Особливості будівництва дерев'яного будинку взимку на прикладі нашого нового об'єкту в Надвірній
Досить спірним є питання зведення дерев’яного будинку в зимову пору року. Тому, ми вирішили більш детально його розглянути. Так як саме зараз, ми розпочинаємо будівництво нового об’єкту у м. Надвірна, що знаходиться в Івано-Франківській області. Ще трішки і ми потішимо Вас новими фото "коробки" будинку.
Багато хто думає, що будинки зі зрубу варто будувати виключно влітку. Але як свідчить наш багаторічний досвід, будувати не лише можна, а й потрібно, в тому числі, і в зимову пору року.
Головне – врахувати всю специфіку зимового будівництва.
Зима – один з найбільш сприятливих періодів, протягом якого можна зібрати зруб без дощів.
Одразу ж відмітимо, що зведення дерев’яних споруд взимку – це процес технологічно складніший. Оскільки від точності дотримання усіх вимог безпосередньо залежить міцність майбутньої будівлі.
Переваги зведення зрубу взимку:
- Матеріали, що заготовлюються взимку мають відмінні властивості. Структура деревини більш щільна.
- Зручне транспортування матеріалів на місце будівництва.
- Зберігати брус в холодний період часу можна надворі, накривши брезентом.
- В холодну пору року всі шкідники та комахи, що пошкоджують деревину є неактивними. До того часу, коли температура піднімається, зруб виявляється вже досить сухим та не загниває.
- Важливою перевагою є те, що деревина взимку не гниє. Цей процес викликають бактерії. А коли волога у замерзлому стані, то всі ці процеси зупиняються.
- Низькі температури перешкоджають розмноженню грибків та бактерій.
- Більш стабільно відбуваються процеси усадки зрубу. А це в свою чергу попереджає розтріскування матеріалу, а також його деформацію.
- В зимовий період часто діють сезонні знижки та акції. Тому, Ви зможете значно зекономити.
- Саме в цей період можна забезпечити чисту збірку.
Спорудження взимку дерев’яних споруд абсолютно нічим не поступається літньому варіанту. І навіть перевершують їх за своєю якістю.
До недоліків зимового будівництва можна віднести наступні:
- Коротший робочий день – так як темрява настає значно швидше.
- Можливість сильних морозів. Але в сучасних кліматичних умовах вони виникають не так вже й часто.
Як бачимо, плюсів значно більше як недоліків. Отже, можна сміливо розпочинати будівельні роботи.
Особливості будівництва будинку взимку
Правильне розприділення етапів будівництва дозволить швидше завершити будівельні роботи.
Перед зведенням будинку необхідно підготувати та затвердити проект. До осені проект повинен бути повністю готовим. В нашому каталозі є готові рішення, в які можна вносити зміни. Час адаптації проекту залежить від його складності. Індивідуальне проектування займає 14-21 день.
Заготівля лісу та стінового комплексу займає від одного до двох місяців в залежності від розмірів та складності майбутнього об’єкту. Це необхідно враховувати при плануванні будівництва.
Оптимальним варіантом будівельних робіт є такий: восени залити фундамент, щоб до сильних морозів він вже був готовий. В цей період погодні умови ще досить сприятливі, а світловий день ще довгий.
Твердження, що фундамент повинен «відстояти» не є вірним. Так як ми використовуємо стрічковий армований фундамент, який набирає необхідну міцність протягом двох тижнів. І після цього можна реалізовувати подальші роботи. Зокрема, взимку можна проводити безпосередній монтаж дерев’яної конструкції.
Опоряджувальні роботи варто розпочинати вже з весни.
В результаті проведених робіт, Ви будете мати якісний та надійний будинок.
Спірним є питання як візуально відрізнити зимовий ліс від літнього. Це здатен зробити справжній спеціаліст своєї справи.
Фахівці компанії «ДеревоДім» завжди інформують своїх замовників про час заготівлі матеріалу, який планується використовувати для зведення конкретного об’єкту. Зимовий ліс можна розпізнати за такими ознаками:
- Більш світлі торцеві розпили.
- Відсутність бруду на корі.
- Поверхність повздовжніх пропилів рівна, в них не має хвилястих ліній.
Як бачимо з вищенаведеного, по суті, для зведення зрубу підходить будь-яка пора року. Головне, щоб в процесі будівництва використовувався виключно якісний матеріал, який зберігався в належних умовах.
Зимове будівництво зрубів має достатньо переваг, щоб не відкладати зведення житла до весни.
Компанія «ДеревоДім» продовжує приймати заявки на будівництво споруд з оциліндрованого зимового зрубу.