Процес заготівлі зимового брусу для будівництва
Сьогодні хочемо ознайомити Вас із роботою, яку ми встигли виконати до початку весни. Зведення будинків зі зрубу – процес трудомісткий і потребує певних знань, вмінь, досвіду та вимагає дотримання певних тонкощів в процесі його заготівлі. Тому ми хочемо розповісти Вам про здійснення заготівлі лісу нашою компанією в зимовий період.
Зима – це досить вдалий час для заготівлі брусу, так як в цю пору деревина має найкращі будівельні властивості. Перевагами зимової заготівлі є:
- Взимку в дереві сповільнюється утворення і рух соків, тому деревина характеризується мінімальною вологістю.
- В ній знижується рівень крохмалю, за рахунок чого вона меншою мірою схильна до гниття.
- В зимовий період на дереві немає ніяких комах і шкідників.
- Холодна погода створює оптимальну температуру, що дозволяє дереву повільно міняти свої властивості.
- Деревина, заготовлена зимою легше обробляється, її спили виходять більш гладкими та рівними.
В результаті грамотної заготівлі брусу, полегшується процес зведення будинку, матеріал менше розтріскується в процесі експлуатації та довше служить. Варто зазначити, що і будівництво з літнього брусу також має право на життя, якщо дотримуватися вимог зберігання, транспортування та обробки матеріалу.
Виготовлений брус обов’язково штабелюють.
Для того, щоб вологість та сирість грунту не передавалася нижнім рядам штабелю, всю площу під ним бажано застелити гідроізоляційним матеріалом. Перший ряд штабелю укладають на товсті дошки чи відрізки. Брус, що знаходиться в ряді, має приблизно однаковий діаметр, відстань між колодами складає 3 – 5 см для хорошої вентиляції.Зберігання штабелю здійснюється під накриттям – навісом з метою захисту від атмосферних опадів.
Компанія «ДеревоДім» відповідально підходить до процесу заготівлі брусу і обирає для цього найкращий період.
Тому, пропонуємо Вам переглянути фото як відбувається цей процес у нас.