Пиломатеріали
Будівництво

UARU
Пиломатеріали (067) 807 35 74
Будівництво (067) 623 67 89
банер

Балкон у дерев’яному будинку

  1. Вступ
  2. Види балконів
  3. Рекомендації

Вступ

Дуже часто, охочі жити в будинку з бруса хочуть доповнити свою домівку затишним та красивим балконом. Переступивши поріг кімнати, можна насолоджуватися свіжим повітрям не втрачаючи відчуття комфорту оселі.
Балкон – прикраса фасаду будинку, яка зробить його естетичним та неповторним.

Цікаво:
Італійська оборонна споруда XIII століття – перша конструкція, яка є співзвучною з сучасною назвою «Balcone».

Види балконів

Балкони поділяють на види залежно від способів створення опори. Розглянемо дві найпоширеніші конструктивні технології облаштування балкону в будинках зі зрубу.

Балкони на опорних стовпах

Балкони в будинках з бруса можуть бути змонтовані на так званих опорних стовпах, які стоять над терасою. Така конструкція є надійною та передбачає можливість зведення балконів великих розмірів.
Опорні стовпи можуть бути різних видів та з різних матеріалів. Якщо говорити про дерев’яний будинок, то найкращим рішенням будуть дерев’яні варіанти. Зазвичай опори розташовують по зовнішньому краю або ж по обидва боки балкону.
Монтаж опорних стовпів справа не проста, яку краще довірити професіоналам. Варто пам’ятати, що дерев’яний будинок з часом дає усадку і при недотриманні технологій на вертикальні балки буде здійснювати тиск не лише вага самого балкону, а й будинку, що з часом призведе до деформації конструкції. Спеціалісти при монтажі балконів у дерев’яних будинках з бруса встановлюють опорні стовпи на компенсаторні усадки, що дозволяє уникнути деформацій та зберегти красивий вигляд балкону.

image

Балкони на стінових випусках

За даною технологією для облаштування балконів у будинках з дерева передбачено спеціальні випуски у стінах, які слугують опорою. Балкон змонтований за такою технологією не потребує контролю в період усадки будинку, бо він є абсолютною часиною стін будинку, компресія відбувається рівномірно.

DSC_0169

Рекомендації

  • Для тривалішого збереження первозданного вигляду рекомендується облаштовувати над балконом навіс, який захищатиме його від опадів та сонячних променів.
  • Обов’язковим елементом балкону є баляси. За стандартами їх висота не повинна бути менш як 1 метр та витримувати навантаження понад 100 кілограмів. Слід особливу увагу приділити відстані між поручнями, щоб зробити перебування маленьких дітей та домашніх улюбленців на балконі безпечним.
  • Підлога балкону повинна бути нижчою ніж у кімнаті. Таке рішення убезпечить домівку від потрапляння в середину снігу та дощу. Для того, щоб опади не залишалися на балконі та не «затоплювали» його рекомендується облаштовувати підлогу під незначним кутом нахилу.
  • Не слід забувати про гідроізоляцію балкона. Захист від вологи забезпечить тривале використання конструкції, дозволить уникнути розвитку цвілі та грибка, а також збереже естетичний вигляд конструкції.

Цікаво:
В одному зі старовинних будинків італійського міста Верона облаштований затишний балкончик, який називають балконом Джульєтти. Так, саме тієї Джульєтти, яка є героїнею шедевра світової літератури.

03f0362d-36a5-45ce-aa35-ada0f80ac6b3

Цікавитесь дерев’яними будинками з балконами?

Ми усе Вам детально розповімо

Безкоштовна консультація

Поділитись:

Попередня стаття: Підсвітка фасаду дерев’яного будинку

Наступна стаття: Як обрати камін для дерев'яного будинку

Калькулятор
Бюджет (грн)
Гараж
12 Поверхів
Площа будинку (м2)