будинки з дерева будують не одну сотню років, тому, всі особливості цього матеріалу давно вивчені, а технології роботи з ним вдосконалені. Однак, приступаючи до монтажу дерев’яної конструкції даху для такого будинку, слід враховувати деякі його особливості.

Чільну увагу приділяють вибору матеріалу для конструкції. Рекомендовано використовувати лісоматеріали хвойних порід, з вологістю не більше 20%. Перед монтажем вся деревина має бути оброблена антисептиками для запобігання загниванню каркасу та антипіренами для захисту від дій високих температур.

Потрібно пам’ятати, що дах – конструкція, що піддається постійному навантаженню. Тому, для того, аби він був змонтований за усіма правилами та стандартами, робота повинна здійснюватися за спеціальним проектом, заснованим на інженерних розрахунках.

Довірити зведення дерев’яної конструкції даху краще спеціально підготовленим фахівцям, які вже мали досвід роботи з деревиною.

Популярні покрівельні матеріали

Сучасний ринок будівельних матеріалів пропонує різноманітні варіанти покрівельних матеріалів, які ідеально підходять для дерев’яних будинків.

Доволі поширеним варіантом покрівельного матеріалу є використання профнастилу. Свою популярність у колах будівельників та власників будинків він здобув завдяки своїй багатофункціональності.

profnastil-ps-8_2

Профільований настил – сталеві холодно гнуті листові профілі трапецієподібної форми з гофри. Матеріал з якого виготовляють профнастил – оцинкована сталь. Виробники пропонують профільовані листи різних кольорів. Часто їх використовують в промисловому будівництві або для покриття дахів простої форми та невеликих будиночків.

Ще одним з варіантів покрівельного матеріалу для дерев’яних будинків є фальцева покрівля. Дахове покриття, виготовлене з металу. Елементи такої покрівлі з’єднуються за допомогою герметичних швів, які формуються спеціальним інструментом. Часто такий покрівельний матеріал використовують для даху складної форми.

samozashhelkivayushhayasya-faltsevaya-krovlya

Компанія «ДеревоДім» найчастіше використовує металочерепицю або ж бітумну. Металочерепиця – найбільш популярний вид покрівельного матеріалу для будинків з дерева. Матеріал наділений відмінними характеристиками екологічності, зносостійкості, міцності, довговічності. До того ж металочерепиця вирізняється своїм привабливим естетичним виглядом, який гармонійно підкреслить красу дерев’яного будинку.

unnamed

Поширеним також варіантом є бітумна черепиця. В склад цього матеріалу входить скловолокно, бітум і мінеральна крихта, яка формує структура і колір покриття. Часто її використовують для дахів складної форми, ідеально підходить в якості покрівельного покриття для дерев’яного будинку з нахилом 12 градусів.

acb2e65f286e__large

Висновок

Різні види покрівель мають свої особливості та переваги. Під час підбору слід враховувати загальне планування будинку. При правильному монтажі та вдалому виборі покрівельного матеріалу Ваш будинок перетвориться на справжню фортецю, яка захисти від вітрів, дощів та всіх негод.

Цікавитесь будівництвом дерев’яних будинків?

Ми усе Вам детально розповімо

Безкоштовна консультація

Поділитись:

Попередня стаття: Правильне зонування вітальні в дерев’яному домі

Наступна стаття: Ванна кімната в дерев'яному будинку: особливості облаштування

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)