Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Будинок зі зрубу чи каркасно-щитовий будинок: що обрати?

  1. Будинок зі зрубу чи каркасно-щитовий будинок: що обрати?
  2. Порівняльна характеристика каркасно-щитових будинків та зрубів
  3. Висновки

1. Будинок зі зрубу чи каркасно-щитовий будинок: що обрати?

Щодня будівельні технології прогресують і все частіше використовують нові альтернативні матеріали для спорудження будинків. Проте класика завжди залишається актуальною та «в моді».

Дерев’яні будинки більш екологічні, легші, а тому здійснюють менший тиск на фундамент, та й будуються значно швидше. На сучасному ринку існує кілька типів дерев’яних будинків, одними із яких є каркасно-щитові.

Тому, розглянемо більш детально питання: що краще обрати каркасний будинок чи будинок з бруса, та які переваги і недоліки мають ці конструкції. Вибираючи один з цих варіантів, слід враховувати безліч нюансів, що стосуються і кліматичних умов регіону проживання, і технології будівництва будинку, і порівняльної вартості проектів.

Каркасні будинки є одним із альтернативних варіантів будинкам зі зрубу. Каркасне домобудівництво -широко популярне в країнах Скандинавії, Фінляндії, Німеччини та США.

unnamed

2. Порівняльна характеристика каркасно-щитових будинків та зрубів

Екологічність.

Каркасно-щитові будинки лише умовно можна назвати дерев’яними. Самі панелі – є вторинним продуктом  і не володіють характеристиками натуральної деревини. Між панелями монтується утеплювач, а також гідро – та пароізоляційні мембрани – тому стіни каркасно-щитового будинку не дихають і не здатні забезпечити той неповторний мікроклімат в помешканні, що характерний для будинків з натуральної деревини.

Для порівняння, в процесі виготовлення суцільного брусу деревина зберігає усі свої природні властивості. Перебування в дерев’яному будинку покращує сон, настрій, додає сил, нормалізує тиск і функцію легень, знімає стреси, підвищує працездатність.

Шумоізоляція

В більшості каркасно-щитових будинків дуже низький рівень звукоізоляції. Перебуваючи на другому поверсі, ви будете чути розмову або працюючий телевізор на першому, не докладаючи ніяких зусиль. Справа в тому, що перейнявши закордонну технологію, виробники не перейняли закордонної педантичності – неправильне розташування вентиляційних каналів, монтаж перегородок з порушенням технологій, економія на шумоізоляційних матеріалах дуже часто – створюють замовнику справжнє шумове пекло. Що ж стосується будинків зі зрубу, то брус досить гарно поглинає шум.

Стійкість до накопичення вологості

Панелям, особливо погано обробленим, властиво вбирати і утримувати вологу. При поганій вентиляції і обробці в каркасно-щитових конструкціях, з’являється грибок, який швидко розповсюджується, а це пряма загроза здоров’ю.

Завдяки використанню сучасних екологічно безпечних розчинів, зруб не піддається ні горінню, ні гниттю, ні впливу ультрафіолетового випромінювання, зберігаючи свій первозданний вигляд.

Ризик займання

В каркасних будинках ризик загоряння значно вищий, у порівнянні зі зрубами. В основному,  через порушення будівельних норм: неправильну ізоляцію конструктивних елементів даху, димоходів. Усі панелі просочені горючими засобами і клеями. Наявність пустотілих перестінків створює ризик додаткової тяги, що створює додаткові умови для інтенсивного розповсюдження полум’я, в разі його виникнення.

Що ж стосується можливих ризиків загоряння дерев’яного будинку зі зрубу, виникнення побутової пожежі не перевищує аналогічного ризику для будинку виконаного з інших будівельних матеріалів.

 Гігієнічні властивості

Брус – унікальний будівельний матеріал, що володіє здатністю «дихати». Волокна, спрямовані уздовж стовбура мають трубчасту форму, що забезпечує будинку не тільки постійну циркуляцію повітря, а й збереження тепла.

Природні властивості брусу дозволяють в суху погоду віддавати накопичену вологу, а в сиру, навпаки, вбирати в себе її надлишки в житловому приміщенні. Завдяки цьому, стіни дерев’яного будинку здатні цілорічно підтримувати  вологість повітря в оптимальних для людини межах – 45-57%. В такому домі Ви завжди будете дихати чистим, насиченим киснем повітрям

Каркасні будинки не «дихають», в них поганий повітрообмін. Взимку в таких будинках холодно, а влітку спекотно.

Стійкість до вібрацій

Каркасні будинки дуже чутливі до вібрації – робота пральної машини може привести в рух весь будинок. Постійні вібрації призводять до втрати жорсткості всією конструкцією.

Що ж стосується дерев’яних будинків зі зрубу, то вважається, що вони є одними із найміцніших конструкцій і здатні витримувати, навіть землетруси.

Якість виконання.

Низька якість – основний недолік каркасно-щитових будинків – загальна якість наданих на ринку матеріалів, неправильне зберігання, відсутність необхідних навичок і досвіду у будівельників породжують неякісний продукт – неякісний, малопридатний для житла будинок.

Відсутність умов для поселення гризунів

Гризуни з легкістю проникають в утеплювач між панелями, влаштовуючись там на зиму. Особливо це актуально в тих випадках, коли утеплювачем служить пінопласт. Вже протягом першої зими замовник отримає безліч непроханих сусідів.

Отже, проаналізувавши вищенаведені фактори, можна дійти до наступного висновку: дерев’яний заміський будинок зі зрубу – екологічний, довговічний, гарно зберігає тепло, а влітку не перегрівається.

Каркасний дім – варіант дешевший та швидкий у будівництві. Разом з тим, для зведення такого дому варто використовувати надійні і якісні матеріали, та організовувати в ньому хорошу вентиляцію.

А якщо порахувати загальну вартість, яку потрібно буде витратити на примусове вентилювання та якісні матеріали утеплення, то ціна не здається вже такою низькою.

3. Висновки

Після порівняльного аналізу цих двох типів житлових конструкцій, можна підсумувати, що обидві технології мають свої переваги, і каркасний будинок і будинок зі зрубу придатні для комфортного  проживання.

Яким би не був ваш вибір, проектування та будівництво краще довіряти компанії із досвідом роботи, цікавим портфоліо та численними реалізованими об’єктами. Адже, бажання заощадити на матеріалах та роботах, може призвести до порушення технології будівництва будь-якого житла, як каркасно-щитового, так і з брусу.

Цікавитесь що обрати каркасно-щитовий будинок чи будинок зі зрубу?

Ми усе Вам детально розповімо

Безкоштовна консультація

Поділитись:

Попередня стаття: Звукоізоляція в дерев'яному будинку

Наступна стаття: Який будинок кращий: кам'яний або ж дерев'яний?

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)