Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Будівництво дерев’яного будинку: що потрібно знати замовнику

2016-03-15

Будівництво дерев’яного будинку завжди викликає багато запитань. Від відповідей на них може залежати вартість, комфорт та довговічність майбутнього помешкання. Щоб у Вас сформувалося цілісне уявлення про те, як відбувається процес зведення будинків з бруса, пропонуємо його поетапний опис у цій статті.

1. Проектування – початковий етап спорудження будь-якого житла. Він передбачає втілення задуму замовника стосовно його ідеального помешкання. Грамотне проектування дерев’яного будинку дозволяє заощадити близько 30% коштів під час будівництва. Ця справа має свою специфіку та вимагає відповідних знань, тому її варто доручити виключно фахівцям.

Проектування

2. Підготовка земельної ділянки для будівництва

Коли проект будинку з брусу готовий, здійснюється вирівнювання земельної ділянки, її очищення від сміття та зайвої рослинності, дослідження особливостей ландшафту. Варто подбати про зручний проїзд для будівельної техніки, забезпечення на території точки підключення до електромережі.

Підготовка земельної ділянки

3. Закладання фундаменту

На цій стадії необхідно вибрати найоптимальніший тип фундаменту: мілкозаглиблений стрічковий, стовпчастий чи свайний.

Будинкам з брусу властива втричі менша вага, аніж спорудам з інших матеріалів. Їх можна зводити навіть на відносно м’якому ґрунті. Ці чинники дозволяють суттєво заощадити при будівництві.

Закладання фундаменту

4. Монтаж домокомплекту з бруса

Цей процес може здійснюватися двома шляхами:

1. Доставка на ділянку готового домокомплекту;

2. Формування його безпосередньо на місці будівництва.

Монтаж домокомплекту з бруса

Компанія «ДеревоДім» послуговується другим методом. Його перевага полягає в економії часу та коштів в процесі будівництва. На територію замовника привозять заготовки з бруса та спеціальні чашкозарізні станки. Усі монтажні та будівельні роботи здійснюються безпосередньо на ділянці клієнта. Між фундаментом і брусами укладають щонайменше два шари гідроізоляції, яка запобігає прогниванню нижніх колод. Далі здійснюється обв’язка основи дерев’яного будинку сосновими колодами. На гідроізоляцію кладеться перший обв’язочний пояс з бруса квадратного січення. Його висота для житлових будинків – 150 мм. Ширина бруса зазвичай становить 200 або 240 мм. Обв’язка допоможе захистити зруб від шкідливого зовнішнього впливу й продовжить термін його служби.

5. Система покрівлі дерев’яних будинків включає такі елементи: мауерлат, крокви, обрешітку та покрівельний матеріал. На цьому етапі проводяться утеплювальні, гідро- та пароізоляційні роботи.

Покрівельні матеріали для будинків з бруса можуть бути різними:

черепиця металева, керамічна, цементно-піщана, композитна, бітумна;

• шифер;

• ондулін;

• аркуші міді;

• фальцева покрівля;

• різні природні матеріали;

• профнастил тощо.

Найчастіше для дерев’яних будинків використовують металочерепицю та «м’яку черепицю». Кожен із матеріалів має свої особливості та специфіку укладання. При їх виборі варто зважати на такі фактори:

врахування конструкції даху;

• розрахунок навантаження покрівлі на стіни та фундамент житла.

Система покрівлі

6. Зовнішні опоряджувальні роботи

 

На цій стадії здійснюється:

• торцювання брусів;

• шліфування та фарбування стін;

• герметизація зовнішніх міжбрусових швів.

Торцювання – вертикальне вирівнювання та фрезерування усіх зовнішніх стінових закінчень.

Шліфування зовнішніх стін проводять після того, як зруб достатньо підсохне й осяде. Цей процес відіграє важливу роль, оскільки робить дерево гладким, надає йому природної краси, усуває з поверхні бруса синяву, потемніння, бруд і забезпечує основу для лакофарбових робіт.

Лакофарбові роботи нададуть дерев’яному будинку завершеного вигляду, захистять дерево від негативного впливу чинників навколишнього середовища, допоможуть запобігти утворенню грибка та цвілі. Фарбування фасадів рекомендується здійснювати раз на 8-10 років. Вчасне оновлення  лакового покриття підвищує термін експлуатації  будинку з брусу, додає фасадам сваіжості та краси.

Герметизація – обробка швів між стіновими брусами спеціальним герметиком. Він допомагає вберегти житло від втрат тепла та проникнення вологи в середину приміщення. Проведення герметизації – необхідна умова затишку та комфорту дерев’яного будинку.

Зовнішні опоряджувальні роботи

7. Монтаж дверей і вікон

Сучасний ринок пропонує такі варіанти дверей і вікон для будинків з брусу: пластикові, алюмінієві та дерев’яні. Більшість надає перевагу останнім, адже вони екологічні, здатні підтримувати в приміщенні оптимальний рівень вологи й найкраще пасують до таких осель. Тим, хто зупинив свій вибір на дерев’яних вікнах, рекомендуємо встановлювати склопакети з євробрусу, однак це обійдеться недешево. Пластикові вікна стануть чудовою альтернативою дерев’яним. Вони служать довше, ніж неякісні столярні вироби, проте коштують набагато дешевше.

Монтаж дверей і вікон

8. Утеплення перекриттів

Від правильного проведення утеплювальних робіт залежать майбутні витрати на опалення житла, його довговічність і комфорт господарів. При утепленні перекриттів у будинках з брусаможуть застосовуватися різні матеріали: мінвата, пінопласт і керамзит. Технологія проведення таких робіт залежить від матеріалу утеплювача та виду перекриття, яке буває суцільним чи балковим. Щоб уникнути неприємних клопотів у майбутньому, потрібно дотримуватися послідовності в етапах будівництва дерев’яного будинку. Утеплення перекриттів необхідно здійснювати або паралельно з установкою комунікацій, або перед цим.

Утеплення перекриттів

9. Прокладання комунікацій – етап, який передбачає встановлення систем опалення та водопостачання. Без цих благ цивілізації просто неможливо уявити ніяке сучасне помешкання, тому таку справу варто довірити лише професіоналам.

Прокладання комунікацій

10. Монтаж електропроводки та проведення внутрішніх оздоблювальних робіт

Існує декілька варіантів прокладання електропроводки в будинку з бруса. Ми пропонуємо скористатися одним із найпростіших методів – зовнішньою прокладкою. Таку проводку легше ремонтувати й оглядати, до неї запросто можна під’єднати додаткову розетку.

Монтаж електропроводки в дерев’яному будинку відбувається таким чином: спочатку підводять лінію електропередачі від стовпа чи розподільного щита до помешкання. Кабель розводять по будинку згідно проекту. Встановлюється лічильник, розподільний щит і просвердлюються отвори для розеток. Після завершення внутрішніх оздоблювальних робіт, підключають світильники та розетки.

Електропроводка в  будинку з брусу може бути стаціонарною чи переносною. Розташування розеток і вимикачів потрібно планувати заздалегідь.

Основна вимога до електропроводки в дерев’яному будинку – відповідність техніці безпеки. При її встановленні необхідно дотримуватися таких вимог:

 • електропроводку слід розміщувати в спеціальній оболонці, що виключає горіння;

• розподільні коробки обов’язково повинні бути пластиковими чи металевими;

• установка в дерев’яному будинку пристрою захисної відключки УЗО або диференціального автомата – обов’язкова;

• заземлення коробів, в які вкладається проводка;

• надійна ізоляція всіх кабелів тощо.

Монтаж електропроводки

Дерев’яні будинки красиві самі по собі, тому не потребують особливих робіт по оздобленню. При бажанні замовника фарбують стіни, облаштовують вагонкою чи гіпсокартоном. Проведення таких робіт – прекрасний спосіб для створення оригінального й неповторного інтер’єру.

Компанія «ДеревоДім» має багаторічний досвід у сфері будівництва з оциліндрованого бруса. Ми виконуємо замовлення за готовими й індивідуальними проектами. Процес будівництва відповідає всім вищезазначеним етапам. Компанія «ДеревоДім» реалізує проекти якісно, швидко й за доступними цінами, з урахуванням усіх можливих побажань замовника.

Поділитись:

Попередня стаття: Чим обробити будинок з бруса. Види розчинів для обробки деревини.

Наступна стаття: Камін в дерев’яному будинку

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)